Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
41523 |
| 900 PLN | |
41524 |
| 900 PLN | |
41525 |
1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany. | Fi.420A Mi.455B |
| 800 PLN | |
41526 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 30 PLN | |
41527 |
| 50 PLN | |
41528 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
41529 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "kropka nad Z - ŻŁOTY". | Fi.420AB2 Mi.455B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41530 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420A P1 Mi.455B |
| 6 000 PLN | |
41531 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41532 |
| 30 PLN | |
41533 |
| 400 PLN | |
41534 |
| 25 PLN | |
41535 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
41536 |
1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
41537 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
41538 |
1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.464A |
| 25 PLN | |
41539 |
1947 Kultura polska I wydanie, parka znaczków za 2 zł. z błędem na prawym znaczku "ukośna kreska nad głową", gwarancja Krawczyk. | Fi.421B B Mi.456A |
| 30 PLN | |
41540 |
1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja. | Fi.421B B2 Mi.456A |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
41541 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.422A Mi.457B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41542 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
41543 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa pasek z numerem walca na marginesie. | Fi.422B Mi.457A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
41544 |
1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 - błąd daty rocznej!!! (Myślicki 47 008). | Fi.422B, 430B Mi.457A, 464A |
| 30 PLN | |
41545 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
41546 |
| 10 PLN | |
41547 |
| 80 PLN | |
41548 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.424A Mi.459B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41549 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.424B Mi.459A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
41550 |
1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.425B Mi.460A |
| 20 PLN | |
41551 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426A Mi.451B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
41552 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
41553 |
| 150 PLN | |
41554 |
1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz. | Fi.427 P1, 436 P- 7 Mi.462, 470 P |
| 170 000 PLN | |
41555 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.427A Mi.452B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
41556 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.427A Mi.470B |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
41557 |
| 5 000 PLN | |
41558 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
41559 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.470A |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
41560 |
| 40 PLN | |
41561 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, znaczek stemplowany grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha. | Fi.428 Mi.471 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
41562 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka". | Fi.428B2 Mi.471 |
| 30 PLN | |