Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
33786 |
1937 list polecony z Tarnowskich Gór do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i stempel odbiorczy. | Fi.279 |
| 100 PLN | |
33787 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Lwów nr 163 z wyróżnikiem c. | Fi.280 |
| 40 PLN | |
33788 |
1937 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy. | Fi.280, 285, 287 Mi.301, 306, 308 |
| 15 PLN | |
33789 |
1937 list polecony z Stanisławowa do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej, stempel niemieckiego ambulansu pocztowego i stempel odbiorczy. | Fi.281, 285 |
| 80 PLN | |
33790 |
1937 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym w kolorze fioletowym z Piekar "15-lecie wkroczenia Wojska Polskiego na Śląsk 20.VI.1922-1937". | Fi.281, 294, 296 |
| 60 PLN | |
33791 |
1937 firmowy list polecony z Warszawy do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.282, 284, 285, 287 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
33792 |
1937 list z Katowic do Lwowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym "WSZECHPOLSKI ZLOT SOKOŁÓW w KATOWICACH 26-29.VI.1937.", na odwrocie rzadki stempel "XV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODNIKÓW POL LWÓW 1". | Fi.284 |
| 300 PLN | |
33793 |
1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII". | Fi.284 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
33794 |
1937 list z browaru w Okocimiu na kopercie firmowej do Bochni. | Fi.284 |
| 100 PLN | |
33795 |
1937 polecony list zleceniowy z Nowego Korczyna do Kielc. | Fi.284, 285 |
| 50 PLN | |
33796 |
1937 lotniczy list polecony z Warszawy do Jugosławii, na froncie stempel kontroli dewizowej Warszawa 14 i stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.284, 291 |
| 100 PLN | |
33797 |
1937 list z Poznania do Berlina. | Fi.284, 294, 298 |
| 10 PLN | |
33798 |
1937 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej. | Fi.286, 288 |
| 60 PLN | |
33799 |
1937 firmowy list polecony z UP Warszawa 13 do Austrii, stempel kontroli dewizowej, koperta złamana w połowie. | Fi.286, 295, 296 |
| 60 PLN | |
33800 |
1937 list polecony z Zbaraża do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.289 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
33801 |
1937 list polecony z Bydgoszczy do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.291 |
| 100 PLN | |
33802 |
1937 "KASPROWY WIERCH 1988 M." Zakopane1, kasownik okolicznościowy odciśnięty 6.VII na kopercie druków do Warszawy (Myślicki 36 004). | Fi.294 Mi.315 |
| 30 PLN | |
33803 |
1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
33804 |
1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię". | Fi.294 |
| 60 PLN | |
33805 |
1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Dni Krakowa. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
33806 |
1937 list z kasownikiem okolicznościowym II Jarmarku Poleskiego w Pińsku. | Fi.294, 296 |
| 30 PLN | |
33807 |
1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski". | Fi.294-6 |
| 80 PLN | |
33808 |
1937 JAGIELLONÓW (WILNO 1) - pośrednictwo pocztowe, "WILNO KIERMASZ KAZIUKOWY" - datownik okolicznościowy (Myślicki 36 003) na znaczku za 5 gr uzupełnienia serii "widokowej" - frankatura pojedyncza, kopertka wizytowa (druki) wysłana 4 III z Wilna do miejscowości Jagiellonów; na odwrocie odbitka datownika odbiorczego JAGIELLONÓW (WILNO 1) z datą 5 3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.295 Mi.315 |
| 1 000 PLN | |
33809 |
1937 seria "widokowa" - uzupełnienie, 10 gr + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14 III 39 z miejscowości Poczajów do Warszawy, koperta firmowa "OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA OWOCARSKA w POCZAJOWIE na WOŁYNIU"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
33810 |
1937 seria "widokowa" - uzupełnienie, 15 gr frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VIII.1937 z Tłuszcza do Otwocka. | Fi.296 Mi.317 |
| 20 PLN | |
33811 |
1937 "MORSZYN JEDYNY ZDRÓJ WÓD GORZKICH" Morszyn, stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 14.V do Rozwadowa; niewielkie przebarwienia (Myślicki 36 040). | Fi.296 Mi.317 |
| 60 PLN | |
33812 |
1937 widokówka z Wisły do Poznania, ozdobny kasownik "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY". | Fi.296 |
| 250 PLN | |
33813 |
1937 list lotniczy z Krynicy do Niemiec, kasownik okolicznościowy z Krynicy z napisem "SIARCZANY ALKALICZNO - ŻELAQZISTE * SEZON CAŁOROCZNY * KRYNICA 1". | Fi.298, Ck9 |
| 120 PLN | |
33814 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 13.XII.38 z Kielc do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.298I, 318 Mi.319, 339 |
| 40 PLN | |
33815 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN | |
33816 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 100 PLN | |
33817 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
33818 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 200 PLN | |
33819 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz. | Fi.301 nz MK Mi.322 |
| 2 000 PLN | |
33820 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, stempel okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie-całostce (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 80 PLN | |
33821 |
| 250 PLN | |
33822 |
| 800 PLN | |
33823 |
| 360 PLN | |
33824 |
| 200 PLN | |
33825 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 1 250 PLN | |