Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32484 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 30 PLN | |
32485 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 450 PLN | |
32486 |
1946 kartka do Torunia z kasownikiem okolicznościowym z Góry Św. Anny z okazji 25-lecia III Powstania Śląskiego, ciekawa widokówka nawiązująca do stempla okolicznościowego. | Fi.404 Mi.437 |
| 80 PLN | |
32487 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy. | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
32488 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 15 PLN | |
32489 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. | Fi.404 Mi.437 |
| 50 PLN | |
32490 |
| 340 PLN | |
32491 |
1946 PRZESYŁKA PRZESŁANA TRZEMA AMBULANSAMI, list polecony wysłany 28.7 z urzędu Gdynia 1 do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" (Myślicki 46 039), dodatkowy datownik urzędu Gdynia 1 z 1.8, list najpewniej tego samego dnia przekazano do ambulansu 616 - adnotacja niebieską kredką "otrzymano z amb Gd(ynia) K(atowice) 616 / 2 VIII", datownik drugiego ambulansu "AMB.WROCŁAW-WARSZAWA 23" odciśnięty 2.8, kolejno przesyłkę przekazano do ambulansu 320 - adnotacja fioletową kredką "Otrzymano z amb Kat(owice) Wr(ocław) 320"; na odwrocie datownik odbiorczy z 3.VIII; rzadki walor o skomplikowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.405 Mi.438 |
| 600 PLN | |
32492 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, oryginalnie kasowany znaczek cięty za 3 zł. (Fi.600.-) unieważniony w Trzcielu w drugim miesiącu obiegu, szerokie marginesy z trzech stron, częściowo wyrwany z arkusza - to dodatkowy pośredni dowód jego oryginalności, bardzo rzadko spotykany jako kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 480 PLN | |
32493 |
| 65 PLN | |
32494 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, marginesowa parka znaczków ciętych, fotoatest Walocha. | Fi.405nz Mi.438U |
| 950 PLN | |
32495 |
1946 Święto Morza, arkusz sprzedażny, wyrwany fragment górnego marginesu po zszywaczu, w arkuszu znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406 Mi.406 ark. (406B1) |
| 750 PLN | |
32496 |
1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Warszawy ze stemplem okolicznościowym "WŁASNE OKRĘTY PODNIOSĄ DOBROBYT NARODU" | Fi.406 Mi.440 |
| 40 PLN | |
32497 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 70 PLN | |
32498 |
1946 Święto Morza, marginesowa parka pozioma znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 1 100 PLN | |
32499 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
32500 |
1946 święto morza, nie zaakceptowany projekt esej autorstwa J. Wilczyka wykonany w PWPW drukowany w 1949 roku razem z innymi projektami w dwunastoznaczkowych arkusikach w barwach; brązowej, szaroczerwonej i szaroróżowej na papierze szarobiałym gumowanym, opisane w "Podręcznik specjalizowany polskich znaczków pocztowych 1944 -1999" autorstwa A. Kiełbasa - Schoeni i S. Fołty, esej w barwie brązowej i szaroróżowej nie wymieniony. | Fi.406Es Mi.440 |
| 380 PLN | |
32501 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze (Fi.120.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.406y Mi.440 |
| 120 PLN | |
32502 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.407 Mi.439 |
| 60 PLN | |
32503 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożny czworoblok. | Fi.407 Mi.439 |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
32504 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, czworoblok znaczków za 3 zł. z bardzo mocno przesuniętym ząbkowaniem poziomym - tzw. ząbkowanie w połowie rysunku, znaczki trzeba było wycinać z arkusza, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.407 MK3 Mi.439 |
| 2 000 PLN | |
32505 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad K w POLSKA". | Fi.407B1 Mi.439 |
| 25 PLN | |
32506 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA". | Fi.407B1 |
| 25 PLN | |
32507 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowa próba w kolorze czarnym, fotoatest Walocha. | Fi.407P2 Mi.439 |
| 2 500 PLN | |
32508 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożna parka prób w kolorze czarnoniebieskim z oznaczeniem walca na marginesie, naturalne fałdy w papierze, górny znaczek ślad po podlepce, fotoatest Walocha. | Fi.407P3 Mi.439 |
| 5 000 PLN | |
32509 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
32510 |
1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,. | Fi.407nz Mi.439U |
| 1 400 PLN | |
32511 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty, fotoatest Walocha. | Fi.407nz Mi.439U |
| 400 PLN | |
32512 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, górny znaczek z lekkim przegięciem w górnym narożniku, gwarancja Berbeka. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
32513 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100 | Fi.407nz Mi.439U |
| 750 PLN | |
32514 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VIII. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
32515 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma - lewy znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku powstało kilka pionowych białych kresek; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.408a Mi.441a |
| 100 PLN | |
32516 |
| 110 PLN | |
32517 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 25 PLN | |
32518 |
| 600 PLN | |
32519 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
32520 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
32521 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list wysłany 31.3.47 z Białegostoku do Ząbkowic, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem BIAŁYSTOK 1 z wyróżnikiem "g", śr.29 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 30 PLN | |
32522 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 30 PLN | |
32523 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.409 Mi.442 |
| 50 PLN | |