Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
46129 |
1971 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA (por.Fischer t.II 2006 s.354); koperta przesłana 23-9.75 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cfk1 |
| 100 PLN | |
46130 |
1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.36.-). | Fi.Ck53, 53I |
| 20 PLN | |
46131 |
1971 całostki, rocznik: 2 koperty (Ck53 i 53I) i 45 kart (Fi.154.-). | Fi.Ck53-53I, Cp467-511 |
| 70 PLN | |
46132 |
1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971. | Fi.Ck53I |
| 20 PLN | |
46133 |
1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie). | Fi.Ck54 |
| 120 PLN | |
46134 |
1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 00093; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck54 |
| 120 PLN | |
46135 |
1971 25-lecie ORMO, całostka z przesuniętym drukiem barw czerwonej i czarnej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp470MK |
| 100 PLN | |
46136 |
1971 50. rocznica III Powstania Śląskiego, kartka makulaturowa bez druku barwy żółtej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp488MK |
| 450 PLN | |
46137 |
1971 karta z prywatnym dodrukiem - "ZHP ZŁOTY JUBILEUSZ 1921 22/04 1971 BŁĘKITNEJ SZÓSTKI w Siedlcach"; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp491 |
| 30 PLN | |
46138 |
1971 karta z prywatnym dodrukiem - "ZHP 1921-1971 ZŁOTY JUBILEUSZ Hufca Harcerskiego im. Gen.Karola Świerczewskiego "Waltera" w Siedlcach"; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp491 |
| 30 PLN | |
46139 |
1971 turystyka - Siedlce, całostka z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp491MK |
| 40 PLN | |
46140 |
1971 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp502MK |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
46141 |
1971 Dzień Znaczka, całostka z przesuniętym drukiem barwy szarej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp503MK |
| 150 PLN | |
46142 |
1972 Wydanie Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, dla ofiarodawców krajowych wydano kopertę bez znaku opłaty z napisami wyłącznie w języku polskim, w miejscu znaku opłaty sylwetka Zamku i dwuwierszowy napis "OPŁATA POCZTOWA/ ZRYCZAŁTOWANA", koperta przesłana 2.12.72 miejscowo w Warszawie, okolicznościowy datownik urzędu Warszawa 40 "ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cfk1 |
| 100 PLN | |
46143 |
1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.126.-). | Fi.Ck55-6, Cp512-50 |
| 60 PLN | |
46144 |
1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp526aMK |
| 550 PLN | |
46145 |
1972 XVII Generalny Zjazd Międzynarodowej Unii Radiowej, kartka makulaturowa bez druku barwy niebieskiej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp526bMK |
| 550 PLN | |
46146 |
1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.192.-). | Fi.Ck57-9, Cp551-96 |
| 70 PLN | |
46147 |
1973 ŚWF Polska 73, makulaturowa koperta bez druku barwy szaroniebieskiej i fioletowej, fotoatest Wysocki. | Fi.Ck59B2 |
| 450 PLN | |
46148 |
1973 ŚWF "Polska 73", Mk makulaturowa koperta lotnicza bez druku barwy szaroniebieskiej i fioletowej, gwarancja Wysocki. | Fi.Ck59B2 |
| 550 PLN | |
46149 |
1973 karnet - X Kongres SD, według katalogu KSZPZP z 1990 roku: "Wykorzystując projekt karty Min. Łączności zleciło wykonanie 5 tys. szt. karnetów dla delegatów Kongresu jako mandat uczestnictwa. Układ graficzny karnetu taki jak karty lecz bez sygn. nakł.", skasowany okolicznościowo, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp551K |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
46150 |
1973 Międzynarodowy Młodzieżowy Maraton Filatelistyczny, całostka z brakiem druku barw, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp552MK |
| 500 PLN | |
46151 |
1973 20-lecie Poznańskiej Fabryki Maszyn Żniwnych, całostka z przesuniętym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp584MK |
| 100 PLN | |
46152 |
1973 walny zjazd delegatów PZF, całostka z przesuniętym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp596 |
| 500 PLN | |
46153 |
1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czerwony przesunięty (prostokąt wewnątrz samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo lekko widoczny zaróżowiony ślad suchego - bez właściwego pokrycia farbą, uderzenia matrycy; gwarancja. | Fi.Cp596 MK |
| 500 PLN | |
46154 |
1973 XI Walny Zjazd Delegatów PZF, kolor czarny przesunięty (nominał, napisy i kontur samolociku) poziomo w lewo, dodatkowo widoczny zaróżowiony ślad uderzenia matrycy bez właściwego nawilżenia farbą; gwarancja. | Fi.Cp596 MK |
| 500 PLN | |
46155 |
1973 walny zjazd delegatów PZF, całostka ze zdwojonym drukiem barwy czerwonej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp596MK |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
46156 |
1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.78.-). | Fi.Cp597-625 |
| 70 PLN | |
46157 |
1974 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie. | Fi.Cp599I |
| 35 PLN | |
46158 |
1974 alert ZHP, całostka z szczątkowym odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp604 |
| 800 PLN | |
46159 |
1974 WF "Warszaw XXX", kartka makulaturowa z odwróconym drukiem barwy czarnej, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp613MK |
| 800 PLN | |
46160 |
1974 30-lecie SB i MO, kartka makulaturowa bez druku barwy jasnoniebieskiej, kartka zaplamiona w narożniku, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp618MK |
| 400 PLN | |
46161 |
1974 150-lecie urodzin Juliusza Kossaka, całostka z przesuniętym drukiem barwy brązowej, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp623MK |
| 150 PLN | |
46162 |
1974 100-lecie urodzin Józefa Brudzińskiego, całostka z częściowym nie dodrukiem barwy czarnej - uszkodzony znak opłaty, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp624MK |
| 100 PLN | |
46163 |
1975 karty pocztowe, czyste, rocznik - 24 sztuki w tym 635I i 635II (Fi.117.-). | Fi.Cp626-47 |
| 95 PLN | |
46164 |
1975 pierwszy złoty medal polskiej reprezentacji na Olimpiadzie, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie. | Fi.Cp629I |
| 40 PLN | |
46165 |
1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa" skasowana 6.06 wystawowym stemplem okolicznościowym, będąca jednocześnie mandatem delegata Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Warszawskiego PZF (na odwrocie dodatkowy tekst; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp635II |
| 40 PLN | |
46166 |
1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp635II |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
46167 |
1975 Święto Prasy Młodzieżowej i Sportowej, całostka z wydrukowanym napisem na rewersie z obiegu pocztowego. | Fi.Cp637I |
| 30 PLN | |
46168 |
1975 karta z prywatnym dodrukiem - "V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU PZF DRUH ŁÓDŹ 23.XI.1975", ostemplowana okolicznościowo 23.XI w Łodzi; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp640 |
| 20 PLN | |