Aukcja 107. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6610

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem, kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.bl.13 B1
Mi.Bl.13 DP
70 PLN
6611

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski", ładny stan (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.13 ND
Mi.Bl.13AI
900 PLN
6612

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy "niebieski" z podwójnym moletowaniem (Fi.1250.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.bl.13 ND B1
Mi.Bl.13AI DP
1 100 PLN
6613

1954 III Zjazd polskiego Związku Filatelistów, blok z podwójnym moletowaniem w prawym górnym rogu.

Fi.bl.13B1
Mi.Bl.13DP
90 PLN
6614

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku grzecznościowo stemplowany, gwarancja.

Fi.bl.13ND
Mi.Bl.AI
600 PLN
6615

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku w kolorze niebieskim z podwójnym moletowaniem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.13ND B1
Mi.Bl. AI
900 PLN
6616

1954-1989 ssaki, gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.148 euro, Fi.418.-); temat - FAUNA.

200 PLN
6617

1954 polecony list służbowy z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji w warszawie do Hrubieszowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

20 PLN
6618

1955 karnet - "II WYSTAWA FILATELISTYCZNA PZF ODDZIAŁ GDAŃSK - 1955".

Fi.637-38, 733
Mi.77576, 873A
50 PLN
6619

1955 rocznik znaczków czystych (Fi.332,70).

Fi.757-809
Mi.897-953
260 PLN
6620

1955 rocznik kopert FDC (Fi.415.-).

Fi.757-809
Mi.897-953
330 PLN
6621

1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", znaczki i medalion na okładce karnetu rytowane przez Czesława Słanię; trzy niewielkie plamki; temat - CHOPIN.

Fi.759-60
Mi.899-900
50 PLN
6622

1955 Pomniki Warszawy, 5 gr - pomnik Syreny - czworoblok metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12½:12¾ z oznaczeniem walca (1 walec, 6 nakład, 14 moletowanie) i ukośną kreską służącą do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, znajdującymi się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.761
Mi.907
50 PLN
6623

1955 pomniki Warszawy, znaczek makulaturowy z częściowym brakiem druku tła, gwarancja.

Fi.761MK
Mi.907
330 PLN
6624

1955 pomniki Warszawy, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.762
30 PLN
6625

1955 pomniki Warszawy, nowodruk znaczka z nadrukiem PRÓBA.

Fi.764 ND
50 PLN
6626

1955 pomniki Warszawy, brzegowy czworoblok z odwróconymi nadrukami PRÓBA (ND4). Jedyna z prób z nadrukiem ODWRÓCONYM !!!. Rzadkie w 4-ce

Fi.764ND4
Mi.910
330 PLN
6627

1955 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętym nadrukiem PRÓBA z fragmentem nadruku ze poniższego w arkuszu znaczka na dolnym marginesie.

Fi.764P
Mi.910P
100 PLN
6628

1955 pomniki Warszawy, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.767
25 PLN
6629

1955 10. rocznica układu polsko - radzieckiego, paski czterech znaczków rozdzielone pustopolem, kasowane bez gumy.

Fi.769-770a
Mi.902, 904
50 PLN
6630

1955 10. rocznica Układu polsko-radzieckiego, znaczek za 40 gr o ząbkowaniu ZG 12½:12 z błędem "uszkodzone A w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.769a B1
Mi.901A
50 PLN
6631

1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w STALINOGRODZIE; temat-KOLARSTWO.

Fi.771-72, 769b
Mi.905-06, 902
30 PLN
6632

1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; wizerunek okładki karnetu na skanie, dla celów poglądowych - zmontowany elektronicznie (Fi.60.-); temat-KOLARSTWO.

Fi.771-72, 769b
Mi.905-06, 902
60 PLN
6633

1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie.

Fi.771-72, 769b
Mi.905-06, 902
15 PLN
6634

1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy.

Fi.773-4
Mi.915-6
10 PLN
6635

1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa.

Fi.773-74
Mi.915-16
15 PLN
6636

1955 Dni Krakowa, lewy znaczek z błędem "odbitka lustrzana 72 zł".

Fi.775 B1
Mi.917I
100 PLN
6637

1955 karnet - "DNI KRAKOWA".

Fi.775-77
Mi.917-19
15 PLN
6638

1955 Dni Krakowa, znaczek za 60 gr z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony" na kopercie FDC; gwarancja Krawczyk.

Fi.777 B3
Mi.919
30 PLN
6639

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, seria ząbkowana z odmianami.

Fi.777-83B
Mi.922-7A
50 PLN
6640

1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika".

Fi.777B3
Mi.919
60 PLN
6641

Fi.777B3
Mi.919
25 PLN
6642

1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

Fi.778-83 A-B
Mi.922-27 A-B
40 PLN
6643

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, serie z odmianami papieru.

Fi.778-83A
Mi.922-7B
60 PLN
6644

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 40 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.779B
Mi.935A
30 PLN
6645

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 45 gr skasowany stemplem okolicznościowym "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna 2-15.VIII.55 V FESTIWAL" na dekoracyjnej widokówce festiwalowej autorstwa prof.Zenona Januszewskiego.

Fi.780B
Mi.924A
50 PLN
6646

Fi.780B
Mi.924A
50 PLN
6647

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, dolny lewy znaczek z błędem "kokardka"

Fi.780B B1
Mi.924A
50 PLN
6648

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, ząbkowane znaczki za 45 gr w parce poziomej z marginesem, lewy z klasycznym błędem na poz.39 "kokardka", na marginesie liczba rozrachunkowa "18 zł" z czwartego rzędu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.780B B1
Mi.924A
80 PLN
6649

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, lewy znaczek z błędem "kokardka".

Fi.780B B1
Mi.924A
50 PLN