Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40854

Fi.343
120 PLN
40855

1944 Goznak, kartka z Krakowa z PCK nadana 21.03.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
40 PLN
40856

Fi.343, 363
Mi.384, 394
80 PLN
40857

1944 Goznak, znaczek z poz. 2 z błędem "kropka pod P", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.343B
Mi.384
30 PLN
40858

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
40859

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
40860

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
40861

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
40862

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
40863

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
40864

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
40865

Fi.343MK2
180 PLN
40866

Fi.344
Mi.386
750 PLN
40867

Fi.344
Mi.386
130 PLN
40868

1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 400 PLN
40869

Fi.344
Mi.386
600 PLN
40870

Fi.344
Mi.386
50 PLN
40871

Fi.344
Mi.386
20 PLN
40872

1944 K.R.N., kartka z Lublina nadana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 z Lublina do Krakowa.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
40873

1944 K.R.N., pasek znaczków z poz. 56-58, lewy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska", środkowy znaczek z błędem "przerwana lewa kreska i uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B5+B6
Mi.386
60 PLN
40874

Fi.344 B7+B8
Mi.386
60 PLN
40875

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 67-68, prawy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
30 PLN
40876

1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z jednym nadrukiem przesuniętym lekko w górę, a drugim lekko w dół i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk (Fi.3900.-); drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.16/66 "w górnej dacie mocno uszkodzone cyfry 1 i 9, a w dolnej cyfry 3 i druga 4" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein (Fi.3900.-).

Fi.344 Np B15, B10
Mi.386DD
7 500 PLN
40877

Fi.344 ark.
Mi.386
800 PLN
40878

1944 K.R.N, górna połowa arkusza z nadrukiem pełnej formy przedrukowej obejmującej 50 nadruków, komplet błędów B1-20, doskonały stan zachowania, katalog Fischer 1.050,- zł.

Fi.344 ark. (B1-20)
Mi.386
450 PLN
40879

1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3) (Fi.1820.-), wszystkie katalogowane błędy gwarancja.

Fi.344-46
Mi.386-88
1 200 PLN
40880

1944-45 ,K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43 (Fi.3000.-), za 2/25 gr. z poz.10/41 (Fi.3000.-), a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej" (Fi.5250.-), gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No (B2)
Mi.386-88
11 000 PLN
40881

Fi.344B1, B2
70 PLN
40882

1944 K.R.N., znaczek z poz. 46 z błędem "lewa kreska przerwana", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5
Mi.386
30 PLN
40883

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 6/28, znaczek z poz. 6 z błędem "przerwana lewa kreska", z poz. 7 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 16 "uszkodzone cyfry 1, 9, 3 i 4", z poz. 18 z błędem "uszkodzona cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B5, B6, B10, B11
Mi.386
150 PLN
40884

1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 61-62, lewy znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", gwarancja Kapkowski.

Fi.344B7
Mi.386
40 PLN
40885

Fi.344B7, B8
Mi.386
60 PLN
40886

1944 K.R.N., wieloblok z poz. 61/75, znaczek z poz. 61 z błędem "uszkodzone cyfry 3 i 9", z poz. 62 z błędem "uszkodzona cyfra 9", z poz. 75 "uszkodzona cyfra 1", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B7, B8, B13
130 PLN
40887

Fi.344B10
Mi.386
30 PLN
40888

1944 K.R.N., czworoblok znaczków z poz. 65/76, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzona cyfry 3 i 4", dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 1", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone zł i cyfra 9",gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B10+B13+B14
Mi.386
100 PLN
40889

Fi.344B11
Mi.386
30 PLN
40890

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
40891

Fi.344B14
Mi.386
30 PLN
40892

Fi.344B15
Mi.386
25 PLN
40893

1944 K.R.N., znaczek z poz. 31 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B16
Mi.386
30 PLN