Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45754 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
45755 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
45756 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny. | |
| 40 PLN | |
45757 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
45758 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca. | |
| 40 PLN | |
45759 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
45760 |
1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
45761 |
1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy. | |
| 60 PLN | |
45762 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 50 PLN | |
45763 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane. | |
| 40 PLN | |
45764 |
1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane. | |
| 40 PLN | |
45765 |
1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie. | |
| 2 000 PLN | |
45766 |
1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach. | |
| 300 PLN | |
45767 |
1943 cztery różne talony materiałowe (Prämienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 70 PLN | |
45768 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.900,-); gwarancja. | Fi.2 |
| 700 PLN | |
45769 |
1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.7 |
| 900 PLN | |
45770 |
1944 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Miączynie przez zwierzchni urząd w Zamościu do Niemiec, nietypowy stempel pośrednictwa. | Fi.45, 49 |
| 120 PLN | |
45771 |
1944 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Kamieńsku do Niemiec, stempel informacyjny poczty. | Fi.72, 74 |
| 80 PLN | |
45772 |
1944 ekspresowa kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, gwarancja Pelczar. | Fi.73, 74, 86, Cp9II |
| 150 PLN | |
45773 |
1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.73, 78, Cp9II |
| 150 PLN | |
45774 |
1944 grudzień kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Brwinowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 130 PLN | |
45775 |
1944 kartka na przedwojennej polskiej całostce z Częstochowy do Piotrkowa. Korespondencja Anny Boye-Guerquin (zd. Boye) zamieszkałej czasowo u Adolfa Szyszko Bohusza -głównego konserwatora Wawelu. Słynna architektka i konserwator zabytków, projektowała m.in.: - kamienice przy Krakowskim Przedmieściu i ul. Koziej w Warszawie; - kamienica "Na Lasockiem", ul. Długa 28 w Warszawie (1951-53); - Pałac Marii Radziwiłłowej w Warszawie (1951-57); - Kamienica Salwator, Pod Chrystusem w Warszawie (1953-54). Żołnierz AK, pseudonim "Hanka". Uczestniczka Powstania Warszawskiego. | Fi.75 |
| 150 PLN | |
45776 |
1944 kartka z zakopanego do Buska-Zdroju, kasownik okolicznościowy z Zakopanego, widokówka Tatry, gwarancja Berbeka. | Fi.75 |
| 300 PLN | |
45777 |
1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Budzowie przez zwierzchni urząd Kraków 2 do Spytkowic. | Fi.75 |
| 60 PLN | |
45778 |
1944 kartka formularz Polskiego czerwonego Krzyża w Kielcach do Dobrzyszyc, stempel i formularz PCK. | Fi.75 |
| 130 PLN | |
45779 |
1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa. | Fi.75, 78, Cp8 |
| 50 PLN | |
45780 |
1944 list polecony z Tarnowa do Pragi, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.78, 84 |
| 10 PLN | |
45781 |
1944 koperta telegramu doręczonego w Warszawie. | Fi.110 |
| 150 PLN | |
45782 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.111, Cp9b; 36 |
| 40 PLN | |
45783 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria naroznikowa. | Fi.117-9 |
| 120 PLN | |
45784 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie. | Fi.117-9 |
| 30 PLN | |
45785 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 |
| 300 PLN | |
45786 |
1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay". | Fi.117-19 |
| 30 PLN | |
45787 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-19 Pw1 |
| 30 PLN | |
45788 |
| 40 PLN | |
45789 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach. | Fi.120-4 |
| 20 PLN | |
45790 |
| 50 PLN | |
45791 |
1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.120-24 Pw2, 122 B2 |
| 150 PLN | |
45792 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria naklejona na białym kartonie skasowana 26.10 stemplem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia. | Fi.120-124; 38 |
| 60 PLN | |
45793 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja. | Fi.125 ark. nz |
| 800 PLN | |