Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
45809 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp50Ia |
| 2 000 PLN | |
45810 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | Fi.Cp50Ia |
| 100 PLN | |
45811 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22a - HALA GĄSIENICOWA Schronisko, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | Fi.Cp50Ia |
| 120 PLN | |
45812 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - ORŁOWO MORSKIE, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | Fi.Cp50Ia |
| 100 PLN | |
45813 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, parka nie rozciętych całostek z arkusza drukarskiego zawierającego całostki z wszystkimi ilustracjami, z ilustracjami nr 19 i 23 z sygnaturą VII-1931 z stemplem "WZÓR" na znakach opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, minimalne zagniecenia, same takie całostki są rzadkie, a nierozcięta parka unikatowa, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50Ia WZÓR |
| 3 000 PLN | |
45814 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-). | Fi.Cp53 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
45815 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 400 PLN | |
45816 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
45817 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 45 PLN | |
45818 |
1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F. | Fi.Cp51 |
| 10 PLN | |
45819 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
45820 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
45821 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
45822 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp55 |
| 80 PLN | |
45823 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-). | Fi.Cp60 |
| 120 PLN | |
45824 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 26. | Fi.Cp61 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
45825 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 11 z obiegu pocztowego z Żywca. | Fi.Cp61 |
| 40 PLN | |
45826 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8. | Fi.Cp62 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
45827 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 16 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp62, 251, 252 |
| 40 PLN | |
45828 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 13 z obiegu pocztowego ze stemplem Kościan | Fi.Cp62, 253 |
| 50 PLN | |
45829 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, "czerwona" karta za 15/35 gr z ilustracją 5 - Zesłanie Ducha Św. - głowa apostoła, wysłana 13.XII z Warszawy do Sandomierza; minimalnie słabszy stan zachowania (tłusta plamka u góry). | Fi.Cp63 |
| 50 PLN | |
45830 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 22. | Fi.Cp63 |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
45831 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 14 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp63 |
| 30 PLN | |
45832 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 2 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp63 |
| 30 PLN | |
45833 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 4.XII z Brodów do Lwowa, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp65A |
| 40 PLN | |
45834 |
1934 godło państwowe - 30 gr, całostka z sygnaturą (X-1934); całostka z sygnaturą (V-1936); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp67 |
| 250 PLN | |
45835 |
1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi. | Fi.Cp58 |
| 25 PLN | |
45836 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
45837 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz, wysłana 16.X z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 117). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
45838 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz, wysłana 25.IV z Krakowa Warszawy; słabszy stan zachowania (ukośna fałda). | Fi.Cp68 |
| 20 PLN | |
45839 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45840 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 2 - Lwów. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45841 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45842 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45843 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45844 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 9 - Tatry. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45845 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 11 - Śląsk. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45846 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45847 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |
45848 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz. | Fi.Cp68 |
| 100 PLN | |