Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45131 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-). | Fi.41-43 |
| 80 PLN | |
45132 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Cosel (Koźla) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN | |
45133 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Ratibor (Racibórz) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN | |
45134 |
1921 Górny Śląsk, kartka urzędowa z Hindenburga (Zabrze). | Fi.U13 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
45135 |
| 160 PLN | |
45136 |
1922 Górny Śląsk, list firmowy z Kandrzin (Kendzierzyn) do Gliwic. | Fi.16 |
| 100 PLN | |
45137 |
1922 Górny Śląsk, znaczki stemplowane na liście z Opola. | Fi.16, 20, 2aa, 25b |
| 50 PLN | |
45138 |
1922 Górny Śląsk, list z Hindenburg (Zabrze) do Niemiec. | Fi.16, 22, 23, 25 |
| 70 PLN | |
45139 |
1922 Górny Śląsk, list wartościowy z Tworog (Tworóg) nadany 3.7.22 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy i ślady po pieczęciach lakowych, wspaniała frankatura dwunastoma znaczkami za 1 mk i jednym za 50 Pf, dekoracyjny walor w doskonałym stanie. | Fi.22, 26b |
| 900 PLN | |
45140 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
45141 |
1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
45142 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 90 PLN | |
45143 |
| 100 PLN | |
45144 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, ładnie frankowany, prawidłowo opłacony list wysłany 20.10 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Katowic, na odwrocie stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.145, 147, 148, 149, 158 Mi.2, 4, 5, 6, 10 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
45145 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.148, 150 Mi.5, 7 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
45146 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 400 PLN | |
45147 |
1922 Górny Śląsk - PANEWNIK, polski datownik ładnie odciśnięty 20.IX na znaczku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 50 PLN | |
45148 |
1922 Górny Śląsk - STRZYBNICA, polski datownik ładnie odciśnięty na znaczku za 3 mk; dobry stan zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 140 PLN | |
45149 |
1922 Górny Śląsk, list z urzędowy z Myslowitz (Mysłowic) do Opola, wszystkie znaczki z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.". | Fi.U12No |
| 120 PLN | |
45150 |
1923 Górny Śląsk, kartka z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wysłana 6.3.21 do Niemiec, kartka plebiscytowa ofrankowana dodatkowo niemieckimi znaczkami. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |
45151 |
1930 Saara, list wartościowy wysłany 23.8 z Saarbrücken do Drezna, przeadresowany do Giersdorf; kasowniki pośrednie i odbiorczy; jeden znaczek nie skasowany przez przeoczenie - kreślony. | Mi.89, 114, 120 |
| 80 PLN | |
45152 |
1935 Saara, widokówka wysłana w dniu plebiscytu - 13.I z Sarbrücken, znaczki unieważnione wirnikiem z nakładką propagandową. | Mi.181 |
| 30 PLN | |