Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 107. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6650

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek z błędem "kokardka".

Fi.780B B1
Mi.924A
35 PLN
6651

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, parka znaczków za 45 gr., lewy znaczek z błędem na poz.39 "kokardka", gwarancja Krawczyk, z dawnym błędnym opisem pozycji (29) Schmutz.

Fi.780B B1
Mi.924A I 
70 PLN
6652

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 60 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.782B
Mi.938A
30 PLN
SPRZEDANY
6653

1955 XII Rajd Tatrzański, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.786-7
Mi.928-9
50 PLN
6654

1955 karty maksimum - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie; temat - ARCHITEKTURA.

Fi.788-89a, b
Mi.930-33
100 PLN
6655

1955 6 karnetów - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (serie nieząbkowana i ząbkowana).

Fi.790-95 A-B
Mi.934-39 A-B
60 PLN
6656

1955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.798-801
Mi.942-5
30 PLN
6657

1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH".

Fi.798-801
Mi.942-45
20 PLN
SPRZEDANY
6658

1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka).

Fi.802-3
Mi.946-7
20 PLN
6659

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-07
Mi.948-51 
20 PLN
6660

1955 Rok Mickiewiczowski, znaczek z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Więcław.

Fi.806P
60 PLN
6661

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.808-9
Mi.952-3
40 PLN
6662

1955 STALINOGRÓD "10 LAT PRL NA MORZU 1945-1955" Stalinogród 1 (jak w latach 1953-56 nazywano Katowice), znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 4.4 (Myślicki 56 007); temat - STATKI.

Fi.817
Mi.961 
20 PLN
6663

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Warszawie, komplet 2 kart skasowanych okolicznościowo.

Fi.Cp139-40
20 PLN
6664

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u.

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16 
120 PLN
6665

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowane okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie, blok 15 z błędem "ścięte VI".

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15-16
80 PLN
6666

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
6667

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowana 9.7.55 - w trzecim dniu rzeczywistego obiegu, okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie; abonamentowe koperty 'FDC' z blokami 14 i 15 istnieją w dwóch wariantach, z i bez dodatkowego stempelka [PIERWSZY DZIEŃ], w obu przypadkach ostemplowane są z datą 20.7.55; nie jest wykluczone istnienie kopert wykonanych przez zwiedzających wystawę w jej pierwszym 7.7.55 - to rzeczywiste 'FDC', lub drugim 8.7.55 dniu, ale takie ostemplowania są unikalne.

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16 
160 PLN
6668

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo.

Fi.bl.14-15
30 PLN
6669

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok na liście z Poznania do Niemiec.

Fi.bl.15
Mi.Bl.16
80 PLN
6670

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "ścięte VI".

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
6671

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A w FILATELISTYCZNA", gwarancja.

Fi.bl.15 B3
Mi.Bl.16 
120 PLN
6672

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki na listach poleconych do Austrii na okolicznościowych kopertach i stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.bl.16, 17
Mi.Bl.15, 16
60 PLN
6673

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w warszawie, bloki na listach do Niemiec.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.15-16
100 PLN
6674

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
6675

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
70 PLN
6676

1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE".

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
6677

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych (Fi.80.-).

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18 
60 PLN
6678

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z zdwojonym drukiem barwy czerwonej- podwójny druk barwy na flagach.

Fi.bl.17
Mi.Bl.18
350 PLN
6679

1956 Pałac Kultury i Nauki im. J.STALINA, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 8.4 w Warszawie.

Fi.788a
Mi.930 
20 PLN
6680

1956 "MIĘDZYNARODOWE SANECZKOWE MISTRZOSTWA POLSKI MIKUSZOWICE ŚL." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 12.II.

Fi.791B
Mi.935A 
10 PLN
6681

1956 stempel prowizoryczny Pustelnik, list z pustelnika do Wołomina, znaczek unieważniony dwuwierszowym stemplem prowizorycznym "URZĄD POCZTOWO TELEKOMUNIKACYNY /Pustelnik k/Warszawy", ręcznie wpisana data nadania "18.XII", stemple prowizoryczne z tego okresu należą do dużych rzadkości, gwarancja Schmutz.

Fi.803
Mi.947
400 PLN
6682

1956 Światowe Mistrzostwa Świata Głuchych w Warszawie, seria z kompletem odmian ząbkowań.

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
6683

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
200 PLN
6684

1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
250 PLN
6685

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 1090 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
650 PLN
6686

1956-95 komplet 18 tomów klaserów "Znaczki pocztowe Polski Ludowej" obejmujący komplet znaczków i bloków z okresu 40 lat, braki do arkusik "65-lecia polskiego ruchu filatelistycznego" Fi. 956 ark, brak kompletu bloków "subskrypcji" i bloku 40II, wiele dodatkowych kombinacji znaczków z przywieszkami w różnych kombinacjach (np. wszystkie kombinacje znaczków serii 1472-9), bardzo ładne stany, w tym znaczki i arkusiki drukowane z ożyciem farby złotej, wartość katalogowa 7.319,- zł.

Fi.810-3422, bl.18-157
Mi.954-3570, Bl.19-127
4 500 PLN
6687

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
6688

1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.813
Mi.957
25 PLN
6689

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE" z poz.92, ząbkowanie liniowe ZL11, na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN