Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45554 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Platerowie przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp5I |
| 75 PLN | |
45555 |
1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Michowie do Lublina, całostka z nadrukiem "POSTKARTE" długości 40 mm. | Fi.Cp5II |
| 400 PLN | |
45556 |
1940 kartka z Warszawy do Puław, całostka z nadrukiem "POSTKARTE" długości 40 mm, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp5II |
| 400 PLN | |
45557 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe 15 - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, fioletowy jednowierszowy ramkowy stempelek agencji "ZAWOJA 1", znak opłaty unieważniono skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 200 PLN | |
45558 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN | |
45559 |
1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Sędziszowie koło Ropczyc przez zwierzchni urząd w Dębicy do Niemiec, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6A |
| 200 PLN | |
45560 |
1940 kartka z Tomaszowa do Czerwonego Prądnika, całostka na części nadawczej kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6A |
| 180 PLN | |
45561 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe 16 - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-). | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 250 PLN | |
45562 |
1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie. | Fi.Cp6B |
| 160 PLN | |
45563 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6B |
| 270 PLN | |
45564 |
1940 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Mordach przez zwierzchni urząd w Siedlcach do Góry Kalwarii, całostka na części na odpowiedź kartki z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp6B |
| 300 PLN | |
45565 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 20 PLN | |
45566 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław, znaki opłaty skasowane jednoobrączkowym datownikiem WARSCHAU SW 22 z wyróżnikiem *c*; dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 80 PLN | |
45567 |
1940 całostka z sygnaturą II.41. | Fi.Cp7II |
| 30 PLN | |
45568 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do niemieckiego obozu pracy Wessenberg (Fi.180.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 120 PLN | |
45569 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY". | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 50 PLN | |
45570 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp1A |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
45571 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja Pelczar. | Fi.FCp2I |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
45572 |
1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.FCp2II |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
45573 |
1940 formularz na polskiej całostce. | Fi.FCp3 |
| 50 PLN | |
45574 |
1940 formularz na polskiej całostce, nadruk z błędem "brak P w POSTSACHE", gwarancja i opis Pelczar. | Fi.FCp3s |
| 185 PLN SPRZEDANY | |
45575 |
1940 formularz na polskiej całostce, tył kartki bez nadruku, gwarancja Pelczar. | Fi.FCp4 |
| 60 PLN | |
45576 |
1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.FCp5BII |
| 2 000 PLN | |
45577 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nieopisaną odmianą treści na odwrocie karty, wydrukowano tekst XVIII z dopisanym na końcu zdaniem "Die letzte Belieferung erfolgte am 23/10.43.", długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 3.5.44 z urzędu Kraków 3 do Bad-Ems, przeadresowana do szpitala zapasowego w Montabaur; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp5BII |
| 2 800 PLN | |
45578 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych. | Fi.U1-15 |
| 40 PLN | |
45579 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.230.-). | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
45580 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria kasowana, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.U1-15 |
| 60 PLN | |
45581 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału. | Fi.U2MK |
| 180 PLN | |
45582 |
1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału, dla porównania normalny znaczek po prawej stronie. | Fi.U3MK |
| 200 PLN | |
45583 |
1940 znaczki urzędowe I wydanie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Amt des Generalgouverneurs Krakau" wysłany 12 XII z Krakowa do Wiednia, dodatkowa okrągła pieczęć z godłem "Bewirtschaftungsstelle für Eisen und Stahl im Generalgouvernement" (Urząd Gospodarowania Żelazem i Stalą w Generalnym Gubernatorstwie); doskonały stan zachowania. | Fi.U6 |
| 100 PLN | |
45584 |
1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U11, U17, U24 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
45585 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
45586 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 220 PLN | |
45587 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 180 PLN | |
45588 |
1940 znaczki urzędowe II wydanie, 6 gr - frankatura wielokrotna, czworoblok na specjalnej kopercie urzędowej "Forstschutzkommando des Reichsforstmeisters" (Dowództwo Korpusu Ochrony Lasów) wysłany 15.9.43 z Krakowa do Sokołowa; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.U16 |
| 50 PLN | |
45589 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.70.-). | Fi.U16-24 |
| 50 PLN | |
45590 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN". | Fi.U16-24; 11 |
| 70 PLN | |
45591 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U20P |
| 1 200 PLN | |
45592 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowoczerwonej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U21P |
| 1 200 PLN | |
45593 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie czarnej bez nominału na papierze gumowanym. | Fi.U23P1 |
| 700 PLN | |