Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
44971 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania wysłana 9.5 z Kluczborka (Kreuzburg), znaki opłaty skasowane datownikiem typu E (dawniej typ VI) - w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej - do Sommerfeld (Lubsko). | Fi.5, Cp2 |
| 60 PLN | |
44972 |
1920 Śląsk Cieszyński, ZNACZEK PRZEDRUKOWY SO na SKARCIE; znaczek za 50 fen. z przedrukiem S.O. typu II - frankatura mieszana ze znaczkami bez przedruku, na przekazie pocztowym wysłanym 20/5 z urzędu Cieszyn-1 do Drogomyśla (Fi.-.-); na odwrocie znaczki dopłaty za 10 i 20 hal. i datownik odbiorczy z 27.V; nieznany do tej pory adresat; kilka znanych skartów pochodzi z jednego źródła - archiwum Domu Towarowego w Nowym Sączu, najpiękniejszy z nich jest pokazany i opisany w monografii prof.J.Auleytnera "Filatelistyczne klejnoty w koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920", skarty do innych odbiorców nie są spotykane na rynku; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.5II, 75B, D16, D17 Mi.79, P16, P17x |
| 6 000 PLN | |
44973 |
1920 Śląsk Cieszyński, parka z podwójna perforacją pionową na prawym marginesie, na dolnym znaczki dodatkowe ząbkowanie jest w jeszcze w linii poprzedniego, na górnym już jest przesunięte, gwarancja Walisch. | Fi.5MK |
| 150 PLN | |
44974 |
1920 Olsztyn - CARWEN (OSTPR.) - Karwie, dwuobrączkowy datownik ładnie odciśnięty na fioletowoniebieskim znaczku za 20 Pf skasowanym 11 7 na wycinku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.5a |
| 150 PLN | |
44975 |
1920 Kwidzyn, parka z pustopolami na lewym marginesie. | Fi.5y |
| 120 PLN | |
44976 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 25 PF. rozdzielona pustopolem (Fi.120.-) | Fi.5y Pp 5y |
| 250 PLN | |
44977 |
1920 wydanie przedrukowe dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek z ładnym abklaczem. Rzadkie w tym wydaniu. | Fi.6 |
| 250 PLN | |
44978 |
1920 Górny Śląsk, list bankowy z Katowic do Niemiec. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
44979 |
1920 Górny Śląsk, wycinek z bardzo rzadkim stemplem Kreutzberg (Kluczbork), stempel typ E1c, Gruber 140 EUR. | Fi.6 |
| 150 PLN | |
44980 |
1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka znaczków za 20 fen. na szarym papierze, prawy z błędem "H nad COMMISSION", gwarancja. | Fi.6 B1 |
| 30 PLN | |
44981 |
1920 Kwidzyn, kartka z Marienwerder (Kwidzyna) do Elbing (Elbląg), gwarancja. | Fi.6 x Fi.1 |
| 150 PLN | |
44982 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania wysłana 25.5 z miejscowości Głubczyce (Leobschutz) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie niemieckiej - do Opola. | Fi.6, Cp3 |
| 70 PLN | |
44983 |
1920 Górny Śląsk, list wartościowy z Leobsch├tz (Głubczyce) do Glatz (Kłodzka), parka znaczków rozdzielona pustopolem, na odwrocie stempel odbiorczy i ślady po pieczęciach lakowych. | Fi.6c |
| 900 PLN | |
44984 |
1920 Śląsk Cieszyński, KAMIENICA K.BIELSKA, datownik ładnie odciśnięty 10.VII na znaczku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.7I |
| 80 PLN | |
44985 |
1920 Górny Śląsk, niemieckie dywersyjne fałszerstwo propagandowe znaczków polskich, znaczek za 70 Pfg./10 Mk.- tak jak tę wartość wydano bez gumy. | Fi.8 |
| 60 PLN | |
44986 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Beuthen (Bytom), stempel typ Hc, Gruber 100 EUR. | Fi.8 |
| 100 PLN | |
44987 |
1920 Kwidzyn, parka znaczków wydania mediolańskiego. | Fi.8y |
| 150 PLN | |
44988 |
1920 Śląsk Cieszyński, czworoblok znaczków za 2,50 Kr. z przedrukiem S.O. typu I, z przesuniętym na skraj sąsiedniego znaczka ząbkowaniem pionowym, gwarancja. | Fi.9I MK |
| 120 PLN | |
44989 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, pasek sześciu znaczków za 60 PF. z zadrukowanym polem i fartuchem po lewej stronie, na całej długości znak wodny "OBM między gwiazdkami, na drugim i szóstym polu podlepki co uwzględniono w wycenie (Fi.580.-). | Fi.9y Pw1 Wz |
| 600 PLN | |
44990 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Oppeln (Opole), stempel typ B3, Gruber 45 EUR. | Fi.10 |
| 45 PLN | |
44991 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, czworobloki znaczków za 5/20 f. na białym papierze rozdzielone międzypolem, kolejno typy Fi.IVa,IVa, IIIa,IIIa i IVa,IVa, IIIa,IIIa (Mi.IIa,IIa, Ia,Ia, i IIa,IIa, Ia,Ia), bardzo ciekawie opisane ostatnio przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 9/2015, jeden znaczek na podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.10b Pw 10b Mi.10 ZW2+2 |
| 140 PLN | |
44992 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, czworobloki znaczków za 5/20 f. na białym papierze rozdzielone międzypolem, kolejno typy Fi.Ib,Ia, IIa,IIa i Ib,IIIa, IIa,IIa (Mi.IIIb,IIIa, IVa,IVa i IIIb,Ia IVa,IVa), możliwe wiele kombinacji typów, bardzo ciekawie opisane ostatnio przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 9/2015, gwarancja Schmutz. | Fi.10b Pw 10b Mi.10 ZW3+4 |
| 300 PLN | |
44993 |
1920 Kwidzyn, parka znaczków za 1 markę. | Fi.11 |
| 100 PLN | |
44994 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Bobrek, stempel typ E. | Fi.11 |
| 30 PLN | |
44995 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędem "H nad COMMISSION", na szarym papierze, gwarancja. | Fi.11 (B1) |
| 30 PLN | |
44996 |
1920 Kwidzyn, parka makulaturowych znaczków pierwszego wydania bez perforacji pionowej miedzy znaczkami, gwarancja Mikulski, Zöbisch. | Fi.11MK |
| 350 PLN | |
44997 |
1920 Górny Śląsk, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem, jeden znaczek z podlepką, niemiecka gwarancja. | Fi.11MK |
| 35 PLN | |
44998 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Friedenshütte (Bytom Nowy), stempel typ Hb, Gruber 60 EUR. | Fi.13 |
| 80 PLN | |
44999 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, narożny óśmioblok znaczków za 3 Mk. z zadrukowanymi polami i fartuchem po lewej stronie, pierwsze i czwarte zadrukowane pola na podlepkach co uwzględniono w wycenie (Fi.1120). | Fi.13y Pw1-4 |
| 1 200 PLN | |
45000 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 3 Mk. z zadrukowanym polem i fartuchem po lewej stronie, słabsze ząbkowanie i miejscowe zmatowienie gumy na zadrukowanym polu uwzględniono w wycenie (Fi.210.-). | Fi.13y Pw3 |
| 320 PLN | |
45001 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Beuthen (Bytom), stempel typ Ee, Gruber 70 EUR. | Fi.14 |
| 70 PLN | |
45002 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Gleiwitz (Gliwice), stempel typ Bb, Gruber 120 EUR. | Fi.14 |
| 120 PLN | |
45003 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Cosel (Koźle), stempel typ Ea, Gruber 50 EUR. | Fi.14 |
| 50 PLN | |
45004 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, czworoblok najrzadszych w tym wydaniu znaczków za 5 Mk. w kolorach ultramarynowym i jasnoczerwonym z zadrukowanymi polami i fartuchem po lewej stronie, poza lekkim zgięciem na lewym marginesie piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie odmiany Klein BPP (Fi.8000.-). | Fi.14ay Pw3, 4 |
| 8 000 PLN | |
45005 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, znaczek za 5 Mk. w kolorach ciemnoniebieskim i czerwonym o najwyższym nominale w serii z zadrukowanym polem i fartuchem po lewej stronie, kilka widocznych na skanie przebarwień na gumie uwzględniono w cenie wywoławczej (Fi.1580.-). | Fi.14by Pw4 |
| 400 PLN | |
45006 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Beuthen (Bytom), stempel typ Ea, Gruber 100 EUR. | Fi.15 |
| 100 PLN | |
45007 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Hindenburg (Zabrze), stempel typ H1b. | Fi.15 |
| 35 PLN | |
45008 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Hindenburg (Zabrze), stempel typ H1h, Gruber 50 EUR. | Fi.15 |
| 50 PLN | |
45009 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Kattowitz (Katowice), stempel typ Hp, Gruber 80 EUR. | Fi.15 |
| 80 PLN | |
45010 |
1920 Górny Śląsk, wycinek ze stemplem Polisch Rasselwitz (Racławiczki), stempel typ B. | Fi.15 |
| 25 PLN | |