Aukcja 107. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6690

1956 Statki polskie, 5 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, w oznaczeniu walca zwraca uwagę cyfra 1 w położeniu lustrzanym, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.815
Mi.959A
115 PLN
6691

1956 Statki polskie, 10 gr - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z oznaczeniem walca (1 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) znajdującym się nad 7 znaczkiem w arkuszu, zwracają uwagę niespotykane oznaczenia, delikatnie odciśnięte na górnym marginesie: "27" pod "6 ZŁ", "1," pod "7 ZŁ" i "1" pod "walcem", czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.816
Mi.960A
120 PLN
6692

1956 Statki polskie, 20 gr - znaczek metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z barwną listwą ochronną o szerokości 10 mm na prawym marginesie arkusza, którą wprowadzono w drugiej połowie II nakładu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.817
Mi.961A
40 PLN
6693

1956 stempel prowizoryczny Glinojeck, list firmowy z cukrowni w Glinojecku do Katowic, znaczek unieważniony wierszowym stemplem prowizorycznym "GLINOJECK", stemple prowizoryczne z tego okresu należą do dużych rzadkości, rozdarty tył koperty, gwarancja Schmutz.

Fi.819
Mi.963
400 PLN
6694

1956 IX Wyścig Pokoju, seria z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.820-1
50 PLN
6695

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.822nz
Mi.966U
1 300 PLN
6696

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
6697

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
6698

1956 turystyka, parka makulaturowa znaczków ciętych za 1,15 zł., w odmiennym odcieniu niż znaczek (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.825 nz MK
Mi.969U
600 PLN
6699

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.825nz
Mi.969U
900 PLN
6700

Fi.825nz
Mi.969U
750 PLN
6701

Fi.825nz
Mi.969U
800 PLN
6702

1956 wydanie prowizoryczne, narożna parka z numerem walca znaczka podstawowego na górnym marginesie, przesunięcie nadruku do góry.

Fi.827
25 PLN
6703

Fi.827 + 827MK + 648
Mi.972 + 822
800 PLN
6704

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 40/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 12¾:12½ z przesuniętym w prawo czarnym nadrukiem typograficznym przechodzącym na sąsiedni znaczek, charakterystyczne niedobicie cyfry 4 w nadruku, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.827Ia
Mi.971
60 PLN
6705

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,35zł/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 12¾:12½ z silnie przesuniętym w prawo niebieskoczarnym nadrukiem typograficznym przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.829a
Mi.973
120 PLN
6706

1956 karta maksimum - pomniki Warszawy (II), książę Józef Poniatowski.

Fi.832
Mi.276
50 PLN
6707

Fi.833 MK
Mi.977
80 PLN
6708

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek za 40 gr. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów różowego i brązowego, przy przesunięciu różowego w prawo z brązowym pokryłyby się też niezadrukowane białe fragmenty różowej formy, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.833 MK
Mi.977
500 PLN
6709

1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, serie z odmianami papieru.

Fi.837-9
Mi.990-2
60 PLN
6710

1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna" (Fi.25.-).

Fi.837-39
Mi.990-92
20 PLN
6711

Fi.842
Mi.983
30 PLN
6712

Fi.843
Mi.984
15 PLN
6713

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.843
Mi.984
20 PLN
6714

Fi.843
Mi.984
20 PLN
6715

Fi.843
Mi.984
20 PLN
6716

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, czworoblok znaczka za 10 gr., prawy górny z rzadkim błędem stalorytu "smuga nad nogą szermierza", gwarancja Krawczyk.

Fi.843 B
Mi.984
50 PLN
6717

1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.843 ark.
90 PLN
6718

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
50 PLN
6719

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert, na znaczku za 40 gr błąd "G w GR przecięte u dołu".

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
60 PLN
6720

Fi.843MK
40 PLN
6721

Fi.846
Mi.967
60 PLN
6722

Fi.846
Mi.967
70 PLN
6723

Fi.846
Mi.987
50 PLN
6724

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, parka znaczków za 60 gr., lewy z błędem stalorytu "biały owal w pierwszym kółku olimpijskim", bardzo ładny stan, gwarancja.

Fi.847 B
Mi.988
60 PLN
6725

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry, tzw. "złamany oszczep".

Fi.847MK
Mi.988
250 PLN
6726

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, czworoblok najdroższego w serii znaczka za 1,55 zł., lewe z rzadkimi błędami stalorytu "mgiełka nad lewą ręką gimnastyczki", gwarancja Krawczyk.

Fi.848 B
Mi.989
160 PLN
6727

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, najdroższy w serii znaczek za 1,55 zł. z tak dużym przesunięciem druku stalorytem, że napis MELBOURNE 1956 jest niewidoczny, gwarancja.

Fi.848 MK
Mi.989
150 PLN
6728

Fi.849
Mi.994
20 PLN
6729

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.849 ark.
Mi.994
180 PLN