Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
46074 |
1943 Trąbka pocztowa, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz. | Fi.U1 |
| 90 PLN | |
46075 |
1943 Trąbka, dwa kasowane znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 60 PLN | |
46076 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 540 PLN | |
46077 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
46078 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.450.-), gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
46079 |
1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.3 |
| 360 PLN | |
46080 |
| 360 PLN | |
46081 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.500.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
46082 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, blok zagięty w połowie, gwarancja Walocha. | Fi.bl.4 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
46083 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
46084 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
46085 |
1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
46086 |
| 500 PLN | |
46087 |
| 500 PLN | |
46088 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 76 wydana na nazwisko Czesław Puka, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku, niepowtarzalna pamiątka w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
46089 |
| 200 PLN | |
46090 |
| 200 PLN | |
46091 |
| 200 PLN | |
46092 |
1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
46093 |
1943 Strona tytułowa teki "Życie obozowe" z ozdobną winietą odbitki autorskiej drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; umieszczona w świetle passe-partout, reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.3; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
46094 |
| 200 PLN | |
46095 |
1944 list polecony z koła filatelistów, gwarancja Drzewiecki. | Fi.23, 35, 36 |
| 300 PLN | |
46096 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.25 |
| 200 PLN | |
46097 |
1944 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na wielkanocnej karcie wysłanej 8.IV ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S. (Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 |
| 150 PLN | |
46098 |
| 200 PLN | |
46099 |
| 200 PLN | |
46100 |
| 200 PLN | |
46101 |
| 200 PLN | |
46102 |
| 100 PLN | |
46103 |
| 200 PLN | |
46104 |
1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja. | Fi.29 |
| 200 PLN | |
46105 |
1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 500 PLN | |
46106 |
| 500 PLN | |
46107 |
1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 100 PLN | |
46108 |
1944 dekoracyjnie frankowany ekspresowy list polecony wysłany 11.IX, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.29, 38, 41 |
| 800 PLN | |
46109 |
| 200 PLN | |
46110 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
46111 |
1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - rzadki dodatkowy stempelek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja. | Fi.36 |
| 150 PLN | |
46112 |
1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
46113 |
| 500 PLN | |