Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40894

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
40895

Fi.344MK
Mi.386
180 PLN
40896

Fi.344MK
Mi.386
35 PLN
40897

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
40898

1944 K.R.N., marginesowy znaczek z nominałem 1 zł./25 gr. na dole znaczka i błędem na poz.2 "kropka po R ścięta z lewej a N uszkodzone", gwarancja i opis.

Fi.344x B2
Mi.386
150 PLN
40899

Fi.345
Mi.387
65 PLN
40900

1944 P.K.W.N., czworoblok z poz. 61/72, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
40901

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
150 PLN
40902

1944 P.K.W.N., znaczek z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
40903

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
40 PLN
40904

Fi.345
25 PLN
40905

1944 P.K.W.N., kasowany marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "przerwana cyfra 3", bardzo ciekawie unieważniony ręcznie czerwoną kredką, na górnym marginesie fragment odbiorczego datownika rosyjskiego i okrągłego stempla gumowego, oba wskazują na pochodzenie z oryginalnego listu, gwarancja.

Fi.345 B
Mi.387
100 PLN
40906

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w górę nadrukiem i błędem na znaczku z poz.40 "pionowa kreska cyfry 4 wcięta z prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B6 MK
Mi.387
100 PLN
40907

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B1
Mi.387
30 PLN
40908

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 67 z błędem "wcięcie w cyfrze 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B3
Mi.387
30 PLN
40909

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 23/35, znaczek z poz. 25 z błędem "prawa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B5
Mi.387
90 PLN
40910

1944 P.K.W.N., znaczek podstawowy z błędem "kropka przy literze A", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B9
Mi.387
65 PLN
40911

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
40912

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
40913

Fi.346
Mi.388
75 PLN
40914

Fi.346
Mi.388
90 PLN
40915

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
40916

Fi.346
Mi.388
150 PLN
40917

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
40918

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
40919

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
40920

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
40921

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja Kapkowski.

Fi.346 B6
Mi.388
40 PLN
40922

1944 R.T.R.P. - DRUK NA SKLEJONEJ TAŚMIE PAPIERU, marginesowa parka znaczków przedrukowych za 3 zł./25 gr. wydrukowana w miejscu sklejenia wstęgi papieru znaczka podstawowego - taki znaczek podstawowy katalogowany jest jako 343 MK8 (Fi.3600.-), z nadrukiem R.T.R.P. nie jest katalogowany, a jedyna znana wartość z serii miast z nadrukiem "Częstochowa' jest wyceniana -.-, na naszej aukcji nigdy nie było znaczka z tych wydań drukowanego na sklejonej wstędze papieru, bardzo ładny stan zachowania, na marginesie sygnatura Zet-Ka, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.346/343 MK8
Mi.388
18 000 PLN
40923

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346B8
Mi.388
40 PLN
40924

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
40925

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN
40926

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
40927

1944 R.T.R.P. - JEDNOSTRONNIE CIĘTY, unikalny narożny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.7500.-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 347 i kasownik odbiorczy; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.346MK1
Mi.388
18 000 PLN
40928

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
40929

Fi.VI-VII
26 000 PLN
40930

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa parka odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z poz. 46 i 47, obie typu 2 z kwadratową kropką po gr., zwraca uwagę nietypowy bardzo szeroki margines w arkuszu, gwarancja.

Fi.VIII-XXII P
Mi.Krakau nicht ausgegeben
1 200 PLN
40931

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
40932

1944 Goznak, znaczek w barwie jasnobrązowoczerwonej nie wprowadzony do obiegu, gwarancja z opisem Walocha.

Fi.Vb
40 PLN
40933

Fi.Vb MK1
700 PLN