Aukcja 110. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
33706

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana koperta z dodatkowymi harcerskimi nalepkami zlotowymi wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; walor w słabym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.254, 273
Mi.275, 294
250 PLN
33707

Fi.268
1 000 PLN
33708

1935 list polecony ze Lwowa do Berlina, opłata jak za list o wadze powyżej 40 g, bardzo rzadkie na korespondencji czworobloki rozdzielone pustopolami na krzyż, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i odbiorczy na odwrocie.

Fi.269, 273, 274
Mi.290, 294, 295
320 PLN
33709

1935 S/S "POLONIA" znaczek na wycinku skasowany 14 III w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "POLONIA", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 022).

Fi.271
Mi.292
100 PLN
33710

1935 "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ 2-8 X 35 r ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), okolicznościowy wirnik na karcie ofrankowanej znaczkiem za 5 gr wydania żałobnego po śmierci Marszałka, wysłanej 9.X do Wierzbnika (Myślicki 35 118).

Fi.273
Mi.294I
40 PLN
33711

1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273
Mi.294I
200 PLN
33712

1935 stempl okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.273
50 PLN
33713

1935 list z Obornik do Niemiec.

Fi.273, 275
30 PLN
33714

1935 wydanie żałobne, czysta seria czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", piękny stan zachowania.

Fi.273-75I
Mi.294-96I
1 100 PLN
33715

Fi.273-75I
Mi.294-96I
800 PLN
33716

Fi.274
Mi.295I
200 PLN
33717

1935 list z miejscowości Osie do Chojnic, nalepka kwestarska "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO".

Fi.275
80 PLN
33718

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
33719

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek z powtarzalnym błędem "zdeformowana ramka (uszkodzony prawy górny narożnik tła i ramki)" w czworobloku, skasowanym stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA" (Myślicki 35 006).

Fi.275I B
Mi.296I
80 PLN
33720

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, znaczek za 15 gr na widokówce przedstawiającej budowę kopca wysłanej 17 VII z Krakowa do Warszawy, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA" (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
60 PLN
33721

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
33722

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
33723

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i stemple Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278-9
40 PLN
33724

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.X kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce (Myślicki 35 020).

Fi.280
Mi.301
50 PLN
33725

1935 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym "OBÓZ ORG. PRZYSPOSOBIENIA WOJSKOWEGO KOBIET" ze Spały.

Fi.280
150 PLN
33726

Fi.280-90
Mi.301-11
150 PLN
33727

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
33728

1935 seria "widokowa", 5+10+15+20+25(większy format)+30 gr - frankatura sześciokolorowa, list polecony wysłany 12.X.1936 z urzędu Żywiec 1 do Schluckenau w Czechosłowacji, na odwrocie datownik przejściowy i dwa ramkowe stempelki "Kontrola dewizowa przeprowadzona".

Fi.280-284II, 285
Mi.301-5II, 306
54 PLN
33729

1935 seria "widokowa", 50 gr (większy format) + 5 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 30.XII.1938 z Siedlec do Brześcia nad Bugiem, na odwrocie datowniki odbiorcze, m.in BRZEŚĆ N/B TWIERDZA.

Fi.287I, 294
Mi.308I, 315
27 PLN
33730

1935 Wydanie obiegowe - Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, zdjęcie w formacie około 113x59 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, samochody, drzewo, anteny i chłopiec z hula-hop pozostały na znaczku; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.288
Mi.309
300 PLN
33731

1935 seria "widokowa", 1 zł + 5 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list lotniczy wysłany 3.VI.38 z Warszawy do Paryża, dwuwierszowy stempelek "Poczta Lotnicza/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo i pionowo zgięta).

Fi. 289, 294
Mi.310, 315
72 PLN
33732

1935 seria "widokowa", 1 zł - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list ekspresowy wysłany 23.3.38 z Poznania do Merano we Włoszech, efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi. 289, 304
Mi.310, 325
90 PLN
33733

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
33734

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp51
50 PLN
33735

1935 kartka do Warszawy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp51A
80 PLN
33736

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Żywiec - Warszawa nr 112 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp64
100 PLN
33737

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Bydgoszcz nr 222.

Fi.Cp78
120 PLN
33738

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020).

Mi.512, 514, 530x
120 PLN
33739

1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124).

80 PLN
33740

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

60 PLN
33741

1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104).

Fi.253
Mi.274
30 PLN
33742

1936 list polecony z Warszawy do Indii, na odwrocie stempel tranzytowy z Aleksandrii.

Fi.272
Mi.293
200 PLN
33743

1936 list lotniczy z Krakowa do Londynu nadany za pośrednictwem poczty hotelowej w Grand Hotelu, rzadki stempel "POŚREDNICTWO / POCZTOWO-TELEGRAFICZNE / w Grand Hotelu / - KRAKÓW -", na odwrocie kasownik niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Benthen, koperta rozcięta z boków do ekspozycji.

Fi.275, 281, 284
900 PLN
33744

1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej.

Fi.278, 279, 281, 29
Mi.287, 288, 313, 30
45 PLN
33745

1936 kartka z Komitetu Budowy kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Fi.279
80 PLN