Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
44598 |
1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa. | |
| 600 PLN | |
44599 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia, czechosłowacki znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Jabłonkowa. | |
| 180 PLN | |
44600 |
1938 Zaolzie, koperta ze stemplem okolicznościowym z okazji zajęcia Zaolzia, Czechosłowackie znaczki unieważnione polskim i czechosłowackim stemplem Cieszyna. | |
| 180 PLN | |
44601 |
1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014). | Fi.286I Mi.297 |
| 120 PLN | |
44602 |
1939 kartka z Kamienicy do Częstochowy. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
44603 |
1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
44604 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, koperta z rzadkim stemplem agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939". | Fi.294 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
44605 |
1939 Polska okupacja Zaolzia, kartka z Olbrzychowic nadana w Trzyńcu 15.12.38 do Bochni. | Fi.295 |
| 100 PLN | |
44606 |
1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015). | Fi.296, 311 Mi.317, 332 |
| 100 PLN | |
44607 |
1939 zlecenie inkasowe z Poznania. | Fi.297 |
| 50 PLN | |
44608 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.297, 310 |
| 550 PLN | |
44609 |
1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych. | Fi.297, 317 Mi.318, 338 |
| 15 PLN | |
44610 |
1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie. | Fi.298 |
| 50 PLN | |
44611 |
1939 list polecony z Bydgoszczy do Niemiec, rzadsza frankatura znaczka za 1 zł, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej, gwarancja Berbeka. | Fi.305 |
| 120 PLN | |
44612 |
1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101). | Fi.309 Mi.330 |
| 150 PLN | |
44613 |
1939 list polecony z Krakowa do Włoch, nalepka kontroli dewizowej, list zwrócony do nadawcy z piękną dokumentacją pocztową. | Fi.309, 310-1, 313-4, 334 |
| 160 PLN | |
44614 |
1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
44615 |
1939 dowód przyjęcia zlecenia na prenumeratę czasopisma z Makoszyc. | Fi.310 |
| 60 PLN | |
44616 |
1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
44617 |
1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN | |
44618 |
1939 kartka z warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939". | Fi.310 |
| 30 PLN | |
44619 |
1939 kartka z Wisły do Krakowa, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły. | Fi.310 |
| 800 PLN | |
44620 |
1939 "XI TARGI KATOWICKIE 20.V. - 4.VI.1939" Katowice 1, kartka z targów Katowicach do Lwowa stemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.310 |
| 90 PLN | |
44621 |
1939 okupacja sowiecka, polski znaczek unieważniony kasownikiem Huty Stepańskiej z data 9.10.39. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
44622 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Cieszyn nr 136, stempel z wyróżnikiem b. | Fi.310, 334 |
| 70 PLN | |
44623 |
1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310, Cp72 Mi.331 |
| 120 PLN | |
44624 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Konedz nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym. | Fi.310, Cp80 |
| 450 PLN | |
44625 |
1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113). | Fi.311 Mi.332 |
| 50 PLN | |
44626 |
1939 Kresy zlecenie inkasowe z Buczacza. | Fi.311 |
| 55 PLN | |
44627 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a. Taryfa zagraniczna | Fi.311, Cp86 |
| 130 PLN | |
44628 |
1939 list z Warszawy do Krakowa, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ". | Fi.314 |
| 45 PLN | |
44629 |
1939 list z okupowanego przez sowietów Samboru 2.10.39 do Czerwonego Krzyża we Lwowie, mieszana frankatura znaczków polskich i radzieckich, na odwrocie stempel odbiorczy ze Lwowa. | Fi.314 |
| 140 PLN | |
44630 |
1939 list z Wilna, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939". | Fi.314 |
| 80 PLN | |
44631 |
1939 list polecony z Częstochowy do Brześcia nad Bugiem. | Fi.318 Mi.339 |
| 40 PLN | |
44632 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
44633 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria na ekspresowym liście poleconym z stemplami okolicznościowymi zawodów z Zakopanego do Warszawy, koperta okolicznościowa Polskiego związku Narciarskiego, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 245 PLN SPRZEDANY | |
44634 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria na liście poleconym z Zakopanego do Lwowa, koperta okolicznościowa Polskiego związku Narciarskiego, rzadki stempel agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 1 300 PLN SPRZEDANY | |
44635 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, list polecony opłacony serią znaczków okolicznościowych unieważnionych kasownikiem zawodów , na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.330-3 |
| 100 PLN | |
44636 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie listu poleconego z Zakopanego do Niemiec (Innsbruck po aneksie Austrii) nadanego 11.02.39 unieważniona kasownikiem okolicznościowym zawodów, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.330-33 Mi.351-4 |
| 80 PLN | |
44637 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002). | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 120 PLN | |