Aukcja 109. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21330

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
21331

1916 Warszawa, seria ząbkowana wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIB
600 PLN
21332

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIB
450 PLN
21333

1916 Warszawa, próby znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.III-VI PA
1 200 PLN
21334

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, cięty znaczek za 2 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem.

Fi.IIIA
Mi.IIIC
100 PLN
21335

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IIIA
35 PLN
21336

Fi.IV
480 PLN
21337

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, znaczek cięty za 6 gr., druk dwustronny - na stronie gumowanej odwrócony, na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC
120 PLN
21338

Fi.IVA
140 PLN
21339

Fi.IVA MK
40 PLN
21340

Fi.IVA MK
60 PLN
21341

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
21342

Fi.IVA MK
60 PLN
21343

Fi.IVA MK
60 PLN
21344

Fi.IVA MK
300 PLN
21345

Fi.IVB
60 PLN
21346

Fi.IVB MK
45 PLN
21347

Fi.VA
35 PLN
21348

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
21349

Fi.VA
120 PLN
21350

1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, ząbkowany marginesowy znaczek za 10 gr. ze znacznie przesuniętym w poziomie tłem.

Fi.VB
Mi.VA
250 PLN
21351

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
21352

Fi.VIB
100 PLN
21353

1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski.

Fi.V P5
2 400 PLN
21354

Fi.V P6
600 PLN
21356

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
21357

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
21358

100 PLN
21359

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
500 PLN
21360

1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
250 PLN
21361

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa próba znaczka za 2 gr. - typ 3, w kolorze zielonym, mały ślad podlepki na górnym marginesie, poza niewielkimi przebarwieniami ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
230 PLN
21362

Fi.1B
240 PLN
21363

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 4, gwarancja Koopman.

Fi.1B
100 PLN
21364

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 4 z międzypolem, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.1B
150 PLN
21365

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1a
80 PLN
21366

1917 Warszawa, list z Szwajcarii do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
63 PLN
21367

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

500 PLN
21368

650 PLN
21369

1917 Skierniewice, kartka z poczty polowej do Skierniewic, stempel formacyjny "Dowództwo 1. Pułku Artylerji Polskiego Korpusu", stempelek cenzury, bardzo rzadki stempel pomocniczy poczty miejskiej w Skierniewicach z datą nadejścia kartki "10 NOV 1917" w barwie fioletowej.

1 800 PLN
21370

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.750.-); gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
700 PLN