Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41563 |
1947 Świat Pracy, próba w barwie definitywnej, próby wykonano na papierze czerpanym identycznym jak dla karnetów, jednak na większych nieznacznie arkusikach z bibułkową osłoną wklejoną na górze, a nie jak w karnetach z lewej strony, rzadkie, stan idealny, skany walorów wykonano przez bibułkowy papier, którym są zabezpieczone aby nie zaginać bibułki przy skanowaniu, katalog Fischer 3.500,- zł. | Fi.428P Mi.473 |
| 1 900 PLN | |
41564 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 25 PLN | |
41565 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41566 |
| 30 PLN | |
41567 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
41568 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
41569 |
| 30 PLN | |
41570 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41571 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
41572 |
| 180 PLN | |
41573 |
| 240 PLN | |
41574 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "kropka na głowie". | Fi.430AB2 Mi.464B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41575 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "kropka na marginesie". | Fi.430AB4 Mi.464B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41576 |
| 50 PLN | |
41577 |
1947 kultura polska, czworoblok znaczka za 2 zł. z błędem "pomarańczowa kropka nad głową na marginesie" i kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE. | Fi.430Bu Mi.464A |
| 40 PLN | |
41578 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., tylko w kilku przypadkach z danego walca drukowano jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - drukowano z niego jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368) i cięte nie powinny istnieć, w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; w ślad za tym zarówno pozostałe próby jak i znaczki cięte zostaną pewnie wkrótce opisane i skatalogowane. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 12 000 PLN | |
41579 |
| 10 PLN | |
41580 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.431A Mi.465B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41581 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN | |
41582 |
| 300 PLN | |
41583 |
1947 Kultura Polska, list z Warszawy do Niemiec. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN | |
41584 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41585 |
| 20 PLN | |
41586 |
1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii. | Fi.432B, 434B Mi.466A, 468A |
| 10 PLN | |
41587 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.433B Mi.467A |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
41588 |
1947 Kultura Polska, narożna parka z numerem walca na marginesie. | Fi.433B Mi.467A |
| 25 PLN | |
41589 |
| 45 PLN | |
41590 |
1947 list z Sosnowca do Holandii. | Fi.435A Mi.469B |
| 15 PLN | |
41591 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.435A Mi.469B |
| 10 PLN | |
41592 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41593 |
| 35 PLN | |
41594 |
1947 kultura polska II wydanie, Fryderyk Chopin, znaczek za 20 zł. z kreską od prawego marginesu znaczka. | Fi.436A B Mi.470B |
| 40 PLN | |
41595 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436B Mi.462A |
| 20 PLN | |
41596 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.436B Mi.470A |
| 10 PLN | |
41597 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony skośną żyłką" - efekt druku na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.436B B Mi.470A |
| 80 PLN | |
41598 |
1947 świat pracy, seria z pustopolami na dolnym marginesie. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 200 PLN | |
41599 |
1947 świat pracy, seria z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 200 PLN | |
41600 |
1947 karnet "Świat pracy", drukarnia paryska na zlecenie Ministerstwa Poczt i Telegrafu wykonała dodatkowe odbitki znaczków w kolorach definitywnych na małych arkusikach, po oprawieniu w okładki wręczano je w upominku ważnym osobistościom; dwie ostatnie wartości z uszkodzeniami papieru w górnych prawych narożnikach, ostatni nominał zażółcony na odwrocie, same znaczki i okładki w bardzo dobrym stanie, nakład 200 sztuk! | Fi.437 Mi.472 |
| 5 000 PLN | |
41601 |
1947 Świat Pracy, próba w barwie definitywnej, próby wykonano na papierze czerpanym identycznym jak dla karnetów, jednak na większych nieznacznie arkusikach z bibułkową osłoną wklejoną na górze, a nie jak w karnetach z lewej strony, rzadkie, stan idealny, skany walorów wykonano przez bibułkowy papier, którym są zabezpieczone aby nie zaginać bibułki przy skanowaniu, katalog Fischer 3.500,- zł. | Fi.437P Mi.472 |
| 1 900 PLN | |
41602 |
1947 świat pracy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie z numerem arkusza. | Fi.438 Mi.473 |
| 50 PLN | |