Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
44478 |
| 200 PLN | |
44479 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. - silne przesunięcie ząbkowania w lewo i lekkie obrócenie, katalogowana jest makulatura z przesunięciem ząbkowania w dół i na prawo (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.302 MK(2) Mi.323 |
| 600 PLN | |
44480 |
1937 kartka z Komorowa do Klikowa, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933 / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.Cp69 |
| 40 PLN | |
44481 |
1937 "WZOROWA KOPERTA HANDLOWA NAZWA I ADRES FIRMY ADRESAT" + "NALEPIAJCIE ZNACZKI W TYM ROGU KOPERTY" Wilno 2 wyróżnik "***", stempel propagandowy na całostce wysłanej -4 VII do miejscowości Mikuliczyn; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 37 109). | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
44482 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp73 |
| 50 PLN | |
44483 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 46, dziurkowanie na znaku opłaty. | Fi.Cp73 |
| 90 PLN | |
44484 |
1937 kartka z Ciechocinka do Francji, bardzo rzadki stempelek "Poczta Obchodowa Ciechocinek". | Fi.Cp75 |
| 1 000 PLN | |
44485 |
1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
44486 |
| 360 PLN | |
44487 |
| 200 PLN | |
44488 |
| 1 250 PLN | |
44489 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura - blok czysty bez gumy. | Fi.bl.4 |
| 50 PLN | |
44490 |
| 850 PLN | |
44491 |
| 600 PLN | |
44492 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
44493 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 2 000 PLN | |
44494 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - WILNO 6 - "Za zwrotnem poświadczeniem odbioru/ Sprawa Karna opłata poczt. kredytowana", list miejscowy z Sądu Okręgowego wysłany 21.VI z urzędu Wilno 6, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | |
| 60 PLN | |
44495 |
1937 list z Łodzi do Torunia, stempel opłaty gotówkowej, na odwrocie wirnik z Łodzi. | |
| 70 PLN | |
44496 |
1937 formularz adresu pomocniczego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S. | |
| 350 PLN | |
44497 |
1937 pokwitowanie opłaty radiowej z Katowic. | |
| 100 PLN | |
44498 |
1937 miejscowy list wojskowy z Krakowa na kartce z nadrukiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", stempel formacyjny "5 BATALION SAPERÓW". | |
| 80 PLN | |
44499 |
1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy z datą 12.V. na miejscowym liście (Myślicki 38 218). | Fi.278-9 |
| 100 PLN | |
44500 |
1938 list z Kurii Arcybiskupiej w Gnieźnie do Krostkowa, ozdobny kasownik okolicznościowy "GNIEZNO ZAPRASZA". | Fi.284 |
| 80 PLN | |
44501 |
1938 Zaolzie, list z Cieszyna ze stemplami okolicznościowymi z okazji zajęcia Zaolzia. | Fi.284 |
| 250 PLN | |
44502 |
1938 upomnienie z wykazem zaległości przesłane jako składany druk z Białej do Krakowa. Rzadki przypadek użycia znaczka opłaty pocztowej Fi 284 jako opłata urzędowa | Fi.284 |
| 180 PLN | |
44503 |
1938 firmowy list polecony z Warszawy do Gdańska, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.284, 287, 294 |
| 180 PLN | |
44504 |
1938 kartka ekspresowa z Katowic do Krakowa, prawidłowe porto 60 gr - 15 gr za kartkę pocztową + 50 gr za usługę Express. | Fi.284, Cp73 |
| 60 PLN | |
44505 |
1938 perforacja firmowa OL — prawdopodobnie Otton Liphardt — sprzedaż agenturowo-komisowa taśm DMC, przędzy, nici, lnu i wyrobów gumowych (adres telegraficzny OLIPHARDT), Warszawa, ul.Długa 42, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku w Warszawie; dobry stan zachowania.. | Fi.284I Mi.305II |
| 50 PLN | |
44506 |
1938 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.286, 295 Mi.307, 316 |
| 120 PLN | |
44507 |
1938 upomnienie z wykazem zaległości przesłane jako składany druk z Bydgoszczy do Kutna. Rzadki przypadek użycia znaczka opłaty pocztowej Fi 287 jak opłaty urzędowej | Fi.287 |
| 180 PLN | |
44508 |
1938 "REZYDENCJA PREZYDENTA R.P." Spała, czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla okolicznościowego (Myślicki stopień rzadkości C) na widokówce wysłanej 20.VIII do Krakowa, według katalogu Myślickiego datownik stosowano w okresie VII-VIII.1939 - tu odbitka z 1938 roku!!! zwraca uwagę fragment tekstu dotyczący adresu nadawcy przesyłki: ""po najrozmaitszych przejazdach i zmianach pobytu, siedzę obecnie ostatni dzień w Spale i wyjeżdżam do Torunia, gdzie oczywiście oczekuję na Wasz list (1 Batalion balonowy)."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 020). | Fi.294 Mi.315 |
| 600 PLN | |
44509 |
1938 "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" Zakopane 1, znaczek na karcie skasowany stemplem okolicznościowym na karcie wysłanej 8.X do Warszawy (Myślicki 38 031). | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
44510 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a, widokówka z Worochty. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
44511 |
1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
44512 |
1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "b" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej 26.6.38 do Lwowa, oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny i rzadki walor. | Fi.295 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
44513 |
1938 zwrotne poświadczenie wypłaty z Białej Podlaskiej. | Fi.295, 296 |
| 25 PLN | |
44514 |
1938 list z Katowic do Warszawy, stempel Koła 75. Pułku Piechoty Strzelców Bytomskich. | Fi.295, 296 |
| 50 PLN | |
44515 |
1938 "GNIEZNO ZAPRASZA", datownik okolicznościowy z widokiem archikatedry na dofrankowanej całostce wysłanej 8.VI do Warszawy, dodatkowy odciśnięty na karcie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 38 002). | Fi.295, Cp72 Mi.316 |
| 40 PLN | |
44516 |
1938 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w schronisku na Babiej Górze poczty w Zawoi, stempel schroniska i pośrednictwa na znaczku, ciekawa widokówka z Makowa Podhalańskiego. | Fi.296 |
| 450 PLN | |
44517 |
1938 kartka z Krościenka do Katowic, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA PIENINY PUSTELNIA ZAMEK Św. KINGI", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z pustelni na zamku Św. Kingi. | Fi.296 |
| 800 PLN | |