Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 107. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6016

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523
80 PLN
6017

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 18 zł ze znacznie przesuniętą perforacją.

Fi.476
Mi.524
50 PLN
6018

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.476
Mi.524
25 PLN
6019

Fi.476
Mi.524
25 PLN
6020

Fi.476
Mi.524
25 PLN
6021

Fi.477
Mi.525
30 PLN
6022

Fi.478
Mi.526
30 PLN
6023

Fi.478
Mi.526
30 PLN
6024

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
6025

Fi.479
Mi.505
30 PLN
6026

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny.

Fi.480
Mi.506
35 PLN
6027

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie.

Fi.482-4
Mi.508-10
50 PLN
6028

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
90 PLN
6029

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana, 5 zł gwarancja Schmutz, pozostałe.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
6030

1948 karnet - "KONGRES JEDNOŚCI KLASY ROBOTNICZEJ" seria z datą "XII.1948".

Fi.482-84
Mi.508-10
100 PLN
6031

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszką z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485
Mi.511
80 PLN
6032

1948 walka z gruźlicą, znaczek w barwie szarooliwkowej, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.485
Mi.511
240 PLN
6033

1948 walka z gruźlicą, list z Uhnowa nadany 1.2.49 do Krakowa.

Fi.485
Mi.511
200 PLN
6034

1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych paskach z kompletem przywieszek, paski złożone w połowie, znaczki za 15+10 zł z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
850 PLN
6035

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii z wszystkimi rodzajami przywieszek. Doskonały stan.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
850 PLN
6036

1948 walka z gruźlicą, seria w pięcio znaczkowych paskach z przywieszkami, jeden z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.485-8 Pw6-10
Mi.511-4
500 PLN
6037

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
800 PLN
6038

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami w pionowych paskach (Fi.1250); dodatkowo z marginesami i numerami walców na dolnym marginesie, gdzieniegdzie złożone, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
1 500 PLN
6039

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii w parkach pionowych skasowanych 27.12 w Skoczowie na 20 (z kompletu 22) ilustrowanych całostkach ze znakiem opłaty trzy walczące orły, w tym na dwóch rzadkich z podobiznami Wojciecha Bogusławskiego i Józefa Chełmońskiego, jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "W arkuszu drukarskim wszystkie karty powtarzają się dwukrotnie oprócz kart z portretami W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego [...].", czyli ich nakład jest o połowę mniejszy od pozostałych; niecodzienna kombinacja; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.485-88Pw, Cp106
Mi.511-14 Zf
1 200 PLN
6040

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszka i numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.487
Mi.513
35 PLN
6041

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka", gwarancja Krawczyk.

Fi.487B1
Mi.513
70 PLN
6042

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek, na dolnym marginesie numer walca.

Fi.488
Mi.514
90 PLN
6043

1948 walka z gruźlicą, zestaw znaczków z przywieszkami i numerami walca na marginesie.

Fi.488
Mi.514
100 PLN
6044

1948 walka z gruźlicą, znaczek z pustopolem i numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.488
25 PLN
6045

1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszkami.

Fi.488 Pw5
Mi.514
10 PLN
6046

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
220 PLN
6047

1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką, tzw. mostek.

Fi.489
Mi.515
350 PLN
6048

1948 bojownicy o wolność i demokrację, pasek znaczków z arkusza.

Fi.489
Mi.515
150 PLN
6049

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty znaczek za 80 zł. z czwartą przywieszką po prawej (Fi.300.-).

Fi.489 Pw
Mi.515 Zf
200 PLN
6050

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw2.

Fi.489 Pw2
Mi.515
210 PLN
6051

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

Fi.489 Pw4
Mi.515
170 PLN
6052

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
6053

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z nadrukami groszy.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
6054

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

Fi.489-91
Mi.515-7
150 PLN
6055

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan, zwykła seria (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
250 PLN