results
Num# Description Start price Buy price
370221943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład, pełna oryginalna guma.

50 PLN

50 PLN

370231943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadki na żółtym papierze, dodatkowo - co też rzadko spotykane, dzielony podwójną perforacją poziomą na dwie połowy, sygnatury MIR, WR (Rachmanow) na obu częściach znaczka.

200 PLN

200 PLN

370241943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka ciętego znaczka V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila rzadkiego na żółtym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

80 PLN

80 PLN

370251943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania rzadszy w kolorze ciemnoniebieskoszarym - II nakład.

40 PLN

40 PLN

370261943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład, pełna oryginalna guma.

50 PLN

50 PLN

371121939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.160 euro).

200 PLN

200 PLN

371471940 1. rocznica utworzenia GG, seria czysta (Fi.45.-).

40 PLN

40 PLN

371711940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

60 PLN

60 PLN

371731940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania.

100 PLN

90 PLN

371741940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
na karcie albumowej.

250 PLN

225 PLN

371751940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

1 600 PLN

1 440 PLN

371771940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

371861940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

40 PLN

40 PLN

372671942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

50 PLN

50 PLN

372921943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

40 PLN

40 PLN

373991941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 o nakładzie 150 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN

1 700 PLN

374061942-45 komplet odbitek wszystkich znaków opłaty z unieważnionych matryc, również bloków, w sumie 50 sztuk odbitek, w komplecie rzadko oferowane.

550 PLN

480 PLN

374631942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria z odmiana znaczka za 20 fen., gwarancja Schmutz.

220 PLN

220 PLN

374681942 kartka ze stemplem okolicznościowym "Tydzień Święta W.F. i Sportu", wklejone ręcznie rysowane godło klubu sportowego "Orlę".

480 PLN

621 PLN

374901942 całostka stemplowana stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej, gwarancja i oznaczenie na odwrocie Korszeń.

80 PLN

80 PLN

375221942 "BARBARKA 1942" - św.Barbara jako patronka artylerii, drzeworyt z odznaką Szkoły Podchorążych Artylerii sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "4.12.42" i podpisami obu artystów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN

2 000 PLN

375231942 "POKŁON TRZECH KRÓLI" - drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa, sygnowany monogramem "JS" naklejony na ozdobny papier z dedykacją ołówkową "Panu Kapitanowi w dniu wigilijnym 1942 r z serdecznymi życzeniami Jan Szymczak"; walor w dobrym stanie zachowania (w miejscu klejenia papier leciutko pofałdowany).

2 000 PLN

2 000 PLN

375241943 kartka pocztowa ze stemplem Collegium Sędziów Sportowych wzywająca adresata do stawieniu się zna zawody jako sędzia liniowy, gwarancja Korszeń.

480 PLN

480 PLN

375291943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja Korszeń.

35 PLN

35 PLN

375451943 kartka z obiegu pocztowego z grafiką na odwrocie w postaci zaproszenia na "Dni Książki".

180 PLN

190 PLN

375531943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN

80 PLN

375781943 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na listowniku ozdobionym wielkanocną grafiką, wysłanym 8.IV.44 wewnątrz po jego otwarciu pojawia się cząstka jajka wielkanocnego na serwetce, dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

800 PLN

800 PLN

375811943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Korszeń.

20 PLN

20 PLN

375821943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek za 20 f. w jaśniejszym odcieniu na białym papierze, gwarancja Korszeń.

30 PLN

30 PLN

375871943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Korszeń.

120 PLN

120 PLN

375881943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany 19.IV.1944 stemplem okolicznościowy "WILNO" na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Korszeń.

120 PLN

130 PLN

376021943 orzeł, całostka z obiegu pocztowego z obozowej biblioteki, gwarancja Korszeń.

50 PLN

40 PLN

376031943 orzeł, usterka druku w postaci nieodbitej litery P w POPCZTÓWKA, gwarancja Korszeń.

75 PLN

75 PLN

376051943 znaczek urzędowy na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

80 PLN

80 PLN

376161943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany.

1 600 PLN

1 600 PLN

376191943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości.

60 PLN

60 PLN

376231943 "RARAŃCZA 1918" - drzeworyt z okazji 25. rocznicy bitwy pod Rarańczą, którą stoczyła II Brygada Legionów z wojskami austriackimi, aby przerwać front i dotrzeć do polskich jednostek w Rosji, grafika ozdobiona odznaką 2 Brygady Legionów Polskich sporządzony przez Mariana Puchalskiego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN

2 000 PLN

376251943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, ostemplowana 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

80 PLN

376311944 kartka z obiegu pocztowego z drukiem bibliotecznym na odwrocie, rzadki stempel "DRUK BEZPŁATNY / KSP (Książką Sama Przychodzi)".

150 PLN

120 PLN

376341944 "WIELKANOC 1944 - WESOŁEGO ALLELUJA" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, ofrankowany znaczkiem ze Stanisławem Żółkiewskim przesłany 7.IV na ręce komandora podporucznika Kazimierza Szalewicza; efektowne walor w dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy Jurek Józef; gwarancja Korszeń.

600 PLN

600 PLN