34339

1920 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa, nie dodruk górnej części napisu KARTA POCZTOWA.

20 PLN20 PLN
34379

150 PLN130 PLN
34415

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 5.

250 PLN250 PLN
34427

1937 całostka z sygnaturą X-1937.

30 PLN27 PLN
34441

1938 całostka z obiegu pocztowego z Grudziądza do Niemiec.

80 PLN80 PLN
34467

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51, stan bardzo dobry.

30 PLN25 PLN
34485

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 60 - Gotyk (budownictwo drewniane): ORAWKA, wysłana 11.VIII z miejscowości Szreniawa do miejscowości Zarabie; dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
34487

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, najrzadsza całostka z ilustracją nr 61 - kolumna samochodów sanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża.

140 PLN119 PLN
34499

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 30 - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
34501

35 PLN30 PLN
34512

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 30.

35 PLN30 PLN
34513

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 29.

35 PLN30 PLN
34528

1945 całostka z hasłem propagandowym 8.

60 PLN60 PLN
34541

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie szarobiałym szorstkim grubym, bez napisu "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
34608

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 15 na kartkach z różnymi ilustracjami.

280 PLN280 PLN
34614

1950 całostka z hasłem propagandowym 21a.

10 PLN10 PLN
34648

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem" z dołączonym papierem, sygnatura II-1962, czysta.

60 PLN60 PLN
34752

1988 100 rocznica urodzin Marii Grzegorzewskiej, sygnatura (XII 1988), bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN25 PLN
34769

1924 LZ 126, Z.R.3 "Los Angeles" - PIERWSZY LOT ZEPPELINA DO USA, list nadany 15.IX we Friedrichshaffen, 10.X załadowany do sterowca, który wystartował 12.10 do lotu do Stanów Zjednoczonych, gdzie dotarł 15.10, na odwrocie amerykańskie stemple odbiorcze; owalny dodatkowym stempel lotu "Mit Luftschiff Z.R.3 befördert"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Sieger 20a).

500 PLN500 PLN
34789

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, przesyłka przesłana polskim balonem "Lwów" na trasie Rraga - Horomerice, przewieziono tylko 50! przesyłek, bardzo rzadkie.

2 400 PLN1 350 PLN
34805

1931 list zeppelinowy "1. Südafrikafahrt 1931" sterowcem Graf Zeppelin do Rio Janeiro, na odwrocie stempel odbiorczy.

250 PLN210 PLN
34810

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, karta przewieziona balonem "Legionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; wszystkie stemple odbite wyjątkowo ładnie.

80 PLN65 PLN
34826

1936 list poczty balonowej z okazji zawodów o puchar Gordon Bennetta.

60 PLN50 PLN
34827

1936 kartka z Belgii do warszawy przewieziona balonem "Belgica" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta w warszawie.

100 PLN90 PLN
34831

1936 ERNEST DEMUYTER - autograf zwycięzcy zawodów Gordon-Bennetta rozegranych w Warszawie na pamiątkowej karcie pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN130 PLN
34833

1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIII tydzień LOPP, znaczek ząbkowany i niekatalogowany cięty, oba bez nominału i bez gumy.

340 PLN340 PLN
34839

1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Lwów - alegoria, czysty znaczek za 10 gr. z lekko obróconym nadrukiem "Na wieżę spadochronową".

300 PLN300 PLN
34875

1962 arkusze nalepek na przesyłki balonowe z Poznania z nazwami różnych balonów.

50 PLN55 PLN
34885

1969 arkusik winietek poczty balonowej z okazji XXV lecia PRL.

15 PLN15 PLN
34889

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Tadeusz Kościuszko" na trasie Warszawa - Chicago, z przyczyn technicznych lot odbył się samolotem "Mikołaj Kopernik".

20 PLN20 PLN
34890

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Boston.

20 PLN20 PLN
34893

1973 rakietowy lot z okazji 500-rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, pamiątkowe winiety w formie 2-znaczkowego numerowanego bloczka dla przesyłek okolicznościowej poczty rakietowej wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

80 PLN80 PLN
34927

1994 USA, mistrzostwa świata w piłce nożnej, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 7.V w Nowym Jorku, doskonały stan zachowania.

10 PLN10 PLN
34928

1978 seria wydania poczty watykańskiej.

15 PLN15 PLN
34933

1979 pamiątka z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

10 PLN10 PLN
34935

1979 wizyta Jana Pawła II w Polsce, bloczek okolicznościowy.

10 PLN10 PLN
34936

10 PLN10 PLN
34937

1980 Watykan, podróże Jana Pawła II.

20 PLN20 PLN
34939

1980 nalepka z papieżem z Wisconsin.

10 PLN10 PLN
34950

1983 wizyta Jana Pawła II w Polsce, bloczek okolicznościowy, zagnieciony narożnik.

10 PLN10 PLN