Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
39605

1939 współkursor, kartka z Warszawy 11.12.39 do Wągrowca, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca 1939 roku.

Fi.1
150 PLN
39606

1939 wydanie przedrukowe dla wschodnich obszarów okupowanych, kompletna seria stemplowana na liście z Warszawy 14.2.40 adresowanym do Gniezna.

Fi.1-13
90 PLN
39607

1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków stemplowana na kopercie stemplem Deutsche Post Osten Neu Sandez, dodatkowo zwykły datownik Nowego Sącza.

Fi.1-13
120 PLN
39608

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe, a także znaczki opłaty radiowej (Fi.2014.-; Mi.500 euro).

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 600 PLN
39609

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza; karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39), wysłana 24.5.1940 z Krosna do Sompolna.

Fi.3
40 PLN
39610

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (formularz niemieckiej poczty polowej o sygn.11.39) opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 19.2.1940 z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (Fi.100,-).

Fi.7
70 PLN
39611

1939 I wydanie przedrukowe, znaczek za 40 gr./20 pf., niekatalogowany bez nadruku "40 Groschen 40" z tylko fragmentarycznym "Deutsche Post OSTEN", katalogowany na innej wartości (24 gr./12 pf.) brak nadruku nominału ma wycenę Fi.1500.-, poza niewielkim śladem podlepki w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.8 B1 (MK)
1 600 PLN
39612

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 15.III.1940 do Tarnowa, przesłana AMBULANSEM NR.5 relacji DĄBROWA-TARNÓW (DABROWA-5-TARNOW); słabszy stan zachowania (karta zgięta pionowo i naderwana z prawej strony); gwarancja.

Fi.Cp1, 2, 21
120 PLN
39613

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e", dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
80 PLN
39614

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 19.12 z Krakowa do Zakopanego; idealny stan zachowania (Mi.70 euro).

Fi.Cp2I
100 PLN
39615

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e", bardzo dobry stan zachowania.

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
39616

1939 list urzędowy z Chodakowa opłacony znaczkiem niemieckim, stempel "Deutsche Dienspost Osten".


70 PLN
39617

1939 prekursor, kartka z Warszawy 24.11.39 na Węgry opłacona znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca listopada.


200 PLN
39618

1939 współkursory, list z Warszawy nadany 7.12.39 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie pieczęć nadawcy Związku Kawalerów Maltańskich w Polsce, opłata znaczkami pocztowymi Rzeszy.


300 PLN
39619

1939 prekursowy, list z Krakowa nadany 7.11.39 do Poznania opłacony znaczkami Rzeszy ze stemplem okolicznościowym z okazji utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.


50 PLN
39620

1939 prekursory, list polecony z Imielina nadany 2.11.39 do Niemiec opłacony znaczkami Rzeszy, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.


120 PLN
39621

1940 GG opaska gazetowa z Krakowa adresowana na Morawy.

Fi.1
180 PLN
39622

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1+2
80 PLN
39623

1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.1, 6
100 PLN
39624

1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bełżycach przez urząd zwierzchni w Lublinie do Szwecji, stempelek pośrednictwa i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, ślady po przechowywaniu w albumie, na odwrocie ubytki papieru na brzegach.

Fi.1, 6
280 PLN
39625

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
39626

1940 przekaz paczkowy z Zamościa do Warszawy.

Fi.5, 12, 13
280 PLN
39627

1940 list z Chełma Lubelskiego do Krakowa.

Fi.6
40 PLN
39628

1940 list z Dębicy do Przeworska.

Fi.6
25 PLN
39629

1940 list z Krakowa do Przeworska z stemplem okolicznościowym "KRAKAUER MUSTERMESSE 1940" (Krakowskie Targi Wzorów).

Fi.45
40 PLN
39630

1940 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Bułgarii, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stempel odbiorczy.

Fi.8, 12
400 PLN
39631

1940 kartka z Klemensowa 16.3.40 do Poznania na polskiej przedwojennej całostce.

Fi.11
250 PLN
39632

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, marginesowa próba znaczka za 1 zł. bez cyfr nominału, w barwach definitywnych, na papierze żółtawym średniej grubości i z żółtą gumą, gwarancja i fotoatest.

Fi.13 P3 nz
Mi.13 P3
2 600 PLN
39633

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14-39
250 PLN
39634

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony).

Fi.14-39
600 PLN
39635

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
39636

1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana.

Fi.14-39
200 PLN
39637

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 24/25 gr., znaczek podstawowy w odmianie I, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.14I
1 600 PLN
39638

1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym.

Fi.14I
400 PLN
39639

1940 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stemple odbiorcze.

Fi.15, 49
200 PLN
39640

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
39641

1940 wydanie przedrukowe, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone pióro", dolny lewy znaczek z błędem "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", rozdarcia perforacji.

Fi.17B4, B5
220 PLN
39642

1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek nad a w słowie General".

Fi.18B2
320 PLN
39643

1940 wydanie przedrukowe, dolny lewy znaczek z błędem "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4", znaczek z błędem małe podklejenie papieru.

Fi.18B4
250 PLN
39644

1940 wydanie przedrukowe, prawy środkowy znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem".

Fi.18B4
320 PLN