Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
50991 |
1924 kartka z dopłatą na Polską Macierz Szkolną. | |
| 40 PLN | |
50992 |
| 15 PLN | |
50993 |
1925 kartka z Katowic do Sambora. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
50994 |
1925 kartka z Warszawy do Grodziska. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
50995 |
| 10 PLN | |
50996 |
| 15 PLN | |
50997 |
1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia. | Fi.Cp45I |
| 50 PLN | |
50998 |
1926 całostka z Mysłowic do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
50999 |
1926 kartka wysłana z Lędzin | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
51000 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą z obiegu pocztowego. | Fi.Cp45Ia |
| 25 PLN | |
51001 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z krótką sygnaturą. | Fi.Cp45Ia |
| 80 PLN | |
51002 |
| 25 PLN | |
51003 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z długą sygnaturą z obiegu pocztowego. | Fi.Cp45Ib |
| 35 PLN | |
51004 |
| 10 PLN | |
51005 |
1928 kartka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
51006 |
1928 kartka z sygnaturą VIII.1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
51007 |
1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
51008 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc (Fi.60.-). | Fi.Cp49IA |
| 40 PLN | |
51009 |
1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą XI-1931 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp49II |
| 200 PLN | |
51010 |
1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
51011 |
1930 kartka do korespondencji piekarni parowej Franciszek Lessnau w Pucku. | |
| 40 PLN | |
51012 |
1930 kartka do korespondencji wydawnictwa "Płomyk" w Warszawie. | |
| 40 PLN | |
51013 |
1930 kartka do korespondencji księgarni pocztowej "Lot" z Lublina. | |
| 20 PLN | |
51014 |
| 10 PLN | |
51015 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Królewska Huta. | Fi.Cp50E |
| 50 PLN | |
51016 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisane w monografii P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców - Piaskowa Skała. | Fi.Cp50E |
| 50 PLN | |
51017 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze. | Fi.Cp50E |
| 60 PLN | |
51018 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku. | Fi.Cp50E |
| 80 PLN | |
51019 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931. | Fi.Cp50I |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
51020 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
51021 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931. | Fi.Cp50I |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
51022 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIb |
| 1 300 PLN | |
51023 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka. | Fi.Cp50IIb |
| 60 PLN | |
51024 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIb WZÓR |
| 1 900 PLN | |
51025 |
| 130 PLN | |
51026 |
| 50 PLN | |
51027 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
51028 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
51029 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
51030 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |