Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 109. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21371

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
21372

1917 Przedbórz, znaczek I wydania typ 4, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.2B
130 PLN
21373

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B
100 PLN
21374

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
21375

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
21376

1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
80 PLN
21377

1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia.

Fi.2a
2 200 PLN
21378

1917 Warszawa, "6 GROSZY":

fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania;

czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej.

Fi.2a, 2b
250 PLN
21379

1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
21380

1917 Warszawa, list z Kraśnika do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kraśniku, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
70 PLN
21381

1917 Warszawa, kartka z Zakopanego do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Nowym Sączu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, ciekawa widokówka z Tatr.

Fi.2b
60 PLN
21382

1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
80 PLN
21383

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
21384

1917 Warszawa, list ze Skalmierzyc do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
250 PLN
21385

1917 Warszawa, kartka z Rypina do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
50 PLN
21386

1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen.

Fi.2m
800 PLN
21387

1917 Łódź, Pocztówka patriotyczna wysłana z Zegrza do Łodzi, kartka - formularz Pułku Piechoty poczty polowej 378, stempel formacyjny dowództwa ćwiczeń II Kursu wyszkolenia Wojsk Polskich, stempel doręczeniowy poczty miejskiej Łódzkiej Straży Ogniowej typu 3. Piękna ozdobna kartka podwyższająca estetykę i wartość każdego zbioru z tematu Legiony czy Poczty Miejskie.

Fi.3
300 PLN
21388

1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.3a
320 PLN
21389

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Pabianic do Warszawy, ładny stan zachowania.

Fi.5c
1 000 PLN
21390

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
75 PLN
21391

1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
21392

1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
21393

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
21394

1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
21395

1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9a
60 PLN
21397

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania.

Fi.9b
60 PLN
21398

1917 Warszawa, ciekawa kartka motywowa z Węgier do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie i stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia.

Fi.9b
120 PLN
21399

1917 Warszawa, zawiadomieni poczty miejskiej o nadejściu listu poleconego, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
150 PLN
21400

1917 Warszawa, list firmowy z Sosnowca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
21401

1917 Warszawa, kartka z Dąbrowy do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Granicy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
21402

1917 Warszawa, kartka z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Poznania, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
75 PLN
21403

1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
60 PLN
21404

1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.9b
40 PLN
21405

1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
21406

1917 Warszawa, kartka z Sierpca do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
40 PLN
21407

1917 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
75 PLN
21408

1917 Warszawa, miejscowa kartka firmowa z Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIb
200 PLN
21409

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i "Entlastet" - zwolniony z opłaty miejskiej.

Fi.26IIb
200 PLN
21410

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


270 PLN
SPRZEDANY
21411

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN