Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 107. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5736

Fi.408a, b
Mi.441a, b
115 PLN
5737

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
35 PLN
5738

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
5739

1946 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Czerwińsk n/Odrą - zabytki architektury 5 zł - frankatura pojedyncza, list ofrankowany znaczkiem z ząbkowaniem prywatnym ZL8÷10 wysłany 4.4.47 do Poznania, nadawca "Społem ZWIĄZEK GOSPODARCZY SPÓŁDZIELNI R.P. MŁYN W CZERWIŃSKU n/Odrą pow.Zielona Góra"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
5740

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, pozioma parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.XIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
96 PLN
5741

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowany parką poziomą list polecony wysłany 7.III.47 z niewielkiej miejscowości Regimin do Płocka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a" o śr.32 mm, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
5742

1946 list z Czarnkowa do Trzcianki, ząbkowanie prywatne, gwarancja Wysocki.

Fi.408bB
120 PLN
5743

1946 Będzin, narożnikowa parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie, prawy znaczek z błędem "plamka w prawym dolnym rogu".

Fi.408bB1
80 PLN
5744

1946 Będzin, znaczek w barwie brązowooliwkowej z błędem "plama w dolnym prawym rogu", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.408bB1
135 PLN
5745

Fi.409
Mi.442
35 PLN
5746

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
70 PLN
5747

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, bardzo rzadki jako cięty znaczek za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniony w katalogu (Fi.2300.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.409 nz
Mi.442 U
2 600 PLN
5748

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
5749

1946 Henryk IV Probus, niekatalogowana arkuszowa próba znaczka w kolorze błękitu pruskiego, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest.

Fi.409P
Mi.442P
8 000 PLN
5750

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
40 PLN
5751

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja.

Fi.410 B1
Mi.443
40 PLN
5752

Fi.411
Mi.444
70 PLN
5753

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
5754

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
5755

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
5756

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
5757

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
5758

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
5759

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
5760

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
5761

Fi.412-4, bl.9 FDC
Mi.445-7, Bl.9
7 500 PLN
5762

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
5763

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
500 PLN
5764

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
5765

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
5766

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
5767

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-).

Fi.415a-c
Mi.448-50
120 PLN
5768

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN
5769

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka na twarzy Witosa".

Fi.415cB3
30 PLN
5770

1946 kartka z Piszczac do Krakowa, prowizoryczny kasownik Piszczac z ręcznie wpisana datą.

Fi.Cp95
120 PLN
5771

1946 miejscowa kartka z Krakowa, stempel propagandowy referendum do oddania trzech głosów na tak "TAK - TAK- TAK".

Fi.Cp95
100 PLN
5772

1946 zwrotne poświadczenie odbioru urzędowego listu poleconego z Lublina do Sławkowa, prowizoryczny wierszowy kasownik ze Sławkowa.

Fi.U21
60 PLN
5773

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
800 PLN
5774

Fi.bl.9
1 700 PLN
5775

Fi.bl.9a
800 PLN