Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
39925

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
39926

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.


40 PLN
39927

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.


40 PLN
39928

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny.


40 PLN
39929

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.


40 PLN
39930

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.


40 PLN
39931

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
39932

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
39933

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
SPRZEDANY
39934

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
39935

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
39936

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
39937

1943 rachunek telefoniczny z Muszyny, w środku kwity z zestawieniem należności abonamentowych.


120 PLN
39938

1943 list urzędowy z Krakowa opłacony wirnikiem Ladnwirschaftliche Zentralstelle (Centrali rolniczej).


60 PLN
39939

1943 koperta na telegram, na froncie napis tuszem.


70 PLN
39940

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 23.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz.

Fi.2
600 PLN
39941

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1200.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 200 PLN
39942

1944 stempel okolicznościowy 10-lecia Organizacji Pomocy Matce i Dziecku z Krakowa.

Fi.36
50 PLN
39943

1944 kartka ze stemplem okolicznościowym z okazji 5-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-3, 38
150 PLN
39944

1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Kamieńsku do Niemiec, stempel informacyjny poczty.

Fi.72, 74
80 PLN
39945

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.73, 74, Cp9II
200 PLN
39946

1944 stempel okolicznościowy w 5. rocznicę utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.76. 38
25 PLN
39947

1944 kasownik okolicznościowy z okazji 5. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Krakowa.

Fi.77
10 PLN
39948

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
39949

1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.86, Cp8II
200 PLN
SPRZEDANY
39950

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
39951

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-9
30 PLN
39952

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
39953

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 20 kwietnia w pierwszym dniu obiegu w Krakowie właściwym stemplem okolicznościowym.

Fi.117-19; 37
50 PLN
SPRZEDANY
39954

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
39955

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria na ekspresowym liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy..

Fi.120-4
80 PLN
39956

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.120-4 ark.
300 PLN
39957

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
39958

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
39959

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, prawy znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
50 PLN
39960

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków ciętych w słabym stanie, jeden mocno uszkodzony.

Fi.123nz
300 PLN
39961

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek nieząbkowany.

Fi.123nz
650 PLN
39962

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.10 w pierwszym dniu obiegu z Krakowa do Radomia, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym; dwa kasowniki odbiorcze Radomia z 28.10 i 30.10; bardzo wysoka wycena katalogowa! walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.125
1 200 PLN
39963

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow.

Fi.125
2 800 PLN
39964

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN