Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 112. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
1936

Fi.37II, 34, 42, 43
5 000 PLN
1937

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1938

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń.

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1939

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1940

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1941

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1942

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 23.1.19 w Bochni znaczek za 25/80 hal., dodatkowo z wyraźnie widocznym po lewej stronie brzegiem formy przedrukowej, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
150 PLN
1943

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1944

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1945

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 200 PLN
1946

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "w literze A odbicie krążka z perforacji tzw. gwóźdź", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.38 B
Mi.48
1 200 PLN
1947

Fi.38 B
Mi.48
1 800 PLN
1948

1919 wydanie krakowskie, dwa znaczki za 25/80 hal. - w tym jeden z odwróconym nadrukiem, na wycinku z listu z Cieszyna - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 25.I.19, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.38 No, 38
Mi.48
700 PLN
1949

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
1950

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30h. w kolorze szarofioletowym z nadrukiem formy IIB z poz.1, charakterystyczne bardzo duże przesunięcie rombu - ponad 7,5 mm, spotykane tylko w pierwszej kolumnie nadruków, lekki ślad adnotacji pocztowej czerwoną kredką, gwarancja z opisem pozycji Mikstein, Ćwiertnia, Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
1 800 PLN
1951

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 30, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.39a
Mi.37
2 750 PLN
1952

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.55, na wycinku ze skartu, unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
400 PLN
1953

Fi.40
Mi.38
500 PLN
1954

Fi.40
Mi.38
200 PLN
1955

Fi.40
Mi.38
200 PLN
1956

Fi.40
Mi.38
100 PLN
1957

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
250 PLN
1958

Fi.40 B3
Mi.38
600 PLN
1959

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 66, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.40No
Mi.38K
3 780 PLN
1960

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
1961

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1962

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1963

Fi.41
Mi.39
80 PLN
1964

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1965

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1966

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 65, minimalny ślad podlepki, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1967

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1968

Fi.41
Mi.39
63 PLN
1969

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1970

Fi.41
Mi.39
35 PLN
1971

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, gwarancja i oznaczenie Miszczak

Fi.41
Mi.39
80 PLN
1972

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą z ciekawym uszkodzeniem na skrajnej poz.90 z słabszym odbiciem prawej strony nadruku, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41 B
Mi.39
300 PLN
1973

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A" (Fi.900.-), bez gwarancji ani żadnych sygnatur, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, z dobrze widocznym od strony gumy odciskiem błędu.

Fi.41 B3
Mi.39
1 800 PLN
1974

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
1975

Fi.41B1
Mi.39
100 PLN