Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
22847 |
1895 parka znaczków ze stemplem Beuthen (Bytom). | Mi.40 |
| 25 PLN | |
22850 |
1826 list składany z Graudenz (Grudziądz). | |
| 40 PLN | |
22851 |
1830 około, obwoluta listu z Brieg (Brzeg). | |
| 40 PLN | |
22852 |
1836 obwoluta listu z Poznania do Bydgoszczy. | |
| 60 PLN | |
22853 |
1840 obwoluta listu z Osche (Osie) do Schwetz (Świecie). | |
| 100 PLN | |
22854 |
1845 kompletny składany list z Meseritz (Międzyrzecz) do Poznania. | |
| 40 PLN | |
22855 |
| 40 PLN | |
22856 |
| 100 PLN | |
22857 |
1850 LESKO, austriacki znaczek za 6 kr I wydania z 1850 roku, skasowany polskim stemplem dwuwierszowym z datą, dobry stan zachowania (znaczek bardzo krótko cięty). | Mi.4 |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
22858 |
1850 obwoluta listu z Flatow (Złotów) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN | |
22859 |
1851 kompletny składany list z Krakowa do Wiednia opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii, na odwrocie stempel odbiorczy. Stempel pomocniczy "NACH ABGANG DER POST" - "po odejściu poczty" bardzo rzadki, wręcz unikalny na listach opłaconych znaczkami. | Mi.5 |
| 5 000 PLN | |
22860 |
1851 obwoluta listu poleconego z Gurczno (dzisiaj Górzno) do Kwidzyna. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
22861 |
1852 kompletny składany list z Bromberg (Bydgoszcz) do Culm (Chełmno). | |
| 40 PLN | |
22862 |
1853 recepis z Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1850 roku. | Mi.4 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
22863 |
1854 obwoluta listu z Strasburga (Brodnicy) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
22864 |
1856 obwoluta listu z Ober Glogau (Głogówek) do Neustadt. | Mi.5 |
| 250 PLN | |
22865 |
1858 list z Wrocławia do Reichenbach (Dzierżoniów). | Mi.10 |
| 70 PLN | |
22866 |
1859 około, pruska całostka (koperta) za 1 Sgr wydania z 1859 roku dofrankowana znaczkiem za 3S gr wydania z 1857 roku jako przesyłka tzw. "obciążona" paczką, nadana 29.7 w Kandrzin (Kędzierzyn Koźle) do Wrocławia, na froncie nalepka "Aus Kandrzin" z numerem przesyłki 252 i odbiorczy stempel "BRESLAU PACKK:" z 30.7 odciśnięty również na odwrocie, stempelki nadejścia. | Mi.U17A + 12 |
| 500 PLN | |
22867 |
1860 list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1860 roku. | Mi.21 |
| 100 PLN | |
22868 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
22869 |
| 180 PLN | |
22870 |
1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy, odręczna adnotacja miejsca nadania listu. | |
| 200 PLN | |
22871 |
1862 opaska gazetowa z Austrii do Nowego Sącza, gwarancja. | Mi.23a |
| 500 PLN | |
22872 |
1864 składany list z Strasburg (Brodnica) do Marienwerder (Kwidzyna). | Mi.4 |
| 30 PLN | |
22873 |
1867 RATIBORHAMMER, pruski znaczek za 1 sgr wydania z 1861 roku, skasowany dwuwobrączkowym datownikiem w miejscowości Kuźnia Raciborska, dobry stan zachowania (wyrwany ząbek u dołu). | Mi.16 |
| 60 PLN | |
22874 |
1868 CZERNITZ, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany na wycinku w miejscowości Czernica prostokątnym datownikiem (Fi. typ IX), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
22875 |
1868 WIEDEŃ, list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
22876 |
1869 SKALMIERZYCE, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany na wycinku w Skalmierzycach prostokątnym datownikiem (Fi. typ IX), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.16 |
| 50 PLN | |
22877 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
22878 |
1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
22879 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 80 PLN | |
22880 |
1871 kompletny składany list z Immersatt (Żyznów koło Głogowa) do Grobina (Rosja). | Mi.4 |
| 100 PLN | |
22881 |
1871 kartka z Ulanowa do Pesztu. | Mi.P5 |
| 60 PLN | |
22882 |
1871 list z Drohobycza do Lwowa. | Mi.U55 |
| 60 PLN | |
22883 |
1871 kartka z Kołomyi do Wiednia. | |
| 30 PLN | |
22884 |
1871 list urzędowy z Guben (Gubin) do Poznania. | |
| 60 PLN | |
22885 |
1871 list ze Lwowa do Krzeszowic na austriackiej całostce wydania 1867 roku, stempel ze Lwowa "LEMBERG KRAKAUER GASSE". | |
| 100 PLN | |
22886 |
1872 kompletny składany list z Samboru do Lwowa, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Mi.38 |
| 90 PLN | |
22887 |
1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń). | |
| 25 PLN | |
22888 |
1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza. | |
| 60 PLN | |