Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
32324 |
| 30 PLN | |
32325 |
| 20 PLN | |
32326 |
1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne. | Fi.381B1 MK Mi.415 |
| 700 PLN | |
32327 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.381a y2a Mi.415 |
| 80 PLN | |
32328 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |
32329 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z ząbkowaniem prywatnym. | Fi.383 |
| 30 PLN | |
32330 |
1945 Warszawa oskarża, list lotniczy z Warszawy nadany 14.6.46 do Argentyny, stempel urzędu cenzury nr 3284, na odwrocie znaczek z błędem "kropka po lewej stronie pod prostokątem z nominałem", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.383, 384, 384B1 Mi.417, 418 |
| 80 PLN | |
32331 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z ząbkowaniem prywatnym. | Fi.384 |
| 30 PLN | |
32332 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z ząbkowaniem prywatnym. | Fi.385 |
| 30 PLN | |
32333 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FF Mi.419 |
| 3 200 PLN | |
32334 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.11.1946 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta). | Fi.385, 408a Mi.419, 441a |
| 40 PLN | |
32335 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
32336 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
32337 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na kopercie 21.11 skasowany stemplem okolicznościowym "(VII) I KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" stosowanym w dniach 18-21 listopada; doskonały stan zachowania - koperta nieco zmniejszona (Myślicki 45 014). | Fi.386 Mi.413 |
| 120 PLN | |
32338 |
| 60 PLN | |
32339 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
32340 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001). | Fi.387 Mi.420 |
| 160 PLN | |
32341 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
32342 |
1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.10000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 7 000 PLN | |
32343 |
1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
32344 |
1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
32345 |
1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
32346 |
1945 kartka z Katowic do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1968. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
32347 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na całostce (Myślicki 45 001). | Fi.Cp92 |
| 30 PLN | |
32348 |
1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, makulatura nie wprowadzonego do obiegu znaczka za 50 gr. w kolorze karminowym, ząbkowana tylko z jednej strony, gwarancja. | Fi.362z1 P |
| 800 PLN | |
32349 |
| 60 PLN | |
32350 |
1945 kartka z poczty polowej 52156 do Krakowa zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 1096. | |
| 60 PLN | |
32351 |
1945 kartka z poczty polowej 83825 do poczty polowej nr 28279 zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 952. | |
| 80 PLN | |
32352 |
1945 poświadczenie zwrotne z Tarnowa ze stemplem biura podawczego Tymczasowego Zarządu Pocztowego w Województwie Krakowskim, stempel cenzury wojskowej nr 1670. | |
| 60 PLN | |
32353 |
1945 przepustka nr.664 na podróż do "Warszawy-Lublina i z powrotem" wystawiona 13/II przez Komendę Powiatową Milicji Obywatelskiej w Końskich, okrągła pieczęć z godłem i podpis Komendanta MO; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
32354 |
1945 radziecka karta pocztowy wysłana 18.V z Przemyśla do miejscowości Goszyce dla Jerzego Schroedera na adres pp.Kernów, urząd pocztowy w Przemyślu oznaczył dopłatę, ale nie została ona pobrana; stempelek cenzury wojskowej nr.1338; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | |
| 300 PLN | |
32355 |
1945-46 zestaw 13 ostemplowań prowizorycznych, m.in: Rysinów, Gromnik, Hlondów, Królewszczyzna, Śmigiel, Sieraków, Skoczów, Pawłowice, Wodzisław Śl., Balice, Chełm koło Mysłowic, Domaradz; wszystkie czytelnie odciśnięte, dobry stan zachowania. | |
| 240 PLN | |
32356 |
1945 list ze Stanów Zjednoczonych do Czerniejewa, stempel cenzury wojskowej nr 1350. | |
| 35 PLN | |
32357 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu z Lublina do Puław, stempel prowizoryczny Puławy i cenzury wojskowej nr 1597. | |
| 40 PLN | |
32358 |
1945 polecony list urzędowy z Tarnowa do Warszawy, opłata kredytowana (stempel), poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 559. | |
| 50 PLN | |
32359 |
1945 list z poczty polowej 83681L do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 952. | |
| 60 PLN | |
32360 |
1945 list wysłany radzieckiej poczty polowej do Jabłoni, stempel cenzury wojskowej nr 39. | |
| 60 PLN | |
32361 |
1945 list służbowy pocztowy z Krakowa do Kobylanki, jako wewnątrz pocztowa korespondencja bez opłaty pocztowej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1833. | |
| 60 PLN | |
32362 |
1945 kartka nadana przez radziecka pocztę polową do Orchowa, stempel cenzury wojskowej nr 50. | |
| 40 PLN | |
32363 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 14.2. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |