Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
23049

1908 Latacz, austriacki znaczek wydania z 1906 roku unieważniony kasownikiem w Lataczu.

Mi.134
30 PLN
23050

1908 Rytro, austriacki znaczek wydania z 1906 roku unieważniony kasownikiem w Rytrze.

Mi.134
30 PLN
23051

1908 Jaćmierz, austriacki znaczek wydania z 1906 roku unieważniony kasownikiem w Jaćmierzy.

Mi.134
30 PLN
23052

60 PLN
23053

1908 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Podwołczyska - Lwów nr 502.

85 PLN
23054

1908 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wadowice - Kalwarya nr 2355.

60 PLN
23055

1909 RADOM, sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.

Mi.1
500 PLN
23056

1909 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 15.3 z Pekinu do Krakowa za pośrednictwem Niemieckiej Poczty w Chinach, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.30
250 PLN
23057

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K9
60 PLN
23058

1909 polecony list urzędowy wysłany 11.12 z miejscowości Krościenko nad Dunajcem do Czorsztyna, trzywierszowy stempelek "za recepisem zwrotnym/ Sprawa urzędowa/ wolne od opłaty pocztowej"; żółta nalepka polecenia; rusztowy datownik odbiorczy z 12.11 na odwrocie; dobry stan zachowania.

40 PLN
23059

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
23060

1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji.

50 PLN
23061

80 PLN
23062

800 PLN
23063

1910 składany list urzędowy z Gdańska Berent (kościerzyna).

40 PLN
23064

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 1.5 z Victorii w Kamerunie do Krakowa, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.7
400 PLN
23065

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rzeszów - Kraków nr 536.

60 PLN
23066

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sambor - Strj nr 497.

50 PLN
23067

1912 karta pocztowa z niezwykle efektownym nadrukiem firmowym warszawskiej fabryki Emila Rauera przedstawiającym m.in. widok ogólny zakładów i tekstem: "PIERWSZA W KRAJU FABRYKA METALOWYCH WIEŃCÓW, KWIATÓW, ROŚLIN, DEKORACYI KOŚCIOŁÓW, GALANTERYI I KWAIATÓW DO LAMPEK ELEKTR."; wysłana 5.4 z Warszawy do Brzezin; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia i ślady archiwizacji).

Mi.65A
200 PLN
23068

1912 znaczek z dziurkowaniem firmowym "TWU" skasowany w Krakowie.

Mi.111
30 PLN
23069

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.10 z Warszawy do Wickersdorf w Niemczech, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Mi.P21, 63
40 PLN
23070

1912 składny druk z urzędu skarbowego w Cieszynie.

30 PLN
23071

40 PLN
23072

1912 kartka z Krakowa do Niemiec na okolicznościowej widokówce i stemplem okolicznościowym Kongresu Esperanto w Krakowie "KONGRESO ESPERANTISTA * KRAKÓW * 12.VIII.1912".

200 PLN
23073

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
23074

50 PLN
23075

1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie.

500 PLN
23076

1912 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 94.

60 PLN
23077

1913 wieloblok z listu z Landwarowa.

Mi.82
100 PLN
23078

1913 Podhajce, austriacki znaczek wydania z 1908 roku unieważniony kasownikiem w Podhajcach.

Mi.139
20 PLN
23079

1913 opaska gazetowa z Wiednia do Tarnowa, gwarancja.

Mi.157
300 PLN
23080

1913 karta pocztowa wysłana 26.10 z urzędu na dworcu kolejowym w Koluszkach do Brzezin, owalny datownik nadawczy КОЛЮШКИ ВОКЗАЛ z wyróżnikiem "a", kasownik odbiorczy z 26.10 na froncie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Mi.P13
60 PLN
23081

Mi.U52A
60 PLN
23082

40 PLN
23083

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 539.

60 PLN
23084

1914 list przesłany 21.IV miejscowo we Lwowie, koperta i papier z dekoracyjnymi winietami nadawcy "WICE PREZYDENT C.K.GAL.KRAJ.DYREKCYI SKARBU", papier z efektownym znakiem wodnym "MYRTLE MILL IVORY PAPER"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.144
120 PLN
23085

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lissa (Leszno) - Ostrowo, widokówka z Krotoszyna, kasyno dworcowe.

80 PLN
23086

1914 Kartka pocztowa z Sokołowa do Kielc.

60 PLN
23087

1914 Stempel kamuflażowy Siedlce. Kartka firmowa z Siedlec nadana 28.11.14 do Warszawy, znaczek unieważniony niemym stemplem kamuflażowym dla ukrycia miejsca nadania korespondencji.

700 PLN
23088

1914 kartka z Tarnopola do Gniewoszyna.

25 PLN