Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45794 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.125; 38 |
| 400 PLN | |
45795 |
| 180 PLN | |
45796 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie). | Fi.125a |
| 750 PLN | |
45797 |
| 180 PLN | |
45798 |
| 250 PLN | |
45799 |
1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu. | Fi.Cp8II |
| 175 PLN | |
45800 |
1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Bratoszewicach do Krakowa do Rady Głównej Opiekuńczej, stemple pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 150 PLN | |
45801 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-). | Fi.Cp9III B |
| 80 PLN | |
45802 |
1944 portret Hitlera, trzy karty z obiegu różniące się kolorami znaku opłaty i rodzajami kartonu (Mi.108 euro): wysłana 27.12 z Krakowa do Brwinowa, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; bardzo dobry stan zachowania; wysłana 10.1.45 z Sochaczewa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania; wysłana 23.12 z Krakowa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 180 PLN | |
45803 |
1944 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Kielce - Warszawa nr ZUG 0255, kartka w słabszym stanie. | Fi.Cp10 |
| 80 PLN | |
45804 |
1944 kartka z zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", gwarancja Berbeka. | Fi.Cp10, XV |
| 216 PLN SPRZEDANY | |
45805 |
1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce. | Fi.II |
| 800 PLN | |
45806 |
1944 widoki, znaczek za 40 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce. | Fi.III |
| 800 PLN | |
45807 |
1944 widoki, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu za 6 gr. w barwie niebieskiej, fotoatest Walocha. | Fi.IP1 |
| 6 000 PLN | |
45808 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy "In Briefanschriften / ZUSTELLPOSTAMT / Straße u. Hausnummer / genau angeben!". | Fi.VIII |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
45809 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!". | Fi.XII |
| 200 PLN | |
45810 |
1944 "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!" rzadki stempel okolicznosciowy na kartce z Radomia do Krakowa. | Fi.XII |
| 500 PLN | |
45811 |
1944 kartka z Zakopanego do Krakowa, stempel okolicznościowy Zakopanego. | Fi.XV |
| 300 PLN | |
45812 |
1944 "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" rzadki stempel okolicznościowy bardzo ładnie odbity 30.11 na karcie pocztowej wysłanej do Brwinowa (Fi.450.-); dobry stan zachowania. | Fi.XV, Cp.10 |
| 300 PLN | |
45813 |
1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, "Jugend aufs Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY. | Mi.785 |
| 150 PLN | |
45814 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
45815 |
1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
45816 |
| 40 PLN | |
45817 |
| 40 PLN | |
45818 |
| 40 PLN | |
45819 |
| 40 PLN | |
45820 |
1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 45 PLN | |
45821 |
1944 koperta z drukarni w Wiedniu drukującej znaczki dla Generalnego Gubernatorstwa z stemplami informującymi o przesyłanej zawartości 20 arkuszy znaczków serii 5. rocznicy utworzenia GG za 10 + 10 złotych. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
45822 |
1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i w III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 500 PLN | |
45823 |
1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Cp10 |
| 40 PLN | |
45824 |
2006 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera i Bernharda Albrechta, język angielski, 90 stron, liczne ilustracje. | |
| 120 PLN | |
45825 |
2007 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera, język angielski, 174 strony, liczne ilustracje. | |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
46418 |
1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa; stempelek cenzora nr.13. | |
| 20 PLN | |