Aukcja zakończy się 08.07.2024
Powrót

Opis

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii w parkach pionowych skasowanych 27.12 w Skoczowie na 20 (z kompletu 22) ilustrowanych całostkach ze znakiem opłaty trzy walczące orły, w tym na dwóch rzadkich z podobiznami Wojciecha Bogusławskiego i Józefa Chełmońskiego, jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "W arkuszu drukarskim wszystkie karty powtarzają się dwukrotnie oprócz kart z portretami W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego [...].", czyli ich nakład jest o połowę mniejszy od pozostałych; niecodzienna kombinacja; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Lot # 6039

Aukcja 107
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 1 200 PLN
Katalog: Fi.485-88Pw, Cp106
Mi.511-14 Zf
Kategoria: Polska Ludowa 1944-1952

Liczba przebić: 0 Historia przebić
Powrót