Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 105. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28294

1915 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, ząbkowana podlepki, cięta bez gumy.


40 PLN
28295

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana z pełną oryginalną gumą bez podlepek, cynkografia.


120 PLN
28296

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), z bardzo niskim numerem 0089 i najrzadszym stemplem lotniczym "Ballonpost Przemyśl / 1915", stempel kontrolny "IX 54" typ I, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.


2 600 PLN
28297

1915 widokówka z Lublina wysłana sztabu niemieckiej 11. Armii do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.


70 PLN
28298

1915 list służbowy nadany 22 listopada przez węgierską pocztę polową nr 41 z poczty etapowej Cesarsko - Królewskiej Grupy Dowódczej do Cesarsko - Królewskiej Komendy Klasztoru Jasna Góra, datownik TABORI POSTAHIVATAL 41, pieczęcie formacyjne, fotoatest Drzewiecki.


360 PLN
28299

1915 pamiątkowa grafika za datek 1 korony na wełnę dla Wojsk Polskich, na odwrocie stempel "Centralny Komitet Gwiazdkowy / dla LEGIONISTÓW / Kraków pl. Maryacki L. 9.".


500 PLN
28300

1915 pokwitowanie "Kasa otrzymała" Polskiego Komitetu Narodowego w Krakowie, stempelki Składnicy wydawnictw N.K.N. i departamentu organizacyjnego.


400 PLN
28301

1915 kartka wysłana z niemieckiej poczty polowej nr 146 z Częstochowy do Niemiec, stempel Soldatenheim.


90 PLN
28302

1915 listownik austriackiej poczty polowej wysłany z poczty polowej nr 118 wysłana 16.9.15 na Morawy, stempel formacyjny eskadry zaopatrzeniowej Polskiego legionu "Polnische legion / Verpflegs - Staffel Nº3".


120 PLN
28303

1915 kartka z niemieckiej poczty polowej w Poznaniu, lotniczy stempel formacyjny "FLIEGER - ERSATZ - ABTEILUNG 4 POSEN / REKRUTEN - DEPOT".


500 PLN
28304

1915 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej nr 600 w Bohuminie do Wiednia, dwa stemple formacyjne "K.u.K. Verköstigungsstation / Oderberg" - magazyn żywnościowy, stempel cenzury wojskowej w Bohuminie.


90 PLN
28305

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonkawym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny "IX 54" typ IV, bez obiegu.


300 PLN
28306

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze szaroniebieskim numerowana maszynowo, najrzadszy stempel lotniczy "Ballonpost Przemyśl / 1915", kontrolny "IX 54" typ V, bez obiegu.


500 PLN
28307

1915 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej nr 183 w Hrubieszowie do Libiąża, stempel formacyjny "K.u.k. KREISGENDARMERIEKOMMANDO / HRUBIESZÓW.".


20 PLN
SPRZEDANY
28308

1915 karta werbunkowa do Polskich Drużyn Ochotniczych Legionów Polskich, potocznie zwanego Legionem Puławskim, ze skierowaniem do punktu rekrutacyjnego, na rewersie stempel formacyjny Legionu Puławskiego.


1 500 PLN
28309

1915 kartka nadana z poczty etapowej w Piotrkowie 23.6.15 na Morawy, stempel formacyjny "Oddział Poczty Polowej Dep. Wojsk. / Feldpost - Abteilung der Mil. Sektion.", stempel cenzury "CENZUROWANE", widokówka z Piotrkowa.


200 PLN
28310

1915 kartka austriackiej poczty polowej nadana z poczty polowej nr 355 nadana 29.4.15 na Morawy, stempel formacyjny ">> KOMENDA 2-go PUŁKU << I-go POLSKIEGO LEGIONU." z orłem, dwa stemple cenzury.


200 PLN
28311

1915 karta poczty polowej wysłana 19.3.15 z Krakowa do batalionu uzupełniającego Legionów do węgierskiej poczty polowej 121, stempel cenzury kolejowej "Zensuriert /Bahnpostamt."


70 PLN
28312

1915 kartka polowa wysłana 4.12.15 z Wołynia, ze szpitala polowego I. Brygady do Szpitala Wojskowego w Bielsku, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, stempel "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich".


130 PLN
28313

1915 karta poczty polowej wysłana 3.12.15 z Wołynia z 3. pułku legionów do Wiednia, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "KOMENDA / LEGIONU POLSKIEGO", rzadka pieczęć "Stabsfeldwebel Jacob Kraus / 3. Poln. Rgmt. Feldpost 355", stempel cenzury "ZENSURIERT".


120 PLN
28314

1915 seria cięta i ząbkowana naśladownictwa wydania dobroczynnego Naczelnego Komitetu Narodowego.


80 PLN
28315

1915 kartka nadana 15.03.16 z niemieckiej poczty polowej nr 113 do Niemiec, widokówka z Warszawy ulica Karowa wiadukt.


80 PLN
28316

1916 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria cięta.

Fi.7-10A
20 PLN
28317

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.69II 
80 PLN
28318

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN. W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯ ПОЛ.ПОЧ.КОН. ВЪ МИНСКЬ) z wyróżnikiem "ż"(ж) z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.69II 
200 PLN
28319

1916 Legion Ukraiński, list wysłany 5.XII.1916 do Starego Sącza za pośrednictwem poczty etapowej 182 z najrzadszym stemplem C.K. Ukraińskich Siczowych Strzelców!


250 PLN
28320

1916 koperta-formularz wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


400 PLN
28321

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../Ц.к. 1. полк Українських сiчових стрiлцiв Курiнь...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
28322

1916 rosyjski formularz przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, datowany 12.V w obozie w miejscowości Mew w Turkiestanie, wysłany 17.7 z Taszkientu do Melk a/d Donau; stempelek cenzury rosyjskiej i austriackiej z Wiednia; dobry stan zachowania.


100 PLN
28323

1916 formularz wysłany 23.10 do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery, pieczęć formacyjna.


30 PLN
28324

1916 okupacja austro-węgierska Rumunii, widokówka (Belgrad) pisana po polsku przesłana 29.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Belgradzie do miejscowości Żurów, doskonała odbitka efektownej pieczęci formacyjnej "K.k. Ldst.Et.Baon 409. I.Komp.", dobry stan zachowania.


120 PLN
28325

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
28326

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka!!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
28327

1916 formularz austro-węgierskiej poczty polowej datowany 27/9 z tekstem pisanym po polsku wysłany z miejscowości Piaski Wielkie do Tarnowa, trzywierszowa pieczęć formacyjna "Ersatzkompagnie Gr.Wachste beim Lst.Bez.Komdo.Nr.16 Krakau in Piaski Wielkie", dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", nadawcą listu jest Andrzej Bachleda; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
28328

1916 kartka z Rychwałdu Śląskiego do poczty polowej 109.


40 PLN
28329

1916 patriotyczna widokówka z wizerunkiem orła i tekstem pieśni "1914-1916 Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie: Ojczyznę Naszą racz nam wrócić, Panie!" wydana nakładem hrabiego Pruszyńskiego, wydrukowana w Odessie, treść napisana po polsku, wysłana 1.11 z Petersburga do miejscowości Kanawino, datownik odbiorczy КАНАВИНО НИЖЕГОР.; rzadki walor w słabym stanie zachowania.


200 PLN
28330

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, wydany staraniem lwowskiego Czerwonego Krzyża, napisy po polsku i rosyjsku, datowany 15.V, wysłany ze Lwowa do Charkowa; pieczęć "Sekcya wywiadowcza Czerw. Krzyża Lwów"; stempelek cenzury austro-węgierskiej we Wiedniu i rosyjskiej, rzadki walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); temat - CZERWONY KRZYŻ.


160 PLN
SPRZEDANY
28331

1916 korespondencja do rosyjskich jeńców w Austrii, specjalny formularz adresowany na austriacką pocztę polową 340 przesłany 8.10 ambulansem nr.20 relacji Rostów-Charków - owalny datownik РОСТОВЪ 20 ХАРКОВЪ z wyróżnikiem " Г.", prostokątny stempelek cenzury rosyjskiej i dwa trójkątne cenzury austriackiej z Wiednia, przesyłka dosłana do szpitala polowego w Kowlu - czerwona adnotacja "Feldlazaret 1/13 Kowel"; całość w nieznacznie słabszym stanie zachowania.


120 PLN
28332

1916 karta wysłana z poczty etapowej Janów In Polen do Vranivic z dwoma stemplami sądów wojskowych w Janowie.


60 PLN
28333

1916 okupacja austro-węgierska, służbowy list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy, pieczęcie lakowe uszkodzone, stempel formacyjny "K. und K. FELDJAGER - BATAILLON Nr. 18 / Ersatz - Kompagnie.".


200 PLN