Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51872

1943 kasownik okolicznościowy "Tydzień Lasu".

Fi.15
18 PLN
51873

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
160 PLN
51874

Fi.16y
250 PLN
51875

Fi.18 B1
200 PLN
51876

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
200 PLN
51877

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
51878

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
51879

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha.

Fi.19-21
120 PLN
51880

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
200 PLN
51881

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
150 PLN
51882

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
200 PLN
51883

1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.22
140 PLN
51884

Fi.22
500 PLN
51885

Fi.22
1 000 PLN
51886

Fi.22 P2
3 200 PLN
51887

1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane różnymi stemplami okolicznościowymi; gwarancja: Krawczyk,.

Fi.22-30
320 PLN
51888

Fi.22-30
320 PLN
51889

1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja Wiatrowski, gwarancja.

Fi.22-30
225 PLN
51890

Fi.24
80 PLN
51891

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
51892

Fi.24
100 PLN
51893

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja.

Fi.24
500 PLN
51894

Fi.24 P2
2 500 PLN
51895

1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

90 PLN
51896

126 PLN
51897

120 PLN
51898

Fi.26 P4
2 500 PLN
51899

1943 hetmani, próba znaczka w barwie brązowej, gwarancja Schmutz.

Fi.26P4
2 500 PLN
51900

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
150 PLN
51901

1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28Pw
600 PLN
51902

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
51903

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
500 PLN
51904

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek za 20 f. (Fi.400.-), niespotykany w tak jasnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.28bx1 Pw
480 PLN
51905

Fi.31
500 PLN
51906

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja.

Fi.31
50 PLN
51907

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.31
150 PLN
51908

Fi.31
80 PLN
51909

1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways.

Fi.31
50 PLN
51910

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja Walocha.

Fi.31
20 PLN
51911

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja.

Fi.31
40 PLN