Aukcja zakończy się 02.12.2024

Aukcja 114. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29435

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
29436

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
18 PLN
29437

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
29438

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
29439

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
29440

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski i J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
29441

Fi.429B MK
Mi.463A
85 PLN
29442

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.429MK
Mi.463A
100 PLN
29443

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, czworoblok legitymacyjny znaczków za 2 zł. w intensywnym kolorze pomarańczowym, drukowany z walca N.2 W.IV - oznaczenie znajduje się przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu; co bardzo rzadkie z podwójnym "abklatschem" części rysunku i oznaczeń walca, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.430
Mi.464
700 PLN
29444

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
29445

Fi.430A
Mi.464B
18 PLN
29446

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
29447

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
29448

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430B
Mi.464A
18 PLN
29449

1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, znaczek za 2 zł z błędem na poz.2 "kropka na czole", gwarancja Krawczyk.

Fi.430B B2
Mi.464A
40 PLN
29450

1947 kultura polska, znaczek z podwójnym ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.430MK2
75 PLN
29451

1947 Kultura Polska, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopertach.

Fi.431A, 432B, 433A, 435A, B
10 PLN
29452

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.431B
Mi.465A
20 PLN
29453

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
29454

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
29455

1947 Kultura Polska II wydanie - A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus; czworoblok unikalnych prób znaczka za 6 zł. w kolorze różowawokarminowym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 21.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "nie przyjęty" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.I i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z A.Świętochowskim, S.Żeromskim, B.Prusem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.433 P
Mi.467
26 000 PLN
29456

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
29457

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok legitymacyjny znaczków za 10 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się po 10 i po 100 znaczku w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany

Fi.434
Mi.468
700 PLN
29458

Fi.434A MK
250 PLN
29459

1947 Kultura polska (II), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.9 z Koszalina do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

Fi.434B, 395I
Mi.468A, 428
150 PLN
29460

Fi.435A
Mi.469B
31 PLN
29461

1947 list lotniczy z Jastrowic do Niemiec, na odwrocie wirnik tranzytowy z Warszawy.

Fi.435A, 446
Mi.469B, 481
10 PLN
29462

1947 Kultura polska (II), S.Wyspiański, J.Słowacki, J.Kasprowicz 15 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z miejscowości Czerniejewo do Poznania, znaczek pionowo złamany.

Fi.435B
Mi.469A
20 PLN
29463

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym kontrastowym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.I i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.32000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P4
Mi.470
26 000 PLN
29464

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
29465

1947 Kultura Polska (II) - 20 zł Adam Mickiewicz, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.VIII. znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.436B
Mi.470A
120 PLN
29466

1947 świat pracy, narożny czworoblok.

Fi.437
Mi.472
40 PLN
29467

1947 Świat Pracy, 5 + 20 zł - frankatura mieszana, list pobraniowy wysłany 29.X z urzędu Kraków 16 do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik z 30.10 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.437, 440
Mi.472, 475
50 PLN
29468

Fi.437-40 P
8 000 PLN
29469

1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.438
Mi.473
80 PLN
29470

1947 świat pracy, znaczki unieważnione stemplem poczty peronowej Kraków 2.

Fi.438
25 PLN
29471

1947 Świat Pracy, 10 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 25.2.49 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "a" i usuniętymi pozostałymi napisami (P25 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i "LOTNICZA/ PAR AVION"; na odwrocie datowniki przejściowe: warszawski i nowojorski, oraz odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.438, 447
Mi.473, 482
50 PLN
29472

Fi.441
Mi.476
45 PLN
29473

1947 przedrukowe wydania lotnicze, parka znaczków z abklaczem nadruku, gwarancja z oznaczeniem Walocha.

Fi.441
Mi.476
50 PLN
29474

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej, gwarancja Jendroszek.

Fi.441
Mi.476
65 PLN