Aukcja 109. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21492

1918 Warszawa, kartka z Radomia do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Lublinie, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.21b
80 PLN
21493

1918 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Lublinie, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.21b
60 PLN
21494

1918 Warszawa, miejscowy list z Warszawy, dwa różne stemple poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i stempel "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIa
100 PLN
21495

1918 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, dwa różne stemple poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIa
200 PLN
21496

1918 Częstochowa, list firmowy z Zawiercia nadany 5.1.18 do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie.

Fi.IVa
400 PLN
21497

1918 Warszawa, zezwolenie na zakup ziemniaków ważne w okresie 28.X.1918-31.III.1919 !!! wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne); bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
21498

1918 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
21499

100 PLN
21500

100 PLN
21501

100 PLN
21502

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA, znaczki niegumowane.

120 PLN
21503

1919 Chęciny, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana.

Fi.1-8B
160 PLN
21504

1919 Chęciny, seria łądnie i czytelnie kasowana, w tej formie naprawdę rzadka, ładny stan zachowania.

Fi.1-8B
250 PLN
21505

1919 Chęciny, seria czysta z oryginalną gumą na podlepkach.

Fi.1-8B
60 PLN
21506

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą, bez podlepek ani ich śladów.

Fi.1-8B
100 PLN
21507

1919 Chęciny, marginesowa seria czysta w czworoblokach i co rzadkie, z pełną oryginalną gumą bez podlepek, ani ich śladów, naturalne ślady pędzla i fałdy po ręcznym nakładaniu gumy.

Fi.1-8B
440 PLN
21508

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-8B
100 PLN
21510

1916 Sosnowiec, całostka z belka zasłaniającą napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
150 PLN