Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
44518 |
1938 list z Modlina do Lublina, stempel "BATALION PODCHORĄŻYCH REZ. SAPERÓW / 3 Kompania" oraz stempel opłaty ulgowej "CENTRUM WYSZKOLENIA SAPERÓW / OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z 1933 r." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.296 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
44519 |
1938 list z Krakowa do Otwocka, stempel 5. Baonu Saperów i pieczątka uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.296 |
| 50 PLN | |
44520 |
1938 "REZYDENCJA PREZYDENTA R.P." Spała, czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla okolicznościowego (Myślicki stopień rzadkości C) na widokówce wysłanej 20.09. do Czarnkowa, według katalogu Myślickiego datownik stosowano w okresie VII-VIII.1939 - tu odbitka z 1938 roku!!!, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.296 |
| 500 PLN | |
44521 |
1938 polecony list lotniczy wysłany 3.V z terenu Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej do Paryża; na odwrocie stempelek i nalepka przeprowadzonej kontroli dewizowej; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | Fi.297, 305 Mi.326, 317 |
| 250 PLN | |
44522 |
1938 list firmowy z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.298 |
| 60 PLN | |
44523 |
1938 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin mr 258. | Fi.298 |
| 90 PLN | |
44524 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie wysłanej 16.IV do Krakowa; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 106). Adresatem listu jest Henryk Batowski – polski historyk i slawista, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego 6 listopada 1939 roku został aresztowany wraz z innymi profesorami UJ przez Niemców w ramach "Sonderaktion Krakau" i uwięziony w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen a następnie w Dachau. Dzięki staraniom ambasadora Jugosławii w Berlinie, znanego pisarza i późniejszego laureata literackiej nagrody Nobla Ivo Andricia, został uwolniony po ponad rocznym pobycie w obozach koncentracyjnych. Powrócił do Krakowa, w latach 1942–45 uczestniczył w tajnym nauczaniu, a od 1944 r. wykładał i kierował konspiracyjną Szkołą Nauk Politycznych. Po wojnie podjął pracę na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1966 roku pełnił naukową opiekę nad przebywającym na stypendium w Krakowie Normanem Daviesem. | Fi.298I Mi.319 |
| 150 PLN | |
44525 |
1938-9 perforacja firmowa P.B.K — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie: Oddział w Krakowie (w dolnym brzuszku litery B - linię poziomą górną tworzą 3 dziurki, a dolną 4 dziurki) znaczek z dziurkowaniem firmowym "lustrzanym" skasowany 10 VIII 1939 w urzędzie Kraków 1; Oddział w Bielsku (w dolnym brzuszku litery B - linię poziomą górną tworzą 2 dziurki, a dolną 3 dziurki) znaczek z dziurkowaniem firmowym "normalnym" skasowany 15 IV 1938 w urzędzie Bielsko 1; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.299, 314 Mi.320, 335 |
| 100 PLN | |
44526 |
1938 kartka z Hotelu Bristol w Warszawie adresowana do śpiewaczki operowej Mary Didur Załuskiej we Lwowie. | Fi.303 |
| 100 PLN | |
44527 |
1938 kartka z Nałęczowa do Krakowa, okolicznościowy kasownik Nałęczowa. | Fi.303 |
| 50 PLN | |
44528 |
| 12 PLN | |
44529 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, frankatura mieszana - zagraniczny list ekspresowy III klasy wysłany 10.4 z Poznania do Merano we Włoszech, ładnie udokumentowany obieg pocztowy - na odwrocie liczne stemple tranzytowe (m.in. włoskiego ambulansu) i odbiorcze; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.305 Mi.326 |
| 150 PLN | |
44530 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, sześcioblok. | Fi.305 Mi.326 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
44531 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-). | Fi.306 + 307B Mi.327 + 328A |
| 240 PLN | |
44532 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-). | Fi.306-07 A, B Mi.327-28 A, B |
| 120 PLN | |
44533 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.306-07 A, B Mi.327-28 A, B |
| 240 PLN | |
44534 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z małymi śladami podlepek na marginesie liczone jako parki znaczków z bloku (306 + 307AB Fi.520.-). | Fi.306-07A-B (bl.5) Mi. 327-28A-B (bl.5) |
| 540 PLN | |
44535 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania. | Fi.308 Mi.329 |
| 140 PLN | |
44536 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym. | Fi.308 Mi.329 |
| 150 PLN | |
44537 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-). | Fi.308 Mi.329 |
| 200 PLN | |
44538 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, znaczek w pięknym stanie z błyszczącą oryginalną gumą i jako znaczek z bloku liczony (Fi.240.-). | Fi.308 (bl.6) Mi.329 |
| 200 PLN | |
44539 |
1938 "WESOŁYCH ŚWIĄT" Warszawa 1, okolicznościowy wirnik odciśnięty na kopercie wizytówkowej wysłanej 29.XII do Starachowic, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 044). | Fi.310 Mi.331 |
| 50 PLN | |
44540 |
1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
44541 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 150 PLN | |
44542 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 32-5 Mi.331-43, 34-7 |
| 250 PLN | |
44543 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-). | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 80 PLN | |
44544 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 190 PLN | |
44545 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro). | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7, 34-7 |
| 250 PLN | |
44546 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr. | Fi.315 MK Mi.336 |
| 120 PLN | |
44547 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja. | Fi.315MK Mi.336 |
| 250 PLN | |
44548 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | Fi.315MK Mi.336 |
| 400 PLN | |
44549 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę. | Fi.315MK Mi.336 |
| 80 PLN | |
44550 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy niegumowany znaczek z przesuniętą perforacją i rozmazanym rysunkiem, złamania. Z uwagi na dolny margines ładnie prezentujący błąd przesunięcia. | Fi.315MK |
| 35 PLN | |
44551 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna 1 zł frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 9.III.1939 z miejscowości Łapy do Leningradu, stemple tranzytowe: Warszawa, Stołpce, stempelek kontroli dewizowej, ładnie udokumentowany obieg; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.320 Mi.341 |
| 120 PLN | |
44552 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, marginesowy czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. ze skośnym przesunięciem ząbkowania i pełną oryginalną gumą (Fi.320.-), gwarancja. | Fi.320 MK Mi.341 |
| 300 PLN | |
44553 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją poziomą i pionową, na gumie drobne ślady przywarcia do innego znaczka. | Fi.320MK Mi.341 |
| 15 PLN | |
44554 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu. | Fi.320MK Mi.341 |
| 175 PLN | |
44555 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka. | Fi.320MK Mi.341 |
| 15 PLN | |
44556 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 35 PLN | |
44557 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku. | Fi.323-6 Mi.344-7 |
| 50 PLN | |