Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22889

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ (Fi. typ IX), na odwrocie datownik odbiorczy (Fi. typ VI) GROSS-KOTTULIN z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.16
100 PLN
22890

1874 kartka z Złoczowa do Pestu.

40 PLN
22891

1874 kartka z Krakowa do Wiednia.

25 PLN
22892

1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń).

50 PLN
22893

1875 znaczek z e stemplem Neisse (Nysa).

Mi.32
20 PLN
22894

1875 znaczek z stemplem Skalmierzyc.

Mi.33
25 PLN
22895

1875 znaczek z stemplem Frankenstein (Ząbkowice śląskie).

Mi.33
20 PLN
22896

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P2a
50 PLN
22897

1876 parka ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).

Mi.33
35 PLN
22898

1876 parka ze stemplem Mikolaiken (Mikołajki).

Mi.33
25 PLN
22899

1876 kartka z Kołomyi do Wiednia.

30 PLN
22900

1878 ZABRZE, znaczek wydania Niemiec PFENNIGE za 5 fenigów, skasowany 25 5 na wycinku dwuobrączkowym datownikiem (Fi. typ XII) w Zabrzu, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.32
50 PLN
22901

1878 znaczek ze stemplem Ziegenhals (Głuchołazy).

Mi.33
20 PLN
22902

1878 znaczek ze stemplem Kempen (Kępno).

Mi.33
25 PLN
22903

1878 parka ze stemplem Patschkau (Paczków).

Mi.34
25 PLN
22904

1878 list z Nowego Targu do Neumark.

40 PLN
22905

1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór.

80 PLN
22906

1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice).

48 PLN
22907

1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna.

45 PLN
22908

1878 całostka prywatnej poczty miejskiej ze Szczecina.

180 PLN
22909

1878 list z Szczecina do Berlina.

50 PLN
22910

1879 znaczek ze stemplem Coeslin (Koszalin).

Mi.32
15 PLN
22911

1879 znaczek ze stemplem Pudewitz (Pobiedziska Poznańskie).

Mi.33
25 PLN
22912

1880 znaczek ze stemplem Bütow (Bytów).

Mi.41
25 PLN
22913

1880 NAMSLAU, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 10 fenigów, skasowany 28/7 jednoobrączkowym datownikiem w Namysłowie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.41
30 PLN
22914

1880 (około) kartka nadana w ambulansie pocztowym Frankenstein (Ząbkowice Śląskie)- Raudten (Rudna) do Niemiec.

100 PLN
22915

1881 znaczek z stemplem Tarnowitz (Tarnowskie Góry).

Mi.34
25 PLN
22916

1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Kątów Wrocławskich) do Szprotawy. Pięknie odbity ramkowy trzyrzędowy stempel nadawczy.

90 PLN
22917

1881 kartka z Wiednia do Chrzanowa.

40 PLN
22918

1882 składany list z Tarnowa do Jarocina opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1867 roku, treść w języku hebrajskim, słabszy stan.

Mi.37
80 PLN
22919

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.

Mi.P5
40 PLN
22920

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P5
80 PLN
22921

1882 rosyjska całostka ze stemplem ambulansowym Sankt Petersbursko - Warszawska żelaznaja droga

120 PLN
22922

1883 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 10/I ze Lwowa do Wiednia, datownik odbiorczy WIEN; zwraca uwagę wytłoczono nazwisko nadawcy "Dr KRATTER"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4II
50 PLN
22923

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.

Mi.46, 47
60 PLN
22924

1883 KRZESZOWICE, austriacki znaczek za 10 kr wydania z 1883 roku, skasowany polskim datownikiem w Krzeszowicach, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.47
40 PLN
22925

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U30C
50 PLN
22926

1883 składany list z Ryńska (dziś województwo kujawsko - pomorskie) do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy.

130 PLN
22927

70 PLN
22928

1884 parka znaczków ze stemplem Bolkenheim (Bolków).

Mi.42
25 PLN