Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
46114 |
1944 kartka polecona z zawiadomieniem o terminie odbioru naprawionego zegarka, bardzo rzadki stempel "PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA Z. JAŁOWIEC BAR. ---------- 10A", gwarancja. | Fi.36 |
| 500 PLN | |
46115 |
1944 kartka z dwubarwnym drzeworytem przedstawiającym żaglowiec w podcieniu z godłami Polski i województwa pomorskiego, u dołu litery "A" i "FE", fantazyjny napis POCZTÓWKA, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (zagięcie ukośne powstałe najpewniej przed drukiem), gwarancja. | Fi.36 |
| 500 PLN | |
46116 |
1944 kartka z obiegu pocztowego ozdobiona na odwrocie drzeworytem o tematyce Wielkanocnej sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
46117 |
1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
46118 |
1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.36, D5, D6 |
| 500 PLN | |
46119 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
46120 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki znaczków za 5 f., po dwa czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 140 PLN | |
46121 |
1944 wydanie obiegowe, znaczki za 5 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.36a, b |
| 60 PLN | |
46122 |
1944 wydanie obiegowe - dwa znaczki w kolorach: brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym na prawidłowo opłaconej karcie pocztowej wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie nie dotykające znaczków); gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
46123 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
46124 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S.(Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.37 |
| 100 PLN | |
46125 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, "harmonijka" - zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych dwoma datownikami i siedmioma stemplami okolicznościowymi: RACŁAWICE, WILNO, GÓRA ŚW.ANNY, UTWORZENIE ŻANDARMERII, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; w takiej formie rzadko spotykane; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.37 |
| 400 PLN | |
46126 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, czysty znaczek za 10 + 40 f., gwarancja. | Fi.37 |
| 30 PLN | |
46127 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczki przedstawiające kosynierów i Tadeusza Kościuszkę ostemplowane 4.IV w rocznicę bitwy pod Racławicami kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; minimalne przebarwienia; gwarancja. | Fi.37, 30 |
| 150 PLN | |
46128 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.37P |
| 80 PLN | |
46129 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
46130 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.38 |
| 40 PLN | |
46131 |
1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści. | Fi.38 |
| 80 PLN | |
46132 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
46133 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
46134 |
1944 list polecony , na odwrocie stempel "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC", gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
46135 |
1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., gwarancja. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
46136 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki czyste za 25 f. w kolorze brązowym odmiany na różnych papierach szarym i białym, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 60 PLN | |
46137 |
1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
46138 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
46139 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek na karcie ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja. | Fi.39 |
| 60 PLN | |
46140 |
1944 kartka z sucho tłoczoną grafiką okolicznościową z okazji 30. rocznicy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z "Oleandrów" w Krakowie z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego i napisami "1914 6 SIERPNIA 1944", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
46141 |
1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
46142 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
46143 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 100 PLN | |
46144 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 100 PLN | |
46145 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki za 25 f. w kolorze brązowym o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.39 |
| 70 PLN | |
46146 |
1944 Prezydent Wł.Raczkiewicza, dwa znaczki za 25 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru brązowego, gwarancja. | Fi.39 |
| 80 PLN | |
46147 |
1944 prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja Walocha. | Fi.39 |
| 120 PLN | |
46148 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
46149 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
46150 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
46151 |
1944 Święto Morza, dwa kasowane znaczki za 10 f. w kolorze zielononiebieskim o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
46152 |
1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, gwarancja. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
46153 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha. | Fi.41 |
| 50 PLN | |