29915

1944 nalepki używane przez poczty polowe polskich jednostek lotniczych na zachodzie.

35 PLN35 PLN
29932

500 PLN500 PLN
29933

1946 Poczta Polowa II Korpusu, makulatura z dwoma znaczkami z bloku w nieco zmniejszonym formacie; podczas drukowania bloków powstawały na skrajach druki poszczególnych znaczków, ponieważ format nie pozwalał na dokończenie druku, pozostało nieco odbitek z jednym, dwoma lub bardzo rzadko z trzema znaczkami w układzie jak z bloku; większość wycięto i nie sposób odróżnić je od znaczka z bloku; w tej formie zachowały się nieliczne, kasowany datownikiem Poczty Polowej 136, sygnowany, gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN
29957

1939 I wydanie przedrukowe, seria na podlepkach.

40 PLN40 PLN
29958

1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana.

25 PLN25 PLN
29978

1939 utworzenie Generalnego Gubernatorstwa, karnet okolicznościowy.

30 PLN30 PLN
29981

1940 list polecony z Krakowa do Poznania, stempel okolicznościowy z Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
29994

1940 ekspresowy list polecony z Krakowa do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN60 PLN
30002

30 PLN30 PLN
30003

50 PLN50 PLN
30009

25 PLN25 PLN
30014

10 PLN10 PLN
30048

120 PLN120 PLN
30058

50 PLN50 PLN
30061

75 PLN75 PLN
30118

20 PLN20 PLN
30156

20 PLN20 PLN
30164

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

60 PLN60 PLN
30165

1943 3 rocznica NSDAP, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

30 PLN30 PLN
30169

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

40 PLN40 PLN
30183

1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

90 PLN90 PLN
30196

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

20 PLN20 PLN
30198

1944 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria z oznaczeniem ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN20 PLN
30199

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

40 PLN40 PLN
30202

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy utworzenia GG, na całostce z Hitlerem wysłanej jako ekspresowa do Bochum; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
30215

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Łomazach przez Białą Podlaską do Lublina.

40 PLN40 PLN
30230

1944 formularz korespondencyjny dla potrzeb Urzędu Pocztowego Kraków 1 - polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim użyta jako karta służbowa przez Urząd Pocztowy Kraków 1 (KRAKAU 1) przesłana 15.8 miejscowo w Krakowie do firmy budowlanej, znak opłaty skasowany datownikiem Krakau 1 z wyróżnikiem "c", dodatkowo fioletowy okrągły stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 1" z wyróżnikiem "h"; na polskich przedwojennych całostkach wykorzystywanych dla potrzeb niektórych jednostek pocztowych w Generalnym Gubernatorstwie (Warszawa 1, Kraków 2) dokonano przedruków zakrywających znaki opłaty i polskie napisy, jak widać na przykładzie oferowanej całości nawet pod koniec wojny w wyjątkowych, jednostkowych przypadkach dopuszczano użycie polskich kart bez przedruku; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN1 500 PLN
30231

1944 GG poświadczenie opłaty radiowej z Ostrowczyka koło Tarnopola.

180 PLN360 PLN
30238

1941 Pawiak, kartka na specjalny druku dla Pawiaku wysłana z więzienia 11.11.41 do rodziny osadzonego w Warszawie, pomimo zagięcia dobry stan zachowania, rzadkie.

750 PLN650 PLN
30240

1942 Auschwitz, list z obozu koncentracyjnego na listowniku obozowym obozu koncentracyjnego Auschwitz 29.8.42 do Wilhelmsort, stempel cenzora "Geprüft / 3 / A.L. Auschwitz", ładny stan zachowania.

350 PLN350 PLN
30330

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 29.8 przez Zarząd Koła Filatelistów z proponowanym porządkiem zebrania, doskonały stan zachowania; gwarancja.

150 PLN150 PLN
30350

1942 list z Landshut do członka niemieckiej załogi oflagu IIC w Woldenbergu.

90 PLN90 PLN
30352

1942 Dobigniewo - Wielkanoc, karnecik dla por. Tadeusza Jakubowskiego z wizerunkiem rzeźby Myrona - Dyskobol ozdobionym arabeską z monogramem WF (Wychowanie Fizyczne); dobry stan zachowania.

500 PLN500 PLN
30354

200 PLN200 PLN
30419

1944 kartka z obiegu z grafiką obozową.

180 PLN180 PLN
30481

100 PLN100 PLN
30625

1944 Święto Gór, narożny znaczek za 30 f., zmatowienia na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja.

30 PLN30 PLN
30694

1944 zeszycik 10-cio stronnicowy z kompletem kasowników i pieczątek obozu w Gross - Born, bardzo dobry stan zachowania, rzadkość bibliofilska.

400 PLN420 PLN
30695

1944 katalog poczt obozowych Neubrandenburga i Gross - Born opracowany przez Zbigniewa Włodarskiego, katalog wydano w nakładzie 25 sztuk, oferowany egzemplarz z numerem 4, katalog zawiera odbitki 26 znaczków z większości unieważnionych matryc i odbitki 8 stempli obozowych, 16 stron w doskonałym stanie, rzadkość bibliofilska.

1 000 PLN1 827 PLN
30696

1944 Gazetka pożegnalna z Gross-Born Westfalenhof (Kłomino) 6 pluton 17 kurs dla Fahnenjunkrów (Abschieds Zeitung vom Hörsaal 6 17.Fahnenjunker Lehrgang) w Gross-Born Westfalenhof (Kłomino) - na 28 stronach gazetka zawiera krótką kronikę oddziału, zapiski dotyczące życia jednostki, wierszyki satyryczne na jej członków, karykatury (niektóre z podpisami), a także ich aktualne adresy pocztowe; wyjątkowo rzadki dokument w bardzo dobrym stanie zachowania;

Kłomino - miejscowość, która znajdowała się na terenach niemieckiego kompleksu wojskowego, na obszarze którego znajdował się oflag IID;

Fahnenjunker to niemiecki stopień wojskowy młodych (14-16 lat) osób pochodzenia szlacheckiego, odbywających przeszkolenie wojskowe jako kandydaci na oficerów w piechocie; w Wehrmachcie kandydatom dodawano przyrostek Fahnenjunker do stopnia oficerskiego lub podoficerskiego, na który aspirowali.

600 PLN821 PLN