Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
46049 |
1953 koperta z hasłem propagandowym D, klapa okrągła. | Fi.Ck18b |
| 80 PLN | |
46050 |
| 15 PLN | |
46051 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości. | Fi.Ck14I |
| 120 PLN | |
46052 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego. | Fi.Ck14II |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
46053 |
1954 koperta z podwójnym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck14IIINp |
| 1 500 PLN | |
46054 |
1954 koperta z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck18IIIa |
| 100 PLN | |
46055 |
1954 koperta z odwróconym nadrukiem nowej wartości, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck16INo |
| 1 000 PLN | |
46056 |
1954 wydanie prowizoryczne, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 13, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp132 |
| 131 PLN SPRZEDANY | |
46057 |
1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 19 (PZŁ Warszawa) na części karty na odpowiedź z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 7.8.55 z Ustki do miejscowości Lubogoszcz; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp132B |
| 50 PLN | |
46058 |
1955 całostka z sygnaturą XII.55. | Fi.Cp138 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
46059 |
1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55. z dodatkowym dwuwierszowym stemplem propagandowym "Czy jesteś już członkiem zespołu samokształcenia rolniczego i czytelniczego" (PZP t.III katalogowane po nr.1828). | Fi.Cp138 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
46060 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Szczecina, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck13 |
| 200 PLN | |
46061 |
1956 wydanie prowizoryczne, koperta z stemplem dyrekcji w Szczecinie w barwie fioletowej, dwie koperty złożone jednocześnie - wewnątrz koperty z nadrukiem schowana koperta czysta. | Fi.Ck13 |
| 250 PLN | |
46062 |
1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp125 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
46063 |
1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi. 83,-). | Fi.Cp141-44 |
| 80 PLN | |
46064 |
| 40 PLN | |
46065 |
1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi. 84,-). | Fi.Cp145-49 |
| 80 PLN | |
46066 |
1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie. | Fi.Cp147 |
| 10 PLN | |
46067 |
1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta. | Fi.Cp149 |
| 10 PLN | |
46068 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert. | Fi.Ck26-27 |
| 30 PLN | |
46069 |
| 140 PLN | |
46070 |
1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-). | Fi.Cp154 |
| 15 PLN | |
46071 |
| 60 PLN | |
46072 |
1958 400-lecie poczty polskiej, kartka makulaturowa bez druku barwy brązowej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp160MK |
| 500 PLN | |
46073 |
1958 400-lecie poczty polskiej, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp160MK |
| 100 PLN | |
46074 |
1958 400 lat Poczty Polskiej, karta skasowana okolicznościowo 24.X. | Fi.Cp161 |
| 20 PLN | |
46075 |
1958 pierwszy tom monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe", 118 stron plus tablice z czarno - białymi ilustracjami. | |
| 100 PLN | |
46076 |
1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO. | Fi.Cp165 |
| 20 PLN | |
46077 |
1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE. | Fi.Cp170 |
| 15 PLN | |
46078 |
| 20 PLN | |
46079 |
| 20 PLN | |
46080 |
1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta. | Fi.Cp174 |
| 10 PLN | |
46081 |
1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet. | Fi.Cp175 |
| 10 PLN | |
46082 |
1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta. | Fi.Cp176 |
| 10 PLN | |
46083 |
| 200 PLN | |
46084 |
| 80 PLN | |
46085 |
| 220 PLN | |
46086 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart w tym obie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-). | Fi.Cp188-204 + 191I Mi.P214I-II |
| 750 PLN | |
46087 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej na odwrocie, dla porównania normalnie wydrukowana całostka. | Fi.Cp190 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
46088 |
| 30 PLN | |