Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
29195 |
1946 lotnicza kartka polecona z Warszawy 12.4.46 do Londynu, stempel cenzury nr 3131. | Fi.381, 384, Cp95 |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
29196 |
1946 lotniczy list polecony z warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel urzędu cenzury nr 3302, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.381, 385 |
| 50 PLN | |
29197 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy do Holandii, stempel urzędu cenzury nr 3268. | Fi.381, 396 Mi.415, 429 |
| 50 PLN | |
29198 |
1946 list z Rzeczkowa do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3155. | Fi.381, 405 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
29199 |
1946 list polecony z Grudziądza do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GRUDZIĄDZA *", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
29200 |
1946 list z Zielonej Góry do czerwonego Krzyża w Berlinie, stempel cenzury nr 3010. | Fi.383 Mi.417 |
| 70 PLN | |
29201 |
1946 list polecony z Zagórza do Warszawy, znaczek unieważniony przez kreślenie, na odwrocie stemple odbiorcze z Warszawy. | Fi.383 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
29202 |
1946 list polecony z Gdyni do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDYNI*", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 |
| 60 PLN | |
29203 |
1946 list polecony z Grudziądza do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GRUDZIĄDZA*", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383 |
| 60 PLN | |
29204 |
1946 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3052. | Fi.383, 384 |
| 40 PLN | |
29205 |
1946 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3158, stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.383, 400 Mi.417, 433 |
| 50 PLN | |
29206 |
1946 lotniczy list polecony z Katowic do czerwonego Krzyża w Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3216, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.384 |
| 80 PLN | |
29207 |
1946 lotniczy list polecony z Łodzi do Palestyny, stempel urzędu cenzury nr 3140. | Fi.384, 385 |
| 60 PLN | |
29208 |
1946 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3171, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.384, 398 Mi.418, 431 |
| 70 PLN | |
29209 |
1946 list z Świdinia 2.10.46 do Niemiec ze stemplem cenzury nr 3040. | Fi.385 Mi.419 |
| 40 PLN | |
29210 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.16 "krótszy nosek w 1 z daty 1945 i wcięcia w lewej krawędzi cyfry 7", gwarancja i opis. | Fi.388 B Mi.421 |
| 60 PLN | |
29211 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.36 "ścieniona chorągiewka cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis. | Fi.388 B Mi.421 |
| 60 PLN | |
29212 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z dwoma błędami na poz.41 "zniekształcone W i ścięte A' oraz "ścieniona nasada chorągiewki cyfry 5 w dacie 1945", gwarancja i opis. | Fi.388 B Mi.421 |
| 100 PLN | |
29213 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis. | Fi.388 B4 Mi.421 |
| 60 PLN | |
29214 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w górnych częściach arkuszy bez ostatnich trzech rzędów, arkusze zagięte w połowie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.388-93 Mi.421-6 |
| 1 650 PLN | |
29215 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria. | Fi.388-93 Mi.421-6 |
| 50 PLN | |
29216 |
1946 rocznik znaczków czystych (Fi.519.- bez bloku 9). | Fi.388-415c Mi.421-50 |
| 440 PLN | |
29217 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis. | Fi.389 B4 Mi.422 |
| 60 PLN | |
29218 |
1946 "WARSZAWA WOLNA", znaczek za 3 zł. z nadrukiem odwróconym - prywatne nadużycie formy ("Styczeń 17") na prawidłowo opłaconym zgodnie z taryfą z dnia 1.12.1945 r. oryginalnym liście poleconym wysłanym 22.II z Krakowa do Kielc; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalny walor. | Fi.389 No FFi, 381 Mi.422, 415 |
| 1 000 PLN | |
29219 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Perzyński, Schmutz. | Fi.389no Mi.422K |
| 1 800 PLN | |
29220 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy czworoblok znaczków za 3,50 zł., lewy górny z błędem na poz.14 "dwukrotne złamanie litery S", lewy dolny z błędem na poz.19 "małe wcięcie w środku litery S"gwarancja i oznaczenie. | Fi.390 B Mi.423 |
| 160 PLN | |
29221 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędami na poz.2 "krótki nosek cyfry 1 w 1945" i "szczerby w S", gwarancja i opis. | Fi.390 B Mi.423 |
| 60 PLN | |
29222 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z nadrukiem z poz. 25 z błędem "cyfra 7 cieńsza w środku", gwarancja. | Fi.390B2 |
| 50 PLN | |
29223 |
1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń". | Fi.390B5 Mi.423 |
| 40 PLN | |
29224 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.49 "liczba 17 na tej samej wysokości co Stycznia, pozioma linia cyfry 7 ścieniona" - cechy te występują tylko na znaczkach przedrukowanych formami B i C, w których liczbę 17 wymieniono - bardzo rzadkie, gwarancja. | Fi.391 B Mi.424 |
| 125 PLN | |
29225 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, dwa znaczki za 6 zł na różnych papierach z błędem nadruku na poz.22 "poziome linie nad literami O i L w WOLNA"; zwraca uwagę ciekawy "wędrujący" błąd w postaci dwóch fal na znaczkach podstawowych; bardzo rzadkie; gwarancja. | Fi.391 B Mi.424 |
| 400 PLN | |
29226 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S" i początkowa faza "uszkodzenie cyfry 4 w 46", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 50 PLN | |
29227 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy znaczek za 8 zł. z błędem na poz.36 "ścieniona chorągiewka cyfry 5 w 1945", co ciekawe znaczek został częściowo wyrwany z arkusza, a nie wycięty, gwarancja i oznaczenie. | Fi.392 B Mi.425 |
| 60 PLN | |
29228 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.50 "przerwany łuk litery S" i końcowa faza "uszkodzenie cyfry 4 w 46", gwarancja i oznaczenie. | Fi.392 B Mi.425 |
| 80 PLN | |
29229 |
| 150 PLN | |
29230 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "cyfra 7 i litera S w Styczeń uszkodzone", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
29231 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.36 "cienka chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
29232 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, marginesowy znaczek za 10 zł. z błędem na poz.36 "ścieniona chorągiewka cyfry 5 w 1945", co ciekawe znaczek został częściowo wyrwany z arkusza, a nie wycięty, gwarancja i oznaczenie. | Fi.393 B Mi.426 |
| 60 PLN | |
29233 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł., gwarancja i opis. poz.7 "wcięcie w cyfrze 7" i dodatkowo "bardzo zaawansowane przecięcie cyfry 1" znane tylko na nominale 10 zł., gwarancja i oznaczenie. | Fi.393 B1 + B Mi.426 |
| 80 PLN | |
29234 |
| 60 PLN | |