Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2016 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 180 PLN | |
2017 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 i 6, lewy znaczek z błędem "cienkie Z"gwarancja i oznaczenie. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 240 PLN | |
2018 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 70 PLN | |
2019 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 80 PLN | |
2020 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 45 PLN | |
2021 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błedem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.43B1 Mi.41 |
| 150 PLN | |
2022 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, bardzo ładny stan zachowania, gwarancje Mikstein, Mikulski, Petriuk. | Fi.43No Mi.41K |
| 3 500 PLN | |
2023 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, gwarancja Schmutz, fotoatest. | Fi.43Np Mi.41DD |
| 7 500 PLN | |
2024 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, rzadki błąd pochodzący z jednego arkusza, skrócony fotoatest. | Fi.43Np Mi.41DD |
| 4 500 PLN | |
2025 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 96, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, znaczek z niewielkiej grupy o dość silnie rozsuniętymi nadrukami, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka. | Fi.43Np Mi.41DD |
| 15 000 PLN | |
2026 |
| 3 000 PLN | |
2027 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.44 Mi.42 |
| 3 200 PLN | |
2028 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 4 "cienkie Z", czytelnie unieważniony w Białej, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, sygnatura, opis i kolorowy fotoatest Kronenberg. | Fi.44 B1 Mi.42 |
| 6 000 PLN | |
2029 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 41 "otwarte O w POCZTA", ładny stan, dwie sygnatury, gwarancja i opis "uszkodzone PO" Schmutz. | Fi.44 B10 Mi.42 |
| 15 000 PLN | |
2030 |
| 60 PLN | |
2031 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
2032 |
| 280 PLN | |
2033 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 32, lekki slad po podlepce z boku, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein z oznaczeniem Schmutz. | Fi.45I Mi.43 |
| 120 PLN | |
2034 |
| 90 PLN | |
2035 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz.57, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Taipale. | Fi.45I Mi.43 |
| 100 PLN | |
2036 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 84 z charakterystycznym S zakończonym łezką, prawie niewidoczny ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja Falkowski, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.45I Mi.43 |
| 250 PLN | |
2037 |
| 120 PLN | |
2038 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz.8-9, prawy znaczek z ciekawym błędem "obie litery A z podgiętą prawą nóżką - jak Ą", piękny stan zachowania, sygnowane PHILATELIA KRAKÓW, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.45I+45IB Mi.43 |
| 1 500 PLN | |
2039 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kor. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36 w mieszanej frankaturze ze znaczkami wydań definitywnych na przekazie pieniężnym z Przemyśla do Sanoka, stosunkowo późne użycie znaczka wydania krakowskiego z 19.4.19, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.45I, 73B, 78B Mi.43, 77, 82 |
| 4 000 PLN | |
2040 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych - ważny błąd tego wydania, stan typowy dla znaczka z tej pozycji - rozmazany nadruk, miękki prawy dolny narożnik, lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja z oznaczeniem Mikstein. | Fi.45I B Mi.43 |
| 2 000 PLN | |
2041 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.36 "mocno uszkodzone P w POLSKA", gwarancja Mikulski, z oznaczeniem Schmutz. | Fi.45I B Mi.43 |
| 120 PLN | |
2042 |
| 180 PLN | |
2043 |
| 130 PLN | |
2044 |
| 100 PLN | |
2045 |
| 180 PLN | |
2046 |
| 180 PLN | |
2047 |
| 380 PLN | |
2048 |
| 100 PLN | |
2049 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 45 "cienkie Z", pełna oryginalna pięknie zachowana guma bez podlepki ani jej śladu, gwarancja Mikstein, z opisem. | Fi.45I B1 Mi.43 |
| 600 PLN | |
2050 |
| 90 PLN | |
2051 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 32, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.45II Mi.43 |
| 750 PLN | |
2052 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 1 kr. z nadrukiem formą IIB z poz.6/7, prawy z błędem "uszkodzone CZT" (Fi.20600,-); tu dodatkowo w bardzo atrakcyjnej postaci - na wycinku ze skartu unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa, nakład znaczka z tym błędem około dwudziestu sztuk!, to może być jedyny znany egzemplarz z oryginalnego obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Gryżewski. | Fi.45IIB4 + 45II Mi.43 |
| 19 000 PLN | |
2053 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja Schmutz. | Fi.46a Mi.44 |
| 80 PLN | |
2054 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, pomarszczony papier, gwarancja Schmutz. | Fi.46a Mi.44 |
| 60 PLN | |
2055 |
| 40 PLN | |