Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
33048

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
81 PLN
SPRZEDANY
33049

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym nadrukiem "Poczta Polska 15 h." typu 128, na znaku opłaty nadruk samej tylko wartości! brak napisu POCZTA POLSKA!!! prawdopodobnie unikalne; gwarancja Falkowski, gwarancja i opis Schmutz

Fi.Cp17IIB
800 PLN
33050

1919 wydanie krakowskie, kartka (część na odpowiedź) z nadrukiem typ 84a z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiednia.

Fi.Cp17IIB
100 PLN
33051

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 134, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp18I
150 PLN
33052

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typu 137, późna faza - nadruk rozbity, niekompletne litery napisu KARTA POCZTOWA; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
120 PLN
33053

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 137, na odwrocie abklacz nadruku ukośnego, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp19Ix Np
2 500 PLN
33054

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
33055

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 135, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
33056

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
33057

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 133, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19xII
120 PLN
33058

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20
280 PLN
33059

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp20
300 PLN
33060

1919 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z mocno przesuniętym w dół nadrukiem 134, brak litery K w KARTA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp20IxB, 19Ix
1 200 PLN
33061

1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

nadruk fioletowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), podwójna belka kasująca, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp21-22I
1 400 PLN
33062

1919 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA.

Fi.Cp23
80 PLN
33063

1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego

Fi.Cp23
70 PLN
33064

1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
15 PLN
33065

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z obiegu pocztowego, niedobicia liter w napisie KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp25
50 PLN
33066

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka za 15 hal.

Fi.Cp25
45 PLN
33067

1919 kartka z Krakowa do Sochaczewa.

Fi.Cp25
30 PLN
33068

1919 całostka z nominałem halerzowym.

Fi.Cp25
50 PLN
33069

1919 karta do obrotu krajowego za 10 f, długość napisu KARTA POCZTOWA 69 mm, niebieski znak opłaty o zalanym druku, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton jasnopiaskowy; jedna z najrzadszych podstawowych całostek w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz;

litery "T" i "O" w KARTKA POCZTOWA ukośnie przecięte i wyszczerbione - karta do obrotu krajowego za 10 f, znak opłaty niebieski, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton ciemnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp28, 23
900 PLN
33070

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton ciemnopiaskowy;

karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty, znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę pomiędzy "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), karton jasnopiaskowy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp30a, 31
250 PLN
33071

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp31
90 PLN
33072

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs1II
900 PLN
33073

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
33074

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem ty 3.

Fi.Cs2II
1 200 PLN
33075

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs2II
585 PLN
SPRZEDANY
33076

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
250 PLN
33077

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 z obiegu pocztowego z Rajczy, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3I
800 PLN
33078

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
50 PLN
33079

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 częściowo na doklejonym znaczku, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3II
500 PLN
33080

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3III
100 PLN
33081

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cs4II
55 PLN
SPRZEDANY
33082

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą.

Fi.Cs4III
100 PLN
33083

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.Cs4III
280 PLN
33084

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczki doklejała poczta po podwyżkach taryfy pocztowej szykując kartki do przekazania do okienek pocztowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cs4III
400 PLN
33085

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - belka zamiast ozdobnika i "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA", gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cs4III
120 PLN
33086

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
33087

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN