Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32564 |
1946 list z Szwecji 29.6.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3254 z odbitymi brzegami stempla. | |
| 40 PLN | |
32565 |
| 50 PLN | |
32566 |
1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 3.VII, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
32567 |
| 30 PLN | |
32568 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 380 PLN | |
32569 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA. | Fi.377 |
| 15 PLN | |
32570 |
1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec. | Fi.380, 381, Cp95 |
| 15 PLN | |
32571 |
1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a. | Fi.396, 442a Mi.429, 477a |
| 70 PLN | |
32572 |
1947 list lotniczy z Tarnobrzega do Stanów Zjednoczonych opłacony znaczkami dwóch różnych wydań na listy lotnicze. | Fi.396, 442b |
| 60 PLN | |
32573 |
1947 lotniczy list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze i stempel kontroli dewizowej. | Fi.400 Mi.433 |
| 25 PLN | |
32574 |
| 200 PLN | |
32575 |
| 35 PLN | |
32576 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.416 Mi.451 |
| 45 PLN | |
32577 |
| 180 PLN | |
32578 |
| 50 PLN | |
32579 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 240 PLN | |
32580 |
| 600 PLN | |
32581 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem wychodzącym poza rysunek znaczka. | Fi.418 Mi.454 |
| 40 PLN | |
32582 |
1947 wydanie przedrukowe, Henryk IV Probus - karta maksimum. | Fi.418 |
| 15 PLN | |
32583 |
| 150 PLN | |
32584 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
32585 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "łukowe zakończenie poziomej kreski lewej gwiazdki". | Fi.418B3 Mi.454 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
32586 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
32587 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 50 PLN | |
32588 |
| 350 PLN | |
32589 |
| 900 PLN | |
32590 |
| 900 PLN | |
32591 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kropka nad lasem". | Fi.419B1 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
32592 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 22 000 PLN | |
32593 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 30 PLN | |
32594 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
32595 |
1947 kultura polska, znaczek z błędem "kropka nad Z - ŻŁOTY". | Fi.420AB2 Mi.455B |
| 25 PLN | |
32596 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
32597 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
32598 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421A Mi.456B |
| 30 PLN | |
32599 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
32600 |
| 25 PLN | |
32601 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
32602 |
1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
32603 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |