Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
45091 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN | |
45092 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski. | Fi.IIx1 |
| 220 PLN | |
45093 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 140 PLN | |
45094 |
1920 Górny Śląsk, wydanie Międzysojuszniczej Komisji Plebiscytowej - naśladownictwo nadruku, kiedyś uznawane za II nakład (I nakład - znaczki z oryginalnym nadrukiem Mi.17070 euro), znaczki za 2; 2,5; 3; 7,5 i 30 f. z niebieskim i za 5 f. z czerwonym nadrukiem na wycinkach, cena wywoławcza 3% wartości, każdy znaczek gwarancja Krawczyk i na odwrocie Richter. | Fi.PU1-3, 5, 10 i 4 Mi.1-3, 5, 10, 25 |
| 2 400 PLN | |
45095 |
1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja. | Fi.U19No |
| 200 PLN | |
45096 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 5 mk. z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.U20 Np |
| 10 PLN | |
45097 |
1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.VI |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
45098 |
1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.VI |
| 500 PLN | |
45099 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIx1 |
| 80 PLN | |
45100 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 140 PLN | |
45101 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.IXx1 |
| 800 PLN | |
45102 |
1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja. | |
| 25 PLN | |
45103 |
1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Lyck (Ełk) nadany 24.8.20 do Berlina, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony niemieckimi znaczkami, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie. | |
| 1 200 PLN | |
45104 |
1920 Olsztyn, kartka z Lyck (Ełk) do Niemiec, opłata niemieckimi znakami opłaty, gwarancja. | |
| 300 PLN | |
45105 |
1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku - nadruki propagandowe na sfałszowanych polskich znaczkach. | |
| 200 PLN | |
45106 |
| 400 PLN | |
45107 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych. | Fi.1-2A, B |
| 300 PLN | |
45108 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.760.-, Mi.500 euro). | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 650 PLN | |
45109 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.2520.-, Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 2 000 PLN | |
45110 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-7B |
| 1 000 PLN | |
45111 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 30 PLN | |
45112 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.2A |
| 60 PLN | |
45113 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 45 PLN | |
45114 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 25 PLN | |
45115 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha. | Fi.5A |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
45116 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty w odmiennej barwie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.5A MK |
| 400 PLN | |
45117 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Idaweiche (Panewnik) do Niemiec. | Fi.15, Cp4 |
| 50 PLN | |
45118 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Bytomia do Niemiec, częściowo wytarty adres, ładna widokówka z Bytomia. | Fi.16 |
| 80 PLN | |
45119 |
1921 Górny Śląsk, list z Beuthen (Bytom) do Niemiec, stempel typu Ei. | Fi.16 |
| 70 PLN | |
45120 |
1921 Górny Śląsk, kartka nadana 3.02.21 z Branitz (Branice) do Niemiec. | Fi.16, 18, Cp2 |
| 30 PLN | |
45121 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Borek do Niemiec. | Fi.17, Cp4 |
| 120 PLN | |
45122 |
1921 Górny Śląsk, list polecony z Ujest (Ujazd) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 20, 21 |
| 100 PLN | |
45123 |
1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Bytomia. | Fi.18, 21 |
| 60 PLN | |
45124 |
1921 Górny Śląsk, list polecony z Raciborza do Opola, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 25 |
| 90 PLN | |
45125 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Eichenau (Dąbrówka Mała) do Katowic. | Fi.19, Cp4 |
| 180 PLN | |
45126 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Sassnitz do Oderberg, kartka użyte do korespondencji wewnątrz Niemiec z dodatkowo użytym znaczkiem plebiscytowym, osobliwe. | Fi.20 |
| 150 PLN | |
45127 |
1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 40 PLN | |
45128 |
1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
45129 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 500 PLN | |
45130 |
| 800 PLN | |