Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
39805

1942 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Korzennej przez urząd zwierzchni w Nowym Sączu do Nowego Sącza, stempel pośrednictwa pocztowego.

Fi.72, 85
50 PLN
39806

1942 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, nalepka NSDAP na pomoc zimową.

Fi.75
80 PLN
39807

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
30 PLN
39808

1942 miejscowy list ze Lwowa.

Fi.78
25 PLN
39809

1942 list z Krakowa do Krynicy, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, VIa
120 PLN
39810

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
600 PLN
39811

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½.

Fi.86a ark.
300 PLN
39812

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
600 PLN
39813

1942 Adolf Hitler, parka znaczków z podwójna perforacją poziomą, górny znaczek ślad po podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.87MK
400 PLN
39814

1942 portret Adolfa Hitlera, znaczek nieząbkowany.

Fi.87nz
1 200 PLN
SPRZEDANY
39815

1942 portret A. Hitlera, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.88MK1
100 PLN
39816

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½.

Fi.88a ark.
300 PLN
39817

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
600 PLN
39818

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze z dolnym marginesem z napisem "STAATSDRUCKEREI WIEN", skasowana w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91
30 PLN
39819

1942 urodziny Adolfa Hitlera, seria ze stemplem pierwszego dnia obiegu na liście adresowanym z Krakowa do Mielca.

Fi.89-91 FDC
50 PLN
39820

1942 600-lecie Lublina, seria na liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.92-5
80 PLN
39821

1942 600-lecie Lublina, seria w paskach z górnym marginesem z gapami i napisami.

Fi.92-5
200 PLN
SPRZEDANY
39822

1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych, marginesy w słabszym stanie.

Fi.92-5 ark.
500 PLN
39823

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z gapami na górnych marginesach na widokówce (panorama Zamku i staw na Podzamczu) skasowana okolicznościowo 3.X w Lublinie stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.92-95 Pw1; 22
80 PLN
39824

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie.

Fi.92-95; 24
80 PLN
39825

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa narożnikowa seria z oznaczeniem na dolnym marginesie STICH: + podpis rytownika i STAATSDRUCKEREI WIEN X.1942 (Fi.+200% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100 Pw4+Pw2
80 PLN
39826

1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej" skasowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie stemplem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100, 35
80 PLN
SPRZEDANY
39827

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
39828

1942 3.rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kartce stemplowane kasownikiem okolicznościowym "DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KUNSTAUSSTELLUNG 1942 TUCHHALLEN KRAKAU 20.11.42" (Wystawa w Sukiennicach Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich) w Krakowie.

Fi.96-100; 26
50 PLN
39829

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
39830

1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty.

Fi.116
3 000 PLN
39831

1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina.

Fi.Cp9II, 24
30 PLN
39832

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
40 PLN
39833

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Rytwlanach przez Jędrzejów do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9a
80 PLN
39834

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
39835

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku.

Fi.Cp9b
10 PLN
39836

1942 kartka z Bieżanowa do Krakowa.

Fi.Cp9b
10 PLN
39837

1942 list polecony z Bydgoszczy (tereny Rzeszy) do Kulczyna koło Chełma, opłata dodatkowa rzadkimi na korespondencji znaczkami doręczeniowymi ostemplowanymi w Chełmie za doręczenie do Kulczyna.

Fi.D1, D3
800 PLN
SPRZEDANY
39838

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie.

Fi.FCp2I
436 PLN
SPRZEDANY
39839

1942 formularz biura wysyłkowego znaczków.

Fi.FCp4
40 PLN
39840

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na polskiej całostce za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp4
2 700 PLN
SPRZEDANY
39841

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
SPRZEDANY
39842

1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł.

Fi.U10, U15
1 500 PLN
39843

1942 miejscowy list urzędowy z Radomia.

Fi.U10, U17
60 PLN
SPRZEDANY
39844

1942 miejscowy list urzędowy z Nowego Sącza.

Fi.U19
40 PLN
SPRZEDANY