Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
33706 |
1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana koperta z dodatkowymi harcerskimi nalepkami zlotowymi wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; walor w słabym stanie zachowania (Myślicki 35 011). | Fi.254, 273 Mi.275, 294 |
| 250 PLN | |
33707 |
1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1". | Fi.268 |
| 1 000 PLN | |
33708 |
1935 list polecony ze Lwowa do Berlina, opłata jak za list o wadze powyżej 40 g, bardzo rzadkie na korespondencji czworobloki rozdzielone pustopolami na krzyż, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i odbiorczy na odwrocie. | Fi.269, 273, 274 Mi.290, 294, 295 |
| 320 PLN | |
33709 |
1935 S/S "POLONIA" znaczek na wycinku skasowany 14 III w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "POLONIA", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 022). | Fi.271 Mi.292 |
| 100 PLN | |
33710 |
1935 "TYDZIEŃ SZKOŁY POWSZECHNEJ 2-8 X 35 r ZŁÓŻ GROSZ NA BUDOWĘ PUBLICZNYCH SZKÓŁ POWSZECHNYCH" Warszawa 2 (wyróżnik "c"), okolicznościowy wirnik na karcie ofrankowanej znaczkiem za 5 gr wydania żałobnego po śmierci Marszałka, wysłanej 9.X do Wierzbnika (Myślicki 35 118). | Fi.273 Mi.294I |
| 40 PLN | |
33711 |
1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.273 Mi.294I |
| 200 PLN | |
33712 |
1935 stempl okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA". | Fi.273 |
| 50 PLN | |
33713 |
1935 list z Obornik do Niemiec. | Fi.273, 275 |
| 30 PLN | |
33714 |
1935 wydanie żałobne, czysta seria czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", piękny stan zachowania. | Fi.273-75I Mi.294-96I |
| 1 100 PLN SPRZEDANY | |
33715 |
| 800 PLN | |
33716 |
1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.274 Mi.295I |
| 200 PLN | |
33717 |
1935 list z miejscowości Osie do Chojnic, nalepka kwestarska "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO". | Fi.275 |
| 80 PLN | |
33718 |
1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.275I Mi.296I |
| 100 PLN | |
33719 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek z powtarzalnym błędem "zdeformowana ramka (uszkodzony prawy górny narożnik tła i ramki)" w czworobloku, skasowanym stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA" (Myślicki 35 006). | Fi.275I B Mi.296I |
| 80 PLN | |
33720 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, znaczek za 15 gr na widokówce przedstawiającej budowę kopca wysłanej 17 VII z Krakowa do Warszawy, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA" (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 60 PLN | |
33721 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
33722 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
33723 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i stemple Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278-9 |
| 40 PLN | |
33724 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.X kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce (Myślicki 35 020). | Fi.280 Mi.301 |
| 50 PLN | |
33725 |
1935 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym "OBÓZ ORG. PRZYSPOSOBIENIA WOJSKOWEGO KOBIET" ze Spały. | Fi.280 |
| 150 PLN | |
33726 |
1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-). | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
33727 |
1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana. | Fi.280-90 I, II Mi.301-11 |
| 30 PLN | |
33728 |
1935 seria "widokowa", 5+10+15+20+25(większy format)+30 gr - frankatura sześciokolorowa, list polecony wysłany 12.X.1936 z urzędu Żywiec 1 do Schluckenau w Czechosłowacji, na odwrocie datownik przejściowy i dwa ramkowe stempelki "Kontrola dewizowa przeprowadzona". | Fi.280-284II, 285 Mi.301-5II, 306 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
33729 |
1935 seria "widokowa", 50 gr (większy format) + 5 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 30.XII.1938 z Siedlec do Brześcia nad Bugiem, na odwrocie datowniki odbiorcze, m.in BRZEŚĆ N/B TWIERDZA. | Fi.287I, 294 Mi.308I, 315 |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
33730 |
1935 Wydanie obiegowe - Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, zdjęcie w formacie około 113x59 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, samochody, drzewo, anteny i chłopiec z hula-hop pozostały na znaczku; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych. | Fi.288 Mi.309 |
| 300 PLN | |
33731 |
1935 seria "widokowa", 1 zł + 5 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list lotniczy wysłany 3.VI.38 z Warszawy do Paryża, dwuwierszowy stempelek "Poczta Lotnicza/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo i pionowo zgięta). | Fi. 289, 294 Mi.310, 315 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
33732 |
1935 seria "widokowa", 1 zł - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list ekspresowy wysłany 23.3.38 z Poznania do Merano we Włoszech, efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi. 289, 304 Mi.310, 325 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
33733 |
1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
33734 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp51 |
| 50 PLN | |
33735 |
1935 kartka do Warszawy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp51A |
| 80 PLN | |
33736 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Żywiec - Warszawa nr 112 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp64 |
| 100 PLN | |
33737 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Bydgoszcz nr 222. | Fi.Cp78 |
| 120 PLN | |
33738 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020). | Mi.512, 514, 530x |
| 120 PLN | |
33739 |
1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124). | |
| 80 PLN | |
33740 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
33741 |
1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104). | Fi.253 Mi.274 |
| 30 PLN | |
33742 |
1936 list polecony z Warszawy do Indii, na odwrocie stempel tranzytowy z Aleksandrii. | Fi.272 Mi.293 |
| 200 PLN | |
33743 |
1936 list lotniczy z Krakowa do Londynu nadany za pośrednictwem poczty hotelowej w Grand Hotelu, rzadki stempel "POŚREDNICTWO / POCZTOWO-TELEGRAFICZNE / w Grand Hotelu / - KRAKÓW -", na odwrocie kasownik niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Benthen, koperta rozcięta z boków do ekspozycji. | Fi.275, 281, 284 |
| 900 PLN | |
33744 |
1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej. | Fi.278, 279, 281, 29 Mi.287, 288, 313, 30 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
33745 |
1936 kartka z Komitetu Budowy kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie. | Fi.279 |
| 80 PLN | |