Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
33826 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 850 PLN | |
33827 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
33828 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
33829 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 1 800 PLN | |
33830 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek. | Fi.bl.4nz MK |
| 1 600 PLN | |
33831 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 200 PLN | |
33832 |
1937 list polecony ze Stanów Zjednoczonych do Sanoka, na odwrocie stempel odbiorczy i tranzytowe z Poznania oraz zalepka kontroli celnej we Lwowie. | |
| 100 PLN | |
33833 |
1937 "BERGTRANS TOWARZYSTWO ŻEGLUGOWE SPÓŁKA Z OGR. ODP. GDYNIA" 25 gr., frankatura mechaniczna FA-051 na liście firmowym z Gdyni do Pabianic. | |
| 180 PLN | |
33834 |
1938 list polecony z Łodzi do Gdańska, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku na odwrocie. | Fi.278, 279 |
| 100 PLN | |
33835 |
1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 50 PLN | |
33836 |
1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy z datą 12.V. na miejscowym liście (Myślicki 38 218). | Fi.278-9 |
| 100 PLN | |
33837 |
1938 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 100 PLN | |
33838 |
1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania. | Fi.280 Mi.301 |
| 80 PLN | |
33839 |
1938 stempel agencji pocztowej na transatlantyku M/S "Batory" i stempel rejsu inauguracyjnego Triest - Gdynia. | Fi.280 |
| 300 PLN | |
33840 |
1938 list polecony z Bydgoszczy do Austrii, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym "Witaj gwiazdko złota", na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.280, 292, 293 |
| 100 PLN | |
33841 |
1938 list polecony z Bydgoszczy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.283, 284, 288 |
| 80 PLN | |
33842 |
1938 S/S "Polonia", list nadany 26.03.38 z rejsu statku pasażerskiego S/S "Polonia" na trasie Konstanca - Stambuł - Hajfa, stempel agencji pocztowej statku, stempel tranzytowe z Stambułu i Lwowa, list na okolicznościowej kopercie papeterii Polskiego Transatlantyckiego Towarzystwa Okrętowego. | Fi.284, 285 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
33843 |
1938 firmowy list ekspresowy z Dębicy do Austrii, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.284, 294, 296, 299 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
33844 |
1938 list polecony z Warszawy (urząd telekomunikacyjny) do Czechosłowacji, stempel kontroli dewizowej. Nadawcą listu jest Tadeusz Kotarbiński - polski filozof, logik i etyk, czołowy przedstawiciel szkoły lwowsko - warszawskiej, jeden z najbardziej znanych polskich filozofów analitycznych. | Fi.284, 296 |
| 250 PLN | |
33845 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106). | Fi.284I Mi.305I |
| 100 PLN | |
33846 |
1938 list polecony z Nekli do Poznania. | Fi.288 Mi.309 |
| 20 PLN | |
33847 |
1938 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.289 |
| 80 PLN | |
33848 |
1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis". | Fi.294 Mi.315 |
| 25 PLN | |
33849 |
1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
33850 |
1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
33851 |
1938 kartka nadana z agencji pocztowej na Kasprowym Wierchu. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
33852 |
1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Przemyśla. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
33853 |
1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "b" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej 26.6.38 do Lwowa, oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny i rzadki walor. | Fi.295 |
| 200 PLN | |
33854 |
1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.295, 305 Mi.316, 326 |
| 80 PLN | |
33855 |
1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach, unikalne. | Fi.296 |
| 400 PLN | |
33856 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235, widokówka portu w Helu. | Fi.296 |
| 80 PLN | |
33857 |
1938 pocztowe zlecenie inkasowe z Kępna. | Fi.297 |
| 55 PLN | |
33858 |
1938 "POZNAJ LETNISKO SKOLE" Skole, ozdobny kasownik na liście z oryginalnego obiegu pocztowego, Myślicki 37 015. | Fi.298 |
| 40 PLN | |
33859 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, karnet okolicznościowy. | Fi.300 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
33860 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych. | Fi.305 Mi.326 |
| 12 PLN | |
33861 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, list polecony nadany z warszawy w pierwszym dniu obiegu do Francji, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.305 Mi.326 |
| 150 PLN | |
33862 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, wieloblok. | Fi.305 Mi.326 |
| 75 PLN | |
33863 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, sześcioblok. | Fi.305 Mi.326 |
| 60 PLN | |
33864 |
1938 list polecony z Skoczowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.305 |
| 80 PLN | |
33865 |
1938 list polecony z Skórcza do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.305 |
| 80 PLN | |